Jak se změní prsa po kojení?

agnes_123
10. pro 2020

Ahoj, mám specifický dotaz... Kojím už 8 měsíců. A vlastně pořád výhradně kojím. Zvažuji nákup podprsenky. S jakým tvarem a velikostí můžu počítat, pokud třeba dejme tomu za čtvrt roku konečně přestanu kojit výhradně a jaká prsa budou, až přestanu kojit úplně? 🙂)) Děkuji

meronym
10. pro 2020

@agnes_123 Pobavila jste mne. To je velice individualni, takze pokud vam nekdo odpovi, tak jedine jasnovidec.

neomenia
10. pro 2020

To je individuální, u mě po prvním kojení o dost menší, takové prázdné pytlíky 🙄 ale časem se pak zase trochu zvětšila. Teď po druhé kojení to bude asi stejné. No jako v 18 už určitě nebudou. Ale je to i genetikou, určitě se najdou holky, co i po kojení maji pevná prsa ( závidím 🤩)

mamikry
10. pro 2020

@agnes_123 Zalezi na prsou. Ja mam prsa mala, nosim kosicky B, pred detmi jsme je mela pevne a pekne. Po dvou detech mi zustaly male pytlicky. Po cviceni se zpevnily a zvedly, ale jako driv to uz neni a nebude.

malinkaelinka
10. pro 2020

Před otěhotněním 65 F, po porodu 65 K. Po porodu to šlo postupně dolů. Cca trictvrte roku po porodu 65 E. Takové vytahane pytlíky 😂😂 teď jsem 16 měsíců po porodu a už se nic nemění. Po porodu jsem dost zhubla a moje prsa prožila různé transformace už předtím 😂😂

malenka3
10. pro 2020

To ti fakt nikdo neřekne, počkej. Já krásný 75B, kojila jsem 13 měsíců a pak z toho bylo něco jako 80B, ale takový povislý. Druhorozená mě vysává už 13 měsíců a asi jen tak neskončí. Už teď z nich mám fusekle a děsím se toho, co z nich zbyde 🙈

monaluza
10. pro 2020

Ja po odkojeni dvou deti (celkam asi 3,5 roku) docela pekne zhubla, ale z prsou jsem byla nestastna, byla takova prazdna a povisla. Pak jsem se zase nejak rozezrala a nabrala texh sest nebo sedm kili zpet, a prsa mam zase pekne plna (jako tak pevna jako pred detmi nejsou, nebudem si nic nalhavat, ale na tu bidu jeste super 😉). Je to nespravedlnost 😀.

cinam
10. pro 2020

No to fakt těžko říct, záleží i na původní velikosti. Já měla velká pevná prsa a už během kojení to bylo něco strašného vytahaneho 😥 (prsa mi splaskla už během šestinedělí). Kojila jsem dva roky a skončila jsem když jsem byla na konci třetího měsíce těhotenství. Je to teď měsíc a půl zpátky a zase mám "nalitá" pěkná prsa, ale fakt se bojím, co bude po tom druhém odkojenem dítěti 😅

monique9754
10. pro 2020

Před dětmi jsem měla 75D v tehotenstvi s prvním jsem si kupovala 75DD a to mi zůstalo a teď v tehotenstvi s malou se zvětšili až na 75G jsem 3 mesice po porodu bohužel nekojim a mam tak o 2 čísla menší ale pevnosti nejsou jak byli před dětmi

astyna88
11. pro 2020

Před kojením pevne B, po 3 těhotenství a kojení (výhradně jen jednoho dítěte do roku, u dalšího výhradně jen tři měsíce, první nebyl kojení vůbec) zase pevne B. V létě ani podporu nenosím. Ale pokud máš větší prsa, tam spíš hrozí ty "pytlíky", ale fakt těžko říct...

lenickakl
11. pro 2020

nech se překvapit

zavodnice
11. pro 2020

Já jsem byla úplně zklamaná, před těhotenstvim krásné pevné 75E, po kojení sotva B, úplně prázdné visící cosi. Ještě že jsem měla doma pár kousků z doby, kdy mi bylo náct, jinak bych neměla ani podprdu.

maki90
11. pro 2020

@agnes_123 ještě bych podprsenku nekupovala...mohly by to být vyhozené peníze. Každý to má asi jinak. Já bezdětná 65DD, po první dceři, kojena 4 měsíce, 70 C-D. Teď jsem čerstvě odstavila druhorozenou, po 13 měsících a čekám co bude, zatím to vypadá, že z nich moc nezbude a navíc pravé o dost větší 🤪

agnes_123
autor
12. pro 2020

Děkuji všem. Chtěla bych malou kojit ještě dlouho, ale ne už jenom vyhradně. Možná se zeptam spíš jinak - jak se prsa meni, když už nebudu kojit 8x denne, ale jen treba 2x.

malenka3
12. pro 2020

@agnes_123 když omezíš kojení, budou víc vyfouklá, už se pak nenalévají. Ale pořád ti to neřekne, jak budou vypadat po odstavu

astyna88
12. pro 2020

@agnes_123

Mě se prostě jen zmenšily mléčné zlazy, kojila jsem rok co 2-3h ve dne, v noci. Po roce už jen párkrát denně, v půl roce konec. Postupně se zmensovala. U mě nic dramatického, ale mě se teda zase nikdy prsa extrémně nezvetsila, max o dvě velikosti, ale třeba moje ségry i z A na D a po konci kojení to byly jen pytlicky....