• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Droga při porodu. Je to běžné v Americe?

11. prosince 2009 
Holky, mám dotaz, asi spíš na ty z vás, které bydlí v zahraničí. Moje kamarádka má neteř, která žije v Americe a je těhotná. Přes skype mluví o tom, že si před porodem dá nějakou drogu, díky které nebude vnímat porodní bolesti. Prý je to tam zcela běžné. Kamarádka i celá její rodina jsou tím zděšeni, aby tím neteřinka neublížila miminku i sobě. Snažila se hledat na netu, ale nic o droze - kterou si v Americe prý dává pomalu každá druhá rodička - nenašla. Máte s tím někdo zkušenosti? Opravdu je to tak obvyklé? Je to vyzkoušené? Kamarádka se jí to snaží rozmluvit, ale zatím marně. Z ČR se holt neteřinka těžko přemlouvá, obzvlášť, když o té droze kamarádčina rodina nic neví a tudíž nemá žádné pádné argumetny, jen takové to obecné, drogy ne. Prosím pište rady a zkušenosti. Kamarádčina neteř má termín porodu v únoru. Díky. R.
10. pro 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
a nemysli nahodou morfin??
10. pro 2009 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to nsad nie??? jednie co mi napadlo je ze mozno to zle prelozila. myslim ze lakarnam sa hovori drogstore. snad som to dobre napisala, a tiez tam nepredavaju dorgy ale lieciva. tak mozno ma na mysli liecivo na utlmenie bolesti anie drogu ako taku, teda dufam :confounded:
10. pro 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
renca - nepanikarit, v anglicky hovoriacich krajinach sa bezne liekom proti bolesti hovori 'drugs' - drogy. Urcite ma na mysli epiduralku alebo pethidine...
10. pro 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
HOlky, děkuji za reakce.

Možná to bude třeba fakt jen nějaký lék na utlumení bolestí,blbé je, že nechce říct, o co konkrétně jde :frowning2: Ale podle moho názoru to zní strašně, přece mamka musí při porodu spolupracovat a né být sjetá :frowning2: Proto jsem nahodila toto téma, protože v širokém okolí to fakt nikdo nezná a vůbec neví, o co se má jednat. Říkala jsem si, že sem na koníka chodí i holky co v zahraničí bydlí a snad budou vědět o co jde. No, já jsem už třeba starší ročník (je mi 35) a něco takového by mě ani ve snu nenapadlo, té kamarádčiné neteřince je 20, žije v Kalifornii v L.A. Tak možná mladí na to mají jiný pohled či co.
10. pro 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
rencata, ono to nebude tak žhavý. Jak říká saza, drug v tomhle kontextu asi nebude droga, ale spíš lék. Já jsem v porodnici taky dostala do žíly dolsin a byla jsem po něm sjetá :sweat_smile:. Tohle vidím spíš na nedorozumění, a možná i na straně té kamarádky, její představa, že nic neucítí, může být i trochu naivní - ale kdo ví, jakou konkrétní chemikálii má na mysli.
10. pro 2009 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
rencata,
tiez sa priklanam skor k nedorozumeniu...v anglictine sa lieky bezne nazyvaju drugs...ked som to prvykrat pocula od australcanky,ktoru sme hostovali pred 10 rokmi tak som bola normalne zdesena ale neskor som pochopila...a nemyslim,ze by jej v USA povolili nejake drogy v nemocnici...skor o budu nejake lieky proti bolesti :grinning:
10. pro 2009 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jasne ze jde o nedorozumeni, ale v podstate jde o to ze v anglicky mluvicich zemich nazivaji jen veci spavnym jmenem, droga je droga a "lek" je vetsinou preci take droga, podana lekarem za ucelem jinym nez je zneuziti , ale jinak je to ale stale droga :grinning:
Takze par drog se opravdu v porodnictvi bezne uziva (na bazi morfia a opiatu), ale mi tomu rikame leky, aby to nikoho nepohorsovalo :grinning:
lek to ale v pravem slova smyslu neni, nebot lek ma za ucel lecit a ne pouze potlacovat bolest ci navozovat zmenu vedomi :grinning:
jinak v USA v nemocnici dostane pitocin, pethidin a epiduralku a bude :sweat_smile:
10. pro 2009 v 18:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
HOlky, ona to prý ale psala tak, že si to dá v porodnici na záchodě, což je teda fakt podezřelé :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. pro 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
rencata, tak se jí normálně zeptej, co konkrétně si na tom záchodě dá. a budeš vědět hned. :sunglasses:
11. pro 2009 v 10:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak to si koleduje o pěknej průšvih - brát si něco bez vědomí doktorů. Stačí, aby se to nesneslo s další medikací nebo třeba dojde na akutní narkózu a holka tam někde zkolabuje. Pokud je to tak, jak píšeš, troufám si říct, že je pitomá.
11. pro 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Těžko říct.........ale když to vezmeš do důsledků,droga je jakékliv tlumení bolesti vč epidurálu kt. si tady nechá píchnout každá druhá............
11. pro 2009 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
renci no na zachode si moze dat akurat tak klystir... ja dufam, ze ani v 20ke nemoze byt babenka taka blba, ze by takto riskovala. Zo vsetkych dovodov, ktore uz babenky popisali vyssie.
11. pro 2009 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek