Kojení a praskliny. Co by pomohlo?

baja8
25. dub 2022

Ahoj holky,mate některá zkušenosti, co dobrého použit na prasklinu na bradavce? Ať se to rychle zahojí? Purelan žádná sláva..

melanitta
25. dub 2022

@baja8 teď mažu bepantenem co má malá na prdelku, docela to pomáhá

marketanovakova14
25. dub 2022

@baja8 Kloboučky ze stříbra. Sice cenově dražší, ale investice se vyplatí. Dají se používat opakovaně i u dalšího dítěte.

titina12
25. dub 2022

Známa si to mazala mateřském mlékem. 🙂

adel_si
25. dub 2022

Bojuju s tím teď už 14 dnů.. v lékárně jsem nechala už cca 2000... Zatím mi fakt nepomáhá skoro nic a každý kojení trpím.. i když teď po úpravě polohy při kojení už to aspoň bolí jen při přisátí, následne kojení je pak už relativně bez bolesti. To, co používám teď - gencianka večer, po každém kojení mazu výtěžkem z grapovych semínek s vodou, půl hodiny před kojením Ibalgin gelem, těsně před kojením mazu olivovým olejem. Aspoň už se to nezvětšuje..

biciklissie
25. dub 2022

Hydrogelove polštářky od medely. A jeste bych zkusila hemagel, ten prý je super na všechno hojení.

mysh_me
25. dub 2022

Hemagel pomuze, hoji rychle. Ale me uz nestacil, protoze uz byly praskliny opravdu velke. Az hydrogelove polstarky od medely mi je zahojily uplne. Pri dalsim diteti to je moje must have uz do porodnice. Opravdu stoji i za tu cenu.
@adel_si nezlobte se, ale to jste vyhodila penize za uplne zbytecnosti. Vse co jste jmenovala pecuje o bradavky, samozrejme, stejne jako bepanthen, purelan, materske mleko a podobne tipy. Ale praskliny to fakt nezahoji… hodi se to jako prevence nebo kdyz ma nekdo bradavky podrazdene, tak to prinese ulevu. Ale je to takovy nizsi level, na praskliny to chce opravdu tezsi kalibr 🙂

adel_si
25. dub 2022

@mysh_me vyzkoušela jsem vše možné (včetně hemagelu,bepathenu,MM), až u této kombinace cítím úlevu.. každému zabira něco jiného 🙂

martiniquest
25. dub 2022

Praskliny jsou dane zvykanim bradavek nebo mas kvasinky? Pokud mas kvasinky,Purelan to zhorsuje a je treba okamzite vysadit. Pokud jsi kratce po porodu a prsa si zvykaji, nic lepsiho nez Purelan tezko sezenes.

baja8
autor
25. dub 2022

@martiniquest Nemám kvasinky,kojila jsem ještě před par dny přes kloboucky i přes ne jsem měla praskliny. Měla jsem tu laktacni poradkyni a poslední tři dny už kojime bez kloboucku,ale praskliny teda bolí hodně..purelan je dle odbornice nic moc ,ale má dobrou reklamu..tak nevím,mě moc nepomáhá..

mysh_me
25. dub 2022

@adel_si no prave jste psala, ze nezabira. Tak to uz jste asi presla z faze “kazdemu vyhovuje mazat necim jinym” do faze “prasklina ktera se nehoji a boli jako pes”. Mam s tim zkusenost tak vim v cem je ten rozdil 🙂 taky jsem zkousela vse mozne i nemozne.

prisil
25. dub 2022

@baja8 Měla jsem popraskané obě bradavky až do krve, strašně to bolelo každé kojení, mazala jsem purelanem, ale ten pomáhal, než se udělaly praskliny, pak jsem najela na gencianku a nastrihala jsem si hydrogelove polštářky na malé kousky a dávala na jednotlivé ranky, trvalo to, ale za pár dní to bylo lepší, když se dcera rozkojila, přikládala jsem k prsu na střídačku, aby byla šance na zhojení. Držím palce 😉

ondul
25. dub 2022

Materske mleko a antibakterialni stribrne kloboucky.

baja8
autor
25. dub 2022

@prisil Jo o genciane jsem už taky slyšela, tu si poridim a vyzkousim. To nastrihani náplastí je hodně dobrý nápad, jsou drahé a je jich málo. Takže děkuji za tipy. Snad konečně někdy zaziju bezbolestne kojení :-/

prisil
25. dub 2022

@baja8 Fialka vysušuje, takže vždy jak to bylo po kojení "rozmokvane", pěkně to vysušila. Právě, náplasti jsou pekelně drahé, stříhání bylo super, nevyšlo to pak na majlant, než se prsa zahojily...chce to vydržet, ale člověk se dočká, nakonec jsem kojila 14 měsíců 😉

baja8
autor
25. dub 2022

@prisil Já už tak to kojení těžce vybojovala, pac to vypadalo, ze kojit nebudu vůbec, takže to kvůli prasklinám nechci zabalit. 14 měsíců je super, já bych rada aspoň rok 🙂.

baja8
autor
26. dub 2022

@prisil Tak fialka už se nedá sehnat..v lékárně na mě koukala jako na blázna, prej je karcinogenní a už víc než dva roky v lékárně není..což vím, ze je blbost..ale Pani lékárníci asi celkove měla svůj den..sepsula mě za to, ze jsem měla doma laktacni poradkyni..prý ty jsou úplně nejhorsi na jakékoliv rady 😀. Jsem se jen zasmala a šla raději pryč…

adel_si
27. dub 2022

@baja8 normálně jsem ji kupovala minulý týden v Benu 😅 to byla nějaká top lékárnice 😅

baja8
autor
27. dub 2022

@adel_si Tak to je fakt zajímave 🙂