Kojení a umělé mléko. Jaký je časový rozestup krmení při této kombinaci?

lenuli89
15. pro 2020

Holky, chci se zeptat. Mám měsíčního syna a pravděpodobně mi dochází mléčko, už musím i prikrmovat.
Otázka je, když si malý ode mě vezme 60, umělému mu dám 60, což je jeho dávka (115ml na jednu dávku podle vahy), kdy může dostat další papani. Vím, že po umělém je to rozestup 2,5 - 3 hodiny, ale když je tato kombinace, je to stejné?
Děkuji, je to pro nás zase nové...

puhelin
15. pro 2020

@zuzita15 Bohuzel se porad najde nekdo, kdo bude zaryte tvrdit, ze jeho dite melo prso jen na jidlo. A kdyz plakalo, melo hlad a dostalo lahev umeleho a na zapiti caj.

zuzita15
15. pro 2020

@lenuli89 moje zacatky s prvni dcerou byly taky krusne, sice jsem rodila vaginalne, ale predcasne, takze se hormony nerozjely, prvni tyden dostavala dcera MM z banky, ja nemela nic, pak jsem vymackla treba 20, takze naredit opet darcovskym, po 2 tydnech jsme odchazely s Hippem v podpazi s rim, ze vyprodukuju presne jeji davku, tak kdyby byl pokles, aby nebyla hlady. Byla slaba na sani, spava kvuli zloutence a nikdy nebyla jedlik. Prvnich 6 tydnu to u nad vypadalo tak, ze jsem vzbudila spave dite, prebalila, zvazila, prilozila na jedno a druhe prso, zvazila, odmerila zbylo davku MM z lednice, nakrmila (lahvi - Podoli zavadi lahve bohuzel), ulozila a sla jsem odstrikavat na dalsi krmeni. Po 6 tydnech zacala pit z prsu po aplikaci suplementoru od Medely - cevka na prsu - zjistila, ze i z prsu to tece. Takze opravdu vim, co znamena mit tezke zacatky s kojenim... kojila jsem pak do 2 let

sajul
15. pro 2020

Nečetla jsem všechny komentáře, ale bude to normální bojkot. Z láhve se nemusí při sání tolik snažit jako z prsa, takže je to pro něj daleko jednodušší. Pokud dokrmujes laktace logicky poklesla, není li poptávka, není nabídka. Po šestinedělí se tok mléka ustálí, s pokleslou laktací se může i rozčilovat, že mu mléko neteče tak, jak by si představoval. Pokud chceš zachránit kojení, koj kůže na kůži, nos v šátku, aby co nejvíce cítil mléko a vždy když bude chtít, nabízejí aktivně prso, ale nenuť. Odbourej láhev a dudlík, pokud má. Vše narušuje správnou techniku sání. Ale chce to vydržet, pokud chceš.

zuzita15
15. pro 2020

@puhelin samozrejme, dite je pijavice a kdyz rve, tak ma vzdycky hlad, flaknu mu flasu, at je klid 😂

87pavlina
15. pro 2020

Ještě přidám jednu radu - mně pomohlo před kojením nahřát prsa teplou vodou. Vždycky jsem si pustila teplou vodu z kohoutku a chvíli oplachovala, osušila a pak šup s mimčem k prsu. Roztáhnou se mlékovody a líp to teče 😉

jakreb
16. pro 2020

@lenuli89 Nie niesi krkavcia. Si normálna matka. Ty nechas dieta hladné revat 1.5h? To prečo?

jakreb
16. pro 2020

@puhelin S tebou sa nemá cenu o tom baviť. Ano mala som PRÁZDNE prsníky-nakolko vsetko vypila a dieťa revalo od hladu. Dala som mu najesť. To je vsetko. Necakala som neviem koľko a nechala ho revat od hladu len aby som bola "matka roku" lebo len dojcim a nič ine nie je lepsie.
@zuzita15 Písala som vlastnú skúsenosť! Treba čítať s porozumením. A ako píše ano reve. A ano Vigantol je svinstvo to viem.

jakreb
16. pro 2020

@puhelin Niekto zase robi zo seba
bohužiaľ cumel.

jakreb
16. pro 2020

@zuzita15 No ked nadojcis a stále reve a od hladu a ty mas v prsiach velke nic tak mu das co? Pchas prázdny prsnik? No mne to nepomohlo, dieta bolo hladne, dostalo 1x za 24h dokrmenie. Ziadna katastrofa. Nemienila som ho trapit hladom.

sajul
16. pro 2020

@jakreb že se vám do toho pletu. Mléko se tvoří i při sání dítěte. To že žena pociťuje plnost prsou, je mleko akorát nahromaděné, to že má pak pocit prázdných prsou neznamená, že tam žádné mléko není. Samozřejmě čím víc bude přikládat dítě, tím víc mléka se bude tvořit 😉

jakreb
16. pro 2020

@sajul Naozaj? Toto ja viem. Ale skus čítať co pisem. To nebol pocit-to bol fakt-dieta všetko vypilo a este bolo hladne. Uz si pochopila?

sajul
16. pro 2020

@jakreb a tobě dítě hublo, že by bylo hlady?

jakreb
16. pro 2020

@sajul Nie. Revalo od hladu po nadojceni. Ako som uz napísala.
Pozri mam dve oddojcene deti. Prve výhradne dojcene. Bohužiaľ ako som napísala dcérka mala malo tak dostávala 1x za 24h dokrm.

puhelin
16. pro 2020

@jakreb My se spolu shodneme o ockovani i o antibiotikach, ale o kojeni bohuzel ne. Pokud je miminko kojene, prso nikdy neni prazdne. Opravdu nikdy. Miminko odmita sat to vzdalenejsi mleko a place, protoze mu nekdo ukazal pohodlnost lahve. To je cele, nic vic za tim nehledejte. Kdyz napisete, ze jste ze sebe odmitala delat cumel, je asi jasne, ze jste odmitala miminko kojit podle jeho potreby a tim jste si kojeni pokazila. Chapu a sama vim, jak je narocnejsi byt soucasne pro novorozence i pro starsiho sourozence a tedy kojit na pozadani mladsiho znamena problem, pokud starsi maminku chce. Ale vyresit se to da, treba prave satkem, kam se uvaze novorozenec a muze mit kontakt podle sve potreby.

jakreb
16. pro 2020

@puhelin Proste nechceš pochopit. Vzdy som naďalej ponúkala prsnik, skúšala odsať-NIC v nom nebolo. Ano mozno par kvapiek, dcérka revala od hladu. To je moja osobná skúsenosť. Netrapila som dieta hladom. Viac uz nemam co dodať. Kto nezažil nepochopi.
Mam dve zdrave, krásne oddojcene deti. Pekny vecer.

sajul
16. pro 2020

@jakreb i já mám dvě kojené děti, staršího do dvou let, mladšího do roku a půl. Půl roku jsem kojila tandem. To co tady píše zakladatelka jsem přesně zažila u staršího, a jen proto, že jsem se mu jako uvědomělá prvorodicka snažila nacpat dudel. Bylo mu kolem 6tydnu. Láhev nikdy v puse neměl a i když to bylo těžké období, úplně moc za ten týden zrovna nepřibral, chtělo to jen vydržet. Laktace se navýšila a bylo po problémů. Pokud dítě nehubne, nebo nestagnuje na váze, hlad nemá. Ale respektují každýho názor, ať si to udělá tak, jak vyhovuje jemu. Jen mi přijde škoda to vzdát kvůli prvnímu neúspěchu.

puhelin
16. pro 2020

@jakreb Ja uz kojim skoro 4 roky bez prestani, 2 deti (postupne) a nikdy jsem neodsala vic jak asi 20 ml. To byste musela prsa odsavat nekolikrat denne, abyste je na odsavani naucila a povedlo se po case alespon jednu davku odsat. Laktace se kazi, pokud jak pisete, nechcete udelat z prsu cumel.

jakreb
16. pro 2020

@sajul Ale ja som nič nevzdala. Neviem ale asi nedokázes čítať s porozumením. Aj tebe pekny vecer.

jakreb
16. pro 2020

@puhelin No mne sa nič nepokazilo. Uspesne som dojčila. Zvyšok som uz napísala.

puhelin
16. pro 2020

@jakreb Vzdyt jste dokrmovala umelym.

sajul
16. pro 2020

@puhelin tak to ses dobrá. Já nikdy neodsala ani ml 😂

jakreb
16. pro 2020

@puhelin Ano 1x za 24h, a niekedy ani to nie. To nie je ziadne zlyhanie, vzdanie ci nedojcenie. Ale to treba pochopiť. Dieta malo co potrebovalo. Ale ano -bez urazky-toto "dojcofilky" nikdy nepochopia.😉

jakreb
16. pro 2020

@sajul Ja som pri prvom po zapale vzdy zvysok odstriekavala do fľašky-vzdy minimalne 20-30ml, potom ked som mala 100ml smer mraziak.☺️😉

jakreb
16. pro 2020

@puhelin Plne dojceny syn mal cumel (do 3.5 mesiaca na spanie), caj ci vodu cez flasku od 2.tyzdna. Tiez to beries ako neuspech? 😀😉

jakreb
16. pro 2020

@puhelin A nikdy som nemala dovod robit zo seba cumel. Našťastie.

jakreb
16. pro 2020

@sajul Este k tomu
..."Pokud dítě nehubne, nebo nestagnuje na váze, hlad nemá...."
Takže ked dieta reve po nadojceni, prsník uz nechce, a ten je prázdny-ano je prázdny a ty mu dáš flasku a tu vypije tak nebolo hladné? Lebo priberá aj ked ho chuda necháš revat od hladu ale si spokojná lebo davas len prsnik? A podla teba si to "nevzdala"? No vela šťastia. Ja som dala svojmu dieťaťu našťastie najesť. Aj za cenu toho ze to bolo pár ml UM raz za cas.

sajul
16. pro 2020

@jakreb též ti přeju pěkný večer, jako ty mě 😉

puhelin
16. pro 2020

@jakreb Asi je pro vas tezke pochopit princip tvorby materskeho mleka, to je cele.
Od 2. tydne davat kojenemu diteti flasku s vodou nebo cajem je silene. Ale asi chapu, nejak se od prsu musel odstrihnout, aby si z vas nedelal cumel.
Vite, proc se dudlik jinak nazyva take šidítko?

jakreb
16. pro 2020

@puhelin Nie nič pre mna nie je ťažké. Pre teba je ťažké asi pochopiť ze dieta nepotrebuje len prsník. Moje deti sa nepotrebovali od ničoho odstrihnúť 😀. Mali prsnik tolko kolko ho chceli K zvysku sa vyjadrovať nebudem. Zi zivot matky co si myslí ze len jej prsia treba jej dieťaťu. Chapem ze niekto nedokáže pochopiť ze su deti co nepotrebuju visiet matke na prsníkoch 24/7 do 3 rokov a viac. Ako som napísala-kto nezazije neuveri
To je cele. Pekny večer.😉

puhelin
16. pro 2020

@jakreb Ne, 3 a vice lete deti opravdu nepotrebuji viset 24/7 na prsu.
Necpala jsem miminku flasku a dudlik, abych to nezazila a nemusela chapat.