Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Je nutné odstříkávat mléko?

krusinovka30
31. pro 2009

chtěla jsem se zeptat, asi blbě, ale je nutné odstříkávat mléko??
někdo mi radil odstříkávat už od začátku a dělat zásoby do mrazáku, jiný zas, že si mám odstříkat jen pokud si chci ulevit.

barica
31. pro 2009

ja jsem cetla doporuceni hned v materialech o kojeni v porodnici, kde psali, ze neni nutne odstrikavat... proc by jsi to delala, kdyz k tomu nemas zadny duvod? zasoba v mrazaku je mozna dobra, kdyz clovek potrebuje nekam odejit a ditko muze nakrmit nekdy jiny, ale jinak je to zbytecne... stejne, kdyz ma ditko rustovy sprut, tak je lepsi kojit a kojit, nez ho prikrmovat z mrazaku, aby se nabidka z prsu prizpusobila jeho potrebe...

editah222
1. led 2010

Odstřikávání a zamražování není nutné, ale někdy se ty zásoby z mrazáku moc hodí. 😉 Díky nim jsem mohla v klidu vyrazit na nákup vánočních dárků a manžel dal Edince moje odstřikané mlíčko.
A taky odstřikavam když potřebuju zvýšit "výrobu" mléka, funguje to 100%

dorinek
1. led 2010

Tak já mám zkušenost takovou - už v porodnici mi řekla sestra, abych neodstříkávala všechno mléko, jen do úlevy. Tak jsem to tak dělala a rapidně jsem si tím snížila tvorbu mléka. Tělo prostě zareagovalo tak, že když je malej odbyt, tak není potřeba prsa tak nalejvat a když jsem šla z porodky domů, tak jsem přikrmovala Nutrilonem. Doma jsem začala po každým kojením odstříkávat prsa úplně "do dna" a ještě mezi kojením. A trvalo mi to aspoň 14 dní, než jsem zase zvýšila laktaci. Když by se malá hlásila o jídlo dřív, než se mi prsa zase nalejou, tak je vždycky lepší ji dokrmit odstříkaným MM, než UM. Pořád odstříkávám ( ne už tak často) a mlíka mám pořád trochu víc, než stačí sníst, ale jsem klidnější. Když přestanu odstříkávat, tak se mi během 1 - 2 dnů laktace sníží, ale zase ji zvýšit už trvá o dost dýl. Až půjdu příště do porodnice, tak si sebou vezmu rovnou odsávačku a začnu odstříkávat ostošest 🙂
No a zásobička v mrazáku se vždycky hodí, ať může taky "kojit" tatínek, když maminka vyrazí ven 😀

radka.m.
1. led 2010

odstříkávat není určitě nutné,ale zase nadruhou stranu-pokud máš nadbytek mléka,tak bych si zásoby určo udělala,není to o tom,že pak může mimčo nakrmit někdo jiný,ale hlavně mléko se pak hodí,až začneš třeba s kašičkama 😉 😉

syraell
2. led 2010

Pokud te neobtezuje treba vetsi mnozstvi mleka, tak nevidim duvod proc odstrikavat. Ja jsem mela s prvnim ditkem mlika tak akorat, takze jsem treba nikdy neodstrikavala...

pajka888
2. led 2010

tak já odstříkávám po kojení (když malá všechno nevypije)
mlíko skladuji, ale flaška u nás nehrozí, máme 5 druhů a žádnou malá nechce, prostě jedině prso 🙂

katka82
2. led 2010

Ahojky tak já měla do 4 měsíce mléka doslova na rozdávání a v mrazáku jen asi 4-5 pytlíčků jako zásobu kdyby náhodou a ostatní odstříkaný(když třeba malej spal celou noc a já se ráno probudila se šutrama na hrudi) jsem blbec vylejvala a pak v to 4 měsíci přišla laktační krize a jak mě pak byly pytlíčky s MM z mrazáku dobrý,ale páč jich bylo fakt málo tak jsem musela sem tam dokrmit UM 😖
Takže má rada pokud máš mléka dosta tak určo něco odstříkel do mrazáku protože fakt nikdy nevíš kdy se to bude hodit a jinak bych to nechala bejt 😉 malá si vezme kolik potřebuje a tvoje tělo se tomu přispůsobí 🙂

lenkaaa
18. led 2012

Prosim o radu, jestli v tomto pripade odstrikavat mleko a hlavne kdy, jestli pred kojenim nebo az po:
Vzdy jak se blizi doba papani, tak mi samovolne odteka z prsu mleko, to uz vzdy cekam, az se maly vzbudi a bude papat. Nevim, jestli to takhle muzu nechat nebo jestli mam odstrikavat a kdy - hned jak mleko zacne samo kapat, nebo pockat jeste tu hodku co se maly napije a odsat potom?
Diky za rady, malemu jsoou 2 tydny.

Sem začni psát odpověď...

Odešli