Kamarádka kojí a sem tam bere drogy. Co to způsobí?

anico
24. říj 2008

ahoj holky.mam kamaradku ktera koji a sem tam bere nejake drogy.co se muze stat miminku

oslik23
26. říj 2008

anico: tady přece vůbec nejde o matku, ale o její dítě. Vědomě své dítě ničí a ubližuje mu. Chudáček ☹ A co ty? Víš o tom a tobě to zle nedělá? Nebo se domníváš, že tady získáš rady a pak jí řekneš:" Hele, slyšela jsem, že bys to neměla brát, páč to jde do mlíka cca za takovou nebo makovou dobu..?" A kamarádka ti řekne:" Ano, jistě, máš pravdu, už to nebudu brát, protože jsem máma a měla bych být rozumná ,když už ne za svůj tak za život svého ditěte..?"
Nechápu a promiň,ale kdybych tohle zjistila o mé kamarádce, tak to začnu nějak řešit,rozhodně bych nedělala mrtvýho brouka.Vědět o tom,že vlastní matka dává dítěti vědomě dorgy a dělat jako by nic? promiň,ale tohle je fakt i na mě moc 😖

oslik23
26. říj 2008

Nehledě na to, že může přebrat a co pak? Jak se když bude totálně mimo postará o malé mimino?

jjaanca
26. říj 2008

Kampak se poděla anico zakladatelka této diskuze? Nepsala náhodou o sobě?

oslik23
26. říj 2008

jjaanca: taky mám ten dojem

nensy
26. říj 2008

je fakt že pokud břebere a napálí si toho víc tak by mohla i mimču pod vlivem že třeba bude mít halucinace nebo náký stihomam ublížit a to by nebylo dobrý

nensy
26. říj 2008

já teda nevím jak to chodí ale tyhle narkomanky jestli to tak mužu říct tak by to měli na gyndě hlásit hned jak otěhotní teda pokud se k tomu doznají.už kuli mimču

jitulka1985
26. říj 2008

No teda, ani jsem nechtěla věřit tomuto tématu 😲 Je to optavdu tvá kamarádka?Já osobně bych se tedy nemohla dívat na to, jak moje kamarádka kojí dítě a přitom fetuje 😒 Být tebou, tak to nějak řeším.....To miminko za to fakt nemůže a chudák stává se taky závislým.A určitě si i ty sama umíš představit jak to miminku ubližuje.Takže být tebou, nezakládám o tom téma, ale začnu to nějak řešit.Tohle je vrchol, nezlob se na mně 😠

jjaanca
26. říj 2008

Já kdybych měla nějakou takovou kamarádku tak by se zajímala o to, jak jí přesvědčit ať toho nechá, nebo co proto můžu udělat, a ne o to, za jak dlouho je to v mléce ☹

oslik23
26. říj 2008

souhlasím s jitulkou1985 a jjaanca

oslik23
26. říj 2008

spíše bych uvažovala, jestli se to netýká přímo anico 😕 Nechci nikoho obviňovat,ale pokud se tě to anico netýká, koukám, že sama jsi matkou...A pokud to tvá kamarádka nechce řešit, nebo nedokáže nebo si to snad ani neuvědomuje, měla bys to za ní začít řešit ty, ne kvůli ní ale dítěti. Kazí mu přece život, zdraví a jeho budoucnost.Nenech to jen tak být. ☹

daniellka
26. říj 2008

neútočte tady na anicu ,že zakládá téma..At už jde o její kamarádku nebo o ni samotnou,už ten samotný fakt,že to založila znamená,že o tom aspon přemýšlí a to je lepší než nic,ne? Jen tak z nudy, aby si pokecala, to asi nezaložila..

anica si to určitě přečte a třeba s tímněco udělá..Já držím palce a doufám. 🙂

liska21
26. říj 2008

Holky jsem v šoku jak to tu pročítám. Ta máma snad nemá rozum,jak může takto vědomě ubližovat miminku,né jenom že z něj dělá závisláka,ale ještě ho pomalu zabíjí. Takové mámě by měli děťátko rovnou odebrat a poslat jí na léčení. Miminka je mě vážně líto ☹ já bych takovou kamarádku ani nechtěla,zkus jí promluvit do duše ať toho honem nechá,nebo jednou začne nenávidět sama sebe.

petul.a
26. říj 2008

Holky, tak koukám, že nejsem sama, kdo měl dojem, že se nejedná o kamarádku, ale o zakladatelku samotnou. A taky že to nejsou dvě čáry za měsíc 😢 No, třeba se pleteme. Ale i tak - já kdybych měla jen podezření, že moje kámoška bere drogy, snažila bych se s tím něco dělat. I kdyby neměla dítě. A navíc, když je tam miminko, no to by pro mě byl případ rovnou pro sociálku. Třeba by se i ta mamina vzpamatovala.

jjaanca
26. říj 2008

Jo jo, přesně jak píše petul.a asi bych se zkusila poradit v nějaké poradně pro ochranu dětí nebo tak něco. Když by to nešlo po dobrém, tak bych to normálně nahlásila 😠
daniellko: no to je přímo úúúúúžasný že o tom přemýšlí 😖

petul.a
26. říj 2008

Taky držím palce. Jen ta otázka, jestli jako drogy a kojení jdou k sobě nebo ne, mi přišla, promiňte mi to, ale hloupá. Když o tom tak přemýšlím, není ono to spíš něco jako volání o pomoc? 😕

pavla80
26. říj 2008

Holky tak jsem si to pročetla a je to fakt děs!!!!!!!!!!!!!Takové matky si to dítě ani nezaslouží a určitě by se s tím mělo něco dít.Je tolik maminek co by chtěli svoje miminko a prostě to nejde a takové nezodpovědné matky si prostě dítě pořídí a pak si u toho dáva drogy,to fakt nechápu 😠 😠 😠 .A je jasné že něco brala i v těhotenství určitě s tím nezačala ted v období kojení ☹ ☹ .Co z takového dítěte vyroste pokud přežije.Zase jenom feták,protože se opravdu stane závislým.Je mi z toho fakt hodně smutno,že i takové" maminy"existujou mezi námi ☹ ☹

kacatko03
26. říj 2008

tak ted jsem teda taky v soku, v nejhorsim pripade se muze stát že si dá čáru pak bude kojit...a do mimíse se dostane nejaké množství dávky...neverim že za 4 hodiny by z tela droga odesla...pak miminko muze být také v extázi a nedej boze mu selhat nejaký orgán...asi vsichni vime že jaká koliv droga rozpumpuje srdce jako blázen nekdy i blbý kafe či cigareta....a u malého mimnka to muže být až smrtelné....
...a presne jak písete....ve stavu kdy si dá se o miminko nemuze postarat ... 😕 😕 😕

liska21
26. říj 2008

kacatko naprosto s tebou souhlasím,ta dotyčná nemá rozum,ale také to může byt volání o pomoc jak psala petul.a. Ani jedna znás nemůže vědět jestli anica nepíše sama o sobě (a nevolá SOS) nebo píše o kamarádce,ale i tak ta mamina svému miminku strašně ubližuje ☹

kacatko03
26. říj 2008

Liska jak volaání SOS...drogy bere snad vedome ne? navic kdyby volala sos tak se obrátí na nekoho kdo ji pomuze nez taky zjistovat co se muze stát...to snad kazdej rozumnej clovek ví že látky z tela matky se filtrujou pres materské mléko...

já jen doufám že to Anica nepise o sobe, protoze co jsem koukala do pasu tak má mimiska už 9mesicního...ale to moto taky mluví za vse ☹ .takze mozné to je...
Nechci nikoho odsuzovat, ale tohle je pripad kdy je mamina asi jste mladá, a otehotnela neplánovane a nemá zádnou zodpovednost...natoz stát se matkou se vsim vsudy. 😠

daluri
26. říj 2008

Anico musí koukat, jakou debatu rozpoutala..
Taky by mě zajímalo, jestli ta kamarádka chodila na kontroly v těhu, protože při odběrech museli přijít na to, jestli něco bere. Určitě ta krev má jiné hodnoty, si myslím. A pak jak se mimi narodí, tak má třeba reflexy pomalejší.
Ale těžko říct, jestli to ti doktoři věděli, jestli by to třeba na tu sociálku nahlásili...
Každopádně pokud si to vše anico čteš, zkus své kamarádce pomoct. Budu Ti držet palce, ať to zvládne!

acornika
26. říj 2008

ahoj, nechci někoho urazit ale podle mého to je jako dotaz na kamarádku ale jedná se o dotyčnou ( sorry anico jestli to tak opravdu není ), za druhé jsem zdravotník a vím, že co se týče závislosti dvě čáry měsíčně nelze. Takhle se šńupe kokain, herák a to jsou silně návikové drogy, bez kterých se dá vydržet tak max pár dnů a ani to ne. Dítě se takto učí být závislé a docela se divím, že se to nezjistilo v těhu, protože podle mého musela šnupat i v těhotenství. Osobně bych zavolala sociálku, taková matka není dobrá pro výchovu dítěte 😠

micanek
26. říj 2008

Upřímě bych takové bábovce dítě vzala ... taková si podle mě takovej zázrak nezaslouží 😠

micanek
26. říj 2008

Měla jsem 40ky horečky a vzala jsem si jeden paralen ... no a výčitky jsem s toho měla pěkný .. nejsem purytán, ale takovím matkám bych děti brala ...

Co se týká 2 čar .. tak rozhodně víznam čára mi nepřijde že se šnupe něco měkýho .. nechápu, že to nějaká žensá svede.

Jinak jsem toho názoru, že to tady taky založila zakladatelka a né kamarádka 😒 je to smutný ...

reni7
26. říj 2008

ahoj,musí na tohle reagovat,je to mazec dle mě se jedná o zakladatelku,když si chce(posrat život)ať to udělá,ale ať ho nekazí nevinýmu tvorečkovi,určitě fetovala i v těhu,takový vymatlaný krávy by se nad sebou měly fakt zamyslet,z toho malýho už v poctatě feťák je ☹ sou maminy který mají nemocny děti a udělaly by pro ně všechno na světě,a taková fetna si toho vůbec neváží a sama to z toho deítěte udělá,sem zvědavá jak se pak bude starat,když to maly bude nedejbože fakt závisly ☹ sterilizovat takovy monstra,o těch se ani nedá říct,že sou matky,a jestli sem se někoho dotkla tak mě to mrzí,ale myslím že každá normální ženská semnou souhlasí.Toťvše.

jakoubka
26. říj 2008

Reni souhlasím!!!!!!!!!!!!!!!!!Hromada slušných ženských si přejí miminka,ale bohužel jim není přáno a takové feťačce se to podaří hned a ještě si toho neváží a ničí život a zdraví tomu miminku.

lucenek
26. říj 2008

reni7 o zakladatelku se nejedná, tu znám

petra123
26. říj 2008

Holky ted jsem si přečetla tuto diskuzi a jsem stoho hodně smutná ☹ a nechápu tu maminku jak to může svému miminku dělat je mi stoho do plače 😢

Já osobně mam problém mít mimisko moc si ho s přítelem přejem a pořád se nedaří dala bych za mimiska cokoliv,ale drogy to je svinstvo a je to smutné.Proč si pak to dítko nechala udělat??V době antikoncepce věřím asi to bylo nechtěné,ale když se zamyslíme tak ta holka musela brat i v těhotenství pač kdyby skončila už na začatku těhu tak by určitě se ktomu nevratila.Nevím nikdy jsem drogy nebrala jen má velka zavislost je kouření a jak mě to štve a ona jak jsem si přečetla dvě čary za měsíc jediné co musím říct holka vzpamatuj se bo to není fér a to mimisko si to nezaslouží stačí jen že už má takovou ujetou matku co bere a kojí no hnus nezlobte se na mě ale je mi stoho na blití 😝 😢 😖 😠 😒 ☹ 🙄

reni7
26. říj 2008

tak jestli je to její kamarádka,tak nechápu jaky čekala reakce na koníkovi,tady jí ktomu asi nikdo gratulovat nebude,má ji rači dotáhnout někam kde se jí dostane odborné pomoci,ale pokud se sama nechce léčit,tak nevím nevím.Ale stejně chudák mrňous,parádně ho připraví do života 😠

lucenek
26. říj 2008

chápu ale tím se to nevyřeší že se tu budeš rozčilovat, mám stejný názor jako ty, ale jediné co můžu poradit je, když už bere dorgy tak at nekojí a přejdena um...teda pokud jí jetšě mrňouska nevzali

cerstvamama
26. říj 2008

petra123
Říkáš, že bys dala za mimi cokoli, tak zkus seknout s tím kouřením. Může to přispívat k tomu, že se nedaří. Nic ve zlém, myslím to upřímně.