Droga při porodu. Je to běžné v Americe?

rencata
10. pro 2009

Holky, mám dotaz, asi spíš na ty z vás, které bydlí v zahraničí. Moje kamarádka má neteř, která žije v Americe a je těhotná. Přes skype mluví o tom, že si před porodem dá nějakou drogu, díky které nebude vnímat porodní bolesti. Prý je to tam zcela běžné. Kamarádka i celá její rodina jsou tím zděšeni, aby tím neteřinka neublížila miminku i sobě. Snažila se hledat na netu, ale nic o droze - kterou si v Americe prý dává pomalu každá druhá rodička - nenašla. Máte s tím někdo zkušenosti? Opravdu je to tak obvyklé? Je to vyzkoušené? Kamarádka se jí to snaží rozmluvit, ale zatím marně. Z ČR se holt neteřinka těžko přemlouvá, obzvlášť, když o té droze kamarádčina rodina nic neví a tudíž nemá žádné pádné argumetny, jen takové to obecné, drogy ne. Prosím pište rady a zkušenosti. Kamarádčina neteř má termín porodu v únoru. Díky. R.

rimmel
10. pro 2009

a nemysli nahodou morfin??

daniela1983
10. pro 2009

no to nsad nie??? jednie co mi napadlo je ze mozno to zle prelozila. myslim ze lakarnam sa hovori drogstore. snad som to dobre napisala, a tiez tam nepredavaju dorgy ale lieciva. tak mozno ma na mysli liecivo na utlmenie bolesti anie drogu ako taku, teda dufam 😖

saza007
10. pro 2009

renca - nepanikarit, v anglicky hovoriacich krajinach sa bezne liekom proti bolesti hovori 'drugs' - drogy. Urcite ma na mysli epiduralku alebo pethidine...

rencata
autor
10. pro 2009

HOlky, děkuji za reakce.

Možná to bude třeba fakt jen nějaký lék na utlumení bolestí,blbé je, že nechce říct, o co konkrétně jde ☹ Ale podle moho názoru to zní strašně, přece mamka musí při porodu spolupracovat a né být sjetá ☹ Proto jsem nahodila toto téma, protože v širokém okolí to fakt nikdo nezná a vůbec neví, o co se má jednat. Říkala jsem si, že sem na koníka chodí i holky co v zahraničí bydlí a snad budou vědět o co jde. No, já jsem už třeba starší ročník (je mi 35) a něco takového by mě ani ve snu nenapadlo, té kamarádčiné neteřince je 20, žije v Kalifornii v L.A. Tak možná mladí na to mají jiný pohled či co.

minea
10. pro 2009

rencata, ono to nebude tak žhavý. Jak říká saza, drug v tomhle kontextu asi nebude droga, ale spíš lék. Já jsem v porodnici taky dostala do žíly dolsin a byla jsem po něm sjetá 😅. Tohle vidím spíš na nedorozumění, a možná i na straně té kamarádky, její představa, že nic neucítí, může být i trochu naivní - ale kdo ví, jakou konkrétní chemikálii má na mysli.

lucinka4
10. pro 2009

rencata,
tiez sa priklanam skor k nedorozumeniu...v anglictine sa lieky bezne nazyvaju drugs...ked som to prvykrat pocula od australcanky,ktoru sme hostovali pred 10 rokmi tak som bola normalne zdesena ale neskor som pochopila...a nemyslim,ze by jej v USA povolili nejake drogy v nemocnici...skor o budu nejake lieky proti bolesti 😀

nevestinka2010
10. pro 2009

no jasne ze jde o nedorozumeni, ale v podstate jde o to ze v anglicky mluvicich zemich nazivaji jen veci spavnym jmenem, droga je droga a "lek" je vetsinou preci take droga, podana lekarem za ucelem jinym nez je zneuziti , ale jinak je to ale stale droga 😀
Takze par drog se opravdu v porodnictvi bezne uziva (na bazi morfia a opiatu), ale mi tomu rikame leky, aby to nikoho nepohorsovalo 😀
lek to ale v pravem slova smyslu neni, nebot lek ma za ucel lecit a ne pouze potlacovat bolest ci navozovat zmenu vedomi 😀
jinak v USA v nemocnici dostane pitocin, pethidin a epiduralku a bude 😅

rencata
autor
11. pro 2009

HOlky, ona to prý ale psala tak, že si to dá v porodnici na záchodě, což je teda fakt podezřelé 😝 😝 😝

blueapple
11. pro 2009

rencata, tak se jí normálně zeptej, co konkrétně si na tom záchodě dá. a budeš vědět hned. 😎

minea
11. pro 2009

No tak to si koleduje o pěknej průšvih - brát si něco bez vědomí doktorů. Stačí, aby se to nesneslo s další medikací nebo třeba dojde na akutní narkózu a holka tam někde zkolabuje. Pokud je to tak, jak píšeš, troufám si říct, že je pitomá.

lenkabu
11. pro 2009

Těžko říct.........ale když to vezmeš do důsledků,droga je jakékliv tlumení bolesti vč epidurálu kt. si tady nechá píchnout každá druhá............

kisska
11. pro 2009

renci no na zachode si moze dat akurat tak klystir... ja dufam, ze ani v 20ke nemoze byt babenka taka blba, ze by takto riskovala. Zo vsetkych dovodov, ktore uz babenky popisali vyssie.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru