Jak přestat s kojením?

alca22
9. led 2009

Syn bude mít za měsíc 1.rok a už chci přestat s kojením. Přes den se mi vede ho nenakojit, ale nevím jak v noci. Můžete mi některá dát radu jak na to.

eppik.m
13. led 2009

timbouctou: také jsem koukala na střepiny 😀 můj názor je to každého věc pokuď jim to všem vyhovuje ... Doporučuje se kojit do dvou let ... já osobně taky na 100% nejsem rozhodnuta kdy přestanu Míšu kojit (zatím uvažuji 1,5 - 2 roky...) Uvidíme jak bude růst a také bych chtěla další dítě 😉

krista
13. led 2009

Ahojky holky,
i já jsem byla rozhodnutá přestat kojit v noci, přes den mi to nijak nevadí, ale v noci bych se chtěla občas i vyspat, když to došlo tak daleko, že se budila po hodině, tak jsem řekla dost a taky jsem ji na první nakojení nedala, plakala jen chvíli, ani ne hodinu a spala, vzbudila se až za 3h, pak už jsem ji nakojila, další den už fňukala jen 20min., fungovalo to týden dobře, pak se ale všechno otočilo a začla v noci příšerně vyvádět, pak vylezly zuby, ale od tý doby se nic nezměnilo, trvá to už dlouho... nejhorší je, že odmítá čaje, UMky, kaše, takže já ani nevím čím jí pořádně zasytit na tu noc. Jsem z toho jak se budí nešťastná, teď začla mít zase hysteráky, včera se vydržela vztekat 3 hodiny, pak ale usnula a vzbudila se až za 2h, nevím jestli jí náhodou nelezou další zuby, co myslíte? 😒

eppik.m
13. led 2009

krista: nevím jaké zoubky už máte venku, ale může to být důvod jejího buzení a pláče, zuby bolí nejvíce přes noc, nekdo radí aplikovat homeopatika 😉 ...
růst zoubků:
první řezáky - 6-8m.
druhé řezáky - 8-10m.
špičáky - 16-20m.
první stoličky - 12-16m.
druhé stoličky 20-30m.

timbouctou
13. led 2009

takže, je to jasné: zuby zuby zuby, a možná i nějaký ten zlý sen. Zrovna před chvilkou jsem malého utěšovala, vzbudil se celý zpocený, asi to bylo nějaké extra hrozné.

na první zuby jsme dávali calgel, je výborný a pomáhá. Na další je bezpřemětný, protože je potřeba ho mazat ve spánku jinak ho prcek olíže z dásniček a mírně se sjede a na zubech nic nezůstane. A to lze praktikovat jen na těch předních.

krista
14. led 2009

Eppik.m my máme zatím jen dva spodní, vylezly v 9,5měs., vím že trochu pozdě proti ostatním tabulkám, ale nevím jestli polezou další 😕 zkoušíme i homeopatika Chamomillu a Calgel taky, ale nevím jestli je to nějaký velký zlepšení, na dnešek se v postýlce vztekala už jen 20min., ale stejně celou noc neprospí v kuse ani omylem, první jídlo měla ve 2h. Snad se někdy dočkáme no 😉

eppik.m
14. led 2009

krista: na 99% to budou ty zoubky, my jsme to měli taky tak, kolem toho 10m. nám vyrostli horní jedničky a dolní dvojky a klubou se nám i horní dvojky 😉 a medikamenty ani homeopatika jsem nedávala. To s tím spaním je běh na dlouhou trať a u tak malého dítěte nezbývá nic jen vydržet pokuď tedy má pravidelní režim bdění a spaní ... my jsme zlepšili usínání a v noce se nám moc polepšili, ted trošku těma zoubkami zhoršili 😔

ibolia
31. bře 2009

Ahoj, potřebuju radu. Chci už malou pomalu odstavovat, ale máme problém z pitím z láhve. Jak se vám podařilo dítě přesvědčit, aby pilo mléko z láhve. Malá mi z láhve klidně pije čaj, ale když jí tam dám mléko, tak ječí jak blázen. A to jí dávám odstříkané MM. Měla už období, že vypila Sunar a v pohodě, ale teď...

mkr
31. bře 2009

ahoj, malá mi odmítala flašku s UM, s MM si vzala, tak nám nezbylo nic jinýho než, aby jí dal flašku manžel a já se ztratila neměla na výběr, už jsme na UM 2 měsíce, sem tam přijde a cucne si 🙂 trvalo to asi týden

fiallinka
31. bře 2009

holky, tak ještě je jedna rada - otěhotnět a rozhodnout se, že kvůli tomu už nebudete kojit dál, pak je motivace a jde to, jak vidím u kámošek (teda vím, že kojit se může při těhu bez problémů, ale mně by to asi už vyšťávilo úplně 🙂)

evaviki
9. dub 2010

tak mi prave kamaratka povedala, ako sa jej podarilo odstavit takmer dvojrocnu dceru.. natierala si bradavky citronom a za dva dni bol klud.. (kojila niekolkokrat za noc..)

fender
9. dub 2010

ahojky, tak u nás naštěstí není problém s flaškou (naučil se během šestinedělí, kdy v porodce zhubl kvůli žloutence a museli jsme přikrmovat), takže my jsme zatím odbourali kojení přes den a přešli bez problému na příkrmy a UM. přes noc ještě kojím, postupně to chci taky omezit, podle toho jak se ustálí tvorba mlíka.... ale my teda máme ještě času dost.
Souhlasím s holkama, je to hodně o psychice a zároveň mám dojem, že čím později se odstavuje, tím je to jakoby složitější a těžší.....

fender
13. dub 2010

ech, tak přidám čerstvou zkušenost, potkala mě rotavirová infekce a je po kojení ☹ 😖 😠 🙄 ovšem z toho si, milé dámy, příklad neberte 😝 😅 😀

mn.
19. dub 2010

Fender: tak to je radost. Ale myslím, že 6 měsíců je základ, teda pokud to jde. A pak záleží na každé mamince a miminku.
Já to řeším teď, protože mám jít za měsíc na operaci. A nechci nechat malého s taťkou jen tak. Ať to chlapi zvládnou beze mě co nejlépe. Zkonzultuji to raději s lékařem. Nebo myslíte, že je to není potřeba?

temperance
27. dub 2010

Ahoj už začínám taky odstavovat, budila se co chvilu v noci (kojime už jenom v noci) a přišlo mi že jí to nestačilo - a to má na večeři kaši. Tak jsem zkusila dávat um a vypije i dvě flašky v noci... Akorát nevím co s prsama - mlíko se furt tvoří, mám odsávat? Kdy se přestane tvořit nebude se tvořit dál když budu odsávat? Dneska mi k ránu už prso tvrdlo tak jsem malé dala mm...

fender
27. dub 2010

mn. no ani mi nemluv 😝 malej to zvládl bez problému, to já to nesu podstatně hůř 😅 určitě se s dr. poraď, ale myslím, že vojtíšek už je veliký, takže to kldině zvládne... spíš ty abys neměla problémy. jak dlouho budeš v nemocnici?

temperance, mně se to hodně upravilo samo - když jsem vynechala polední kojení, kdy mi normálnš už obědval, tak jsem dva dny měla prsa nalitá, že se odpoledne jenom zakuckával, ale pak už se tvorba mlíka omezila. pokud se ti to nezreguluje samo, tak bych asi odsála, ale ne jakoby všechno, jen tolik, aby se ti netvořily zatvrdliny 😔

temperance
27. dub 2010

Fender díky snad to pujde samo nechce se mi odsavat :(

mn.
27. dub 2010

Fender: Tak všechno je jinak. Volala jsem doktorovi a on mi doporučil zamrazit mateřské mléko a to pak malému dávat. Také snížit počet kojení. Domlouvala jsem se s doktorem, který mě bude operovat. Snad budu v nemocnici necelý den. Dopoledne mi udělají artroskopii v celkové anestezii a večer mě pustí domů. Kdybych měla epidurál, tak bych tam musela zůstat do druhého dne. Zjišťovala jsem si i jak dlouho nesmím kojit. Asi ještě jeden den po operaci kojit nebudu a pak budeme pokračovat. Já kojím ráno a dopoledne, v poledne dáváme zeleninu a pak MM, odpoledne ovoce a čaj, večer kaši a MM. Přes noc nekojím. Asi ještě odbouráme to polední MM.
Kdyby byly nějaké komplikace nebo po narkoze bych neměla mléko, tak přejdeme na UM. Uvidíme.
Jinak mléka mám hodně. V noci jsem vždycky vyměňoval trička, i když jsem několikrát za noc vyměňovala vycpávky. Teď už je to mnohem lepší. Už mám mléko jen pro Vojtíška a ne pro všechny sousedovic děti 🙂

fender
28. dub 2010

temper, to ti věřím 😅 😉

mn. tak to je fajn, to tam nebudeš dlouho 😎 hlavně aby ta anetezie byla OK, držím palce 😵 😵 😵

temperance
29. dub 2010

Tak jsem si včera trochu odsála ale nebylo to ani 20 ml.. prsa nebolí ale cítím v nic takový tlak trošku jakože cítím že tam to mlíčko je asi 😅

fender
29. dub 2010

asi 😅 😀 hlavně aby ti to tam netvrdlo, to je podstatné 😉