Jak jste poznaly, že vám dochází mateřské mléko?

123snazivka
2. led 2017

holky, jak jste poznaly,ze vám dochází mateřské mléko? myslim,jak jste poznaly,ze vám konci laktace?

viridie
22. črc 2017

@didousek7 Ahoj 🙂 V tomto věku je časté buzení normálka a nemá to nic společného s hladem,opravdu.Akceleruje neurologický vývoj,dítě ma kratší spánkové cykly,můžou růst zuby a prsníkem se dítě uklidňuje. Jestli syn baští,zkus mu večer nabídnout treba huston zeleninovou polèvku na zasyceni,ale spíše ten důvod buzení buďe jinde.Já Tě chápu,že jsi hotová,také jsme si tím prošly.Moje rada je vydržet,synovi prsník dopřát. Já se dospávala přes den,kdyz spala a dopovala se kočoladou.🙂

didousek7
22. črc 2017

@sajul je to mozne ale ze by uz 2 mesice v kuse?? Slinta jak dabel kouse co muze dasnicky ma tvrde ale zoubky nikde . Pres den kojim tak 2x vetsinou max 3x a to se i nekdy nabasti a pred spanim taky kolikrat saje jak blazen ale stejne je pak vzhuru ja nevim mlika mam hromadu ale asi neni tak vyzivne pro nej. 😑

sajul
22. črc 2017

@didousek7 muzou i dva mesice v kuse, dokonce i s pauzama, mesic lezou, mesic klid.. chvilku to trva nez vylezou. Nejhorsi to byva do proriznuti. Kojis pres den dost malo, na tak male dite, muze si ten kontakt klidne nahrazovat i v noci. Co mu davas k veceri? Jestli mu neni tezko prave po ni. Ale jinak jak je psano vyse, prso mu doprej, nejlepsi je spolecna postel a kojit v polospanku. Tak je vetsi sance ze se vyspite oba 😉

panickatlamicka
22. črc 2017

@didousek7 jak pise viridie a nevyzivne mm je nesmysl. Mm je vyzivne vzdy.

panickatlamicka
22. črc 2017

@didousek7 a pres den kojis strasne malo, ja kojim 2 krat denne triletacku.

pavca1982
22. črc 2017

Ahoj koním přes den malou (skoro 5měsíců) v těchto vedrech minimálně 8x denně 2x-3x je hodně málo.

pavca1982
22. črc 2017

*kojím😉

qwertyn
22. črc 2017

V tomto věku jsme měli úplně to samé, dřív spala skoro celou noc, zhruba v tom půl roce buzení třeba 10 krát za noc. My jsme spaly spolu v posteli, takže jsem kojila v polospánku, ale i přesto jsem byla nevyspaná a vyčerpaná. Ale vůbec jsem si nepřipustila, že bych nekojila, takže jsme vydržely a kojila jsem do 2 a čtvrt roku 🙂. Není to nevýživným mlékem, u nás to byly asi zuby a nejspíš i potřeba většího kontaktu a asi prostě takové období 🙂. Jestli jsi rozhodnutá kojit, nepřestávej 🙂

didousek7
22. črc 2017

@sajul no on mi prave v leze uz nechce jednu chvilku to tak slo ale tedka se mi odtrhava a zacne jecet takze muaim vzdycky v sede. A nechci aby si zvyknul spat s nama v posteli. On ma svou a my mame svou ..

didousek7
22. črc 2017

@panickatlamicka
@panickatlamicka on se o to jidlo ani nehlasi a kdyz jo tak si krapitek cucne a pak uz nechce normalne jsem ho kojila treba kazdy 2 3 hodky ale tedka ho nakojim treba rano okolo 9, 10 hod pak jeste usne pred obedem k obedu dostane prikrm (maso se zeleninou) a pak si chvili hrajeme pak mu dam prso a jde spinkat spi treba 2 hodky poo a pak dostane bud prso a nebo ovocnou svacu protoze kdyz se poradne nenapije z prsa a jen tak si cucne (kojeni tak 1minutu) tak mu dam ovocnou presnidavku tu klido zbasti celou no a pak zase vydrzi jenze to uz je treba pomalu 5 hodin a tak mu zkusim dat prso to se kolikrat docela aj naji z prsa no pak si zase hrajeme nebo si jeste pred koupanim chvilku zdrimne ale treba jen pul hodky pred 7 jdu koupat a pak dostane prso nekdy se nakoji ze hned usne a nekdy si zase jen cucne nechce ani z jednoho a tak musi prijit prikrm. Pac ho nemuzu dat hladovyho spat to by brecel celou dobu.. 😊 ale ty dny se meni jednou kojim casto treba 5x6x ale nekdy treba jen 2x asi podle toho jakou ma chut ja mu to prso strkam do pusy kadou chvili ale on si radai duda dudak

panickatlamicka
22. črc 2017

@didousek7 ja bych to spolecny spani uplne nezatracovala. Ono to u tak maleho miminka neni o navyku, ale o potrebe. Kdyz vyzkousis jednu, dve noci a nebude- li ee budit, tak tim padem znas pricinu.

didousek7
22. črc 2017

@panickatlamicka joo to uz jsme zkouseli a stejne se mi porad budil.. nejdriv se budil tak jednou dvakrat za noc tak to jsem v poho vstala a klasicky nakojila pak se zacal budit po dvou hodkach a tak jsem si ho brala do postele kojila v leze po prve jsem ho vratila do postylky a pak kdyz se vzbudil znovu jsem si ho nechala u sebe az do rana no ale pak nakednou jako kdyz utne nemohl u nas v posteli usnout a zacal si vynucovat vlastni pelisek .. pak jsme prestehovali a dve noci jsem vstavala jednou rikam super asi ma vetsi klid na spani. No a pak najednou zvrat a budi se mi i po hodine. 😑 a kdyz ho kojim v leze tak se hrozne odtrhava nechce se prisat jen kdyz ho drzim klasick v naruci.. a v leze si cucne odtrhne a zacne kricet. 😑

anaema
22. črc 2017

@didousek7 můj syn to měl podobně. Dostával příkrmy od 4. mesice, na 6. začal bojkotovat prso. V 7. už jsem nekojila. Řekla bych, že je to důsledek brzkého podávání prikrmu v kombinaci s pohodlnosti mojí i dítěte. Měla jsem ho víc krmit mlékem a příkrmy dávat později a ne v takovém množství. Zkrátka výlučně kojit do 6 M. A pak teprve začít. Syn zpohodlnel a krmení mlékem bylo pro něj asi víc namáhavé. Navíc trpěl kolikami. Přeju hodně zdaru a zkonzultovat s dobrou laktacni poradkyní, pokud chcete vědět neco relevantniho.

didousek7
22. črc 2017

@pavca1982
A co se tyce kojeni pres den my jsme uz v zime kvuli tomu ze mel malej rymu a kasel a bohuzel u miminka v sestinedeli(chytil rymu od pritele) na to vlastne nic neni(krome kapicek na zvlhceni sliznice v nosanku) tak nam dr.doporucila cajik ajelikoz mel i velke prdiky tak jsme to spojili a davali fenyklovy.. a po prikrmu jelikoz to neni tak tekuty mu musim dat napit caje nebo nejaky stavy co jsou primo pro miminka aby mel dostatek tekutin.. ale ma to z lahvicky avent s jednou pidi dirkou takze mu to moc netece a urcite vas napadne ze nechce pit z prsa kvuli tomu ne neni to tak mliko mi kolikrat doslova strika ze nemusi ani tahat takze tim to nebude. Kvuli tomu ze prave nechce moc mliko a v tehlech vedrech ty tekutiny musi nekde ziskat... ja jsem od mala trpela na dehydrataci a nechci aby to malej zazil taky samozrejmne mu nedam vypit celou lahev na posezeni. Ale mam to od dr.schvalene.

didousek7
22. črc 2017

@anaema me kojeni nevadi prave naopak je to mnohem pohodlnejsi nez chodit porad varit mliko... proste at jsem kde sem vytahnu prso a je to.. a pres den je to vubec super. 😊 jen v noci je to neprijemny kdyz vstavam kazdou hodinu..

anaema
23. črc 2017

@didousek7 to mě taky kojení nevadilo. Tu lenost u sebe vidím jen v tom,že jsem jako neznalá dala příkrmy brzo a doprala dítěti vcelku záhy příkrmy v čase oběda, svaciny anebo večeře, a to bylo moc. Zkrátka jsem byla ráda, jak hezky papá příkrmy a měla jsem ho víc nutit do mlíka z prsu, vykašlat se na nějaký pofiderni imunologicky okénko pediatra atd. Dítě si rychle zvyklo na stravu a mlíko už nebylo na pořadu dne.

sajul
23. črc 2017

@didousek7 nebudu ti rikat, ze kojeny dite by nemelo mit ani dudlik, ani lahvicku, jelikoz vsechno kazi techniku sani, na to jsi se neptala. Ale je mozny, ze ti proste prso bojkotuje, to ho nenakojis v leze ani, kdyz je v polospanku? Tak se koji ty bojkotari nejlip.
Chapu, ze kazdej neni pro spolecny spani, ale radsi budu mit dite v posteli a vyspim se, nez xkrat za noc za nim behat nekam jinam.. to uz bych byla asi polomrtva, me se budi rocnak v noci jeste ted. A neni to tak, ze by ti v posteli zustal uz naporad 🙂

didousek7
23. črc 2017

@sajul tak on problem se sanim nema... dudlik jsem mu davat nechtela ale bohuzdl prvni noc po prijezdu z porodnice pri plnym revu jsme s nim byli vzhuru az do 6 do rana a tak jsem uvolila dali jsme dudlik a byl klid.. on moc v polospanku nebyva bud je proste vzhuru a nebo spi.. on si brekne ze ma hlad nabasti se a ikdyz uz ma dost otoci hlavu a rovnou usne jen je proste vzhuru za hodku dve znova.. ale to by jsme to tu resily porad dokolecka..

sajul
23. črc 2017

@didousek7 bud se stim smiris, coz je asi nejlepsi, ze se budi, protoze spoustu deti to v tomhle veku ma. Jednou to prejde. Popripade si pomuzes spolecnym spanim, abys to tolik nevnimala, no a nebo to vzdas, prestanes kojit a v dobrym umyslu das u UM, po kterym se to ovsem nemusi zlepsit. Spanek deti se meni ze dne na den, zitra to muze byt zase jinak 🙂

pavca1982
23. črc 2017

@didousek7 no nebudu ti to nijak vyvracet tvé dítě neznám a asi to tak prostě máte. Říká se, že každé dítě je jiné...jedno může chtít dobře pít od maminy druhé třeba zase ne, ale já kojím už třetí a zvláštní je, že mám všechno jak přes kopírák, takže problém je podle mě vždy v matce. Víš záleží jak se k problémů postavíš...vím, že učený z nebe nespadl, ale já třeba ani doma žádnou flašku nemám ani žádnou krabici s UM jako záchranu. Nemám ani odsávačku na MM...taky nevidím důvod prostě kojím a jednou je to horší a jednou zase lepší. Občas nějaký ten spurt, někdy kojím tak a jindy jinak, není v tom žádný řád a ani pravidlo. Kojení zdar a ať se daří.😊😉

blahova_andrea
23. črc 2017

laktace mi skončila až jsem se já rozhodla ukončit kojení. dva týdny to byl celkem boj jak s dcerou, tak s nalitými prsy 😀

darija06
5. zář 2022

To já měla vždycky opačný problém a vzhledem k tomu, že čekáme třetího potomka, tak to budu muset řešit znovu, ale tentokrát se mi snad povede najít takové prsní vložky, které nebudou prosakovat.

kajush95
26. zář 2022

@darija06 Na prsní vložky se vykašli. Mnohem lepší je koupit si absorpční podprsenku.