Kdy v noci odstříkávat?

tautau
10. kvě 2020

Ahoj,
Potřebuji podpořit tvorbu mléka a mám dite, které celou noc spi. Budit ji je o nervy, tak to chci udělat tak, že si v noci odstrikam mléko a pak ji budu přes den o to vic přikládat k prsu. Vím, že noční kojení je pro laktaci zásadní. V kolik hodin je noční kojení pro tvorbu mléka nejlepší? Na kolik hodin si mam nařídit budika na odstriknuti?
Děkuji

squezy
10. kvě 2020

V porodnici, kdyz holky neměly dlouho u sebe miminka, tak co 3 hodiny odstrikavaly.

mariegroth
10. kvě 2020

Odstrikavala jsem kazde ctyri hodiny. Takze Pokud treba dite slo spat v 8, Tak jsem odsavala o pulnoci a pak ve 4. Spi celou noc (na nejake vyjimky) od cca 2 mesice. Prestala jsem delat nocni odsavani kolem 4 mesice.

puhelin
10. kvě 2020

Jak je miminko stare? Ja jsem v noci prvni 3 - 4 mesice v noci vubec nekojila, deti mi spaly okolo 10 hodin kazdou noc, bez probouzeni.
Mas miminko u sebe v posteli?

aurelie34
10. kvě 2020

Dcera mi od 4 týdnu spí celou noc. Většinou 10 až 12 hodin. Někdy se probudí jednou na kojení k ránu, někdy spí opravdu celou noc a nikdy jsem neodstříkávala. Mléka mám opravdu hodně. Dcera přibírá 1 kg až 1,5 kg za měsíc.

lennus
10. kvě 2020

@tautau U prvního jsem odstříkávala co tři hodiny, byl nedonošený, teď u dcery, byla taky spáč, jsem na radu pediatra přikládala jednou, když jsme šli kolem půlnoci spát a to stačilo.

zuzita15
10. kvě 2020

@tautau a jak je stara? Pro laktaci je zasadni neprekrocit 6h, pak telo zacne vyhodnocovat, ze neni odber (samozrejme jsou matky, jejichz deti spi celiu noc a maji mleka dost, ale to zrejme neni tvuj pripad). Idealni je teda kazde 3h, pokud je mleka opravdu malo. Pokud se jen bojis, abys o nej neprisla, protoze ti z prsou netece proudem, pak bych naridila budik jednou max po 6h po poslednim kojeni

tautau
autor
11. kvě 2020

@mariegroth Děkuji moc za skvělou odpověď!

tautau
autor
11. kvě 2020

@puhelin 6 týdnů. Malá mi taky takto spinká už od narození a všichni mi řekli, že absence nočního kojení je důvod, proč mám málo mléka :- (( Vy jste dite nechala 10 hodin spát a s mlékem jste problém neměla?

tautau
autor
11. kvě 2020

@zuzita15 díky moc!!

puhelin
11. kvě 2020

@tautau Vubec ne. Neumim si to vysvetlit, jakto. Uz takto kojim druhe dite. Stale uspavam ve stejny cas a budi se mi take porad stejne (plus minus pul hodina), takze se mi laktace hned ustalila. Vecer jsem si pokazde udelala Caro a rano bylo mleka opravdu hodne. Priznam se, ze jsem nebudila, protoze jsem byla sama strasne unavena po obou porodech a potrebovala jsem se vyspat. Obe miminka mam od narozeni u sebe v posteli (v hnizde, pro me to je takova lehka zabrana, kdybych se posunula prilis k miminku), takze kdyby se probudily, maji hned prso, i kdyby to bylo v polospanku.

Co znamena, ze mate malo mleka?

tautau
autor
14. kvě 2020

@puhelin dokrmuji UM. Děkuji moc za info. Je to fakt zajimave ☺

puhelin
14. kvě 2020

@tautau A jak jste dospela k tomu, ze dokrmujete umelym? Mate po cisari? V tom pripade to chce i pres den prikladat klidne kazdou hodinu. Ale toho umeleho bude potreba se co nejdrive zbavit, protoze prave umele zpusobuje, ze se laktace zpomaluje. Kdyz date umele, mleka v prsou se tim padem vytvori mene.

tautau
autor
15. kvě 2020

@puhelin podle mně jsem udělala 2 chyby: 1) nekojila v noci 2) poslechla radu v porodnici a neprikladala na pozadani, ale podle debilni poučky, že nejdřív po hodině a půl. Tohle dohromady mi snizilo tvorbu mléka. A mala ve finále přestala přibírat, takže jakmile se na to přišlo, okamzite dokrmovat. A když nebylo vlastni, šla jsem do lékárny pro umele.

puhelin
16. kvě 2020

@tautau To me moc mrzi. Uz jen ty nazory v porodnici :( Nase porodnice miminka propousti pokud je ubytek do 10 % porodni vahy. A hlavne ve dne i v noci vzdy prijde nejaka sestra z novorozeneckeho a pomaha prikladat, povzbuzuje miminko (i maminku), pujci odsavacku pro stimulaci atd. Kdyz jsem v te porodnici byla 2,5 roku zpet, taky mi rikali, ze se ma kojit po 3 hodinach. Kazdy se uci a vyviji.
Kolik miminku je? Vlezte si spolu do postele pod perinu, nahe, mazlete se a prikladejte k prsu, spete spolu. Povzbudi to hormony a miminko muze pit kazdou chvilu. Mleku to pomuze v tvorbe a ty hodne pij vodu, udelej si do velke flasky cistou vodu, at si muzes kontrolovat vypite mnozstvi a klidne 3 litry denne vypij. Kojeni hodne dehydratuje.

zuzita15
16. kvě 2020

@tautau to kojeni v noci je ze zacatku dost zasadni, porodnice sice casto nejsou moc kojeni friendly, ackoliv to tvrdi, ale nocni kojeni vetsinou podporuji. Ja rodila predcasne ve vyhlasene porodnici v Praze Podoli, mala byla slaba, aby sala, ale dostala jsem od tamni LP prikazem odstrikavat co 3h vcetne noci do zkumavky (u predcasnatka s lehkou zloutenkou nejde na pozadani). Teprve kdyz jsem ji ze 3/4 naplnila, dostala jsem odsavacku. Ted uz bych byla chytrejsi a i za cenu ztrraty par kapek mleziva bych alespon v noci odsvala rovnou, to zmoulani nad zkumavkou bylo sileny. I doma jsem pak jela co 3h, dcerka na to byla naucena (asi), nechala jsem to na ni. Az kdyz jsem prestala dokrmovat z flasky (moje MM nastesti), tak jsem kojila mam pocit nonstop 🤣 pres den, v noci porad drzela 6+3+3. Ale za chvili se to zase vicemene srovnalo na 3h