Kojení a umělé mléko. Jaký je časový rozestup krmení při této kombinaci?

lenuli89
15. pro 2020

Holky, chci se zeptat. Mám měsíčního syna a pravděpodobně mi dochází mléčko, už musím i prikrmovat.
Otázka je, když si malý ode mě vezme 60, umělému mu dám 60, což je jeho dávka (115ml na jednu dávku podle vahy), kdy může dostat další papani. Vím, že po umělém je to rozestup 2,5 - 3 hodiny, ale když je tato kombinace, je to stejné?
Děkuji, je to pro nás zase nové...

jakreb
16. pro 2020

@puhelin Aha. Tak si mu cpala prazdny prsnik nech si dudle a je ticho... No ved každý ako chce. Neviem preco nechces vziat v úvahu ze existujú deti co od narodenia sa najedia a viac prsnik nechcu-v pravidelných intervaloch. A plne dojcene. S cumlikom len na noc na zaspanie-kde-tu. Ale budem sa opakovať-kto nezazije neuveri. A nikdy som našťastie svojim detom nic nepchala. Nemala som totiž dôvod.

jakreb
Autor odpověď smazal
Zobraz
puhelin
16. pro 2020

@jakreb Jelikoz jsem kojila, prsa jsem prazdna nemela. A protoze jsem miminku nedavala dudlik, ani flasku, nemusela jsem to zazit.

Jak se rika tomu, kdyz miminko dostane lahev nebo dudlik? Coz jsou neprirozene veci. Miminko si o to reklo samo, kdyz rikate, ze to nebylo pchani?

jakreb
16. pro 2020

@puhelin A ci uveris alebo nie som pre dojcenie u dcery urobila maximum.... Revala som par dni s nou a nechcela dat flasu, lebo som si hovorila ked to bolo jednoduche pri synovi pojde to aj tu. No nešlo. Bohužiaľ. Tak sa chod dať vypchat so svojimi recami ako som dcere nieco pchala a ostatné tvoje dristy. Dakujem.

puhelin
16. pro 2020

@jakreb Stres bohuzel hodne ovlivnuje kojeni

jakreb
16. pro 2020

@puhelin Ano pytala si sama. Bola HLADNA!!! Pochopila si konečne?! A ja som v prsiach nic nemala. Ale fakt zbytocna debata. Bud šťastna ze si nemusela revat a myslieť si ze si neschopná dať dieťaťu co si dala prvému bez problémov. Koncim s tebou diskusiu. Dakujem za pochopenie.

jakreb
16. pro 2020

@puhelin Boze ty si ako pokazena platna. Nemala som ziadny stres. Ano len to ze som nemohla dať dieťaťu jest dostatok MM. Ale to nebol stres len bezmocnost. A isto ani neuveris ze mam kamosku co ma 4deti a nikdy nemala mlieko. Maj sa.

lenuli89
autor
16. pro 2020

Holky, chtela jsem poradit a místo toho tady vznikla vášnivá debata. S paní doktorkou jsme se domluvily na řešení, a hlavní je aby bylo spokojené miminko a spokojená maminka.
Každé není dopřáno, aby plně kojila, kdyby to tak bylo, neexistovalo by tolik druhů UM.
Počítá se každá kapka...

jakreb
16. pro 2020

@lenuli89 Ved presne o tom pisem. 😉 Ja som za dojčenie a aj som dojcila. Len proste tie reci "dojcofiliek" ako len dojčiť, prikladat, cely deň chodit, ležať s dieťaťom hola a telo na telo a spol.a ak to nespravis a nebodaj das raz za cas trochu UM tak katastrofa-to je cez zdravy rozum.
A pekne si to ukoncila.👍😉

puhelin
16. pro 2020

@jakreb V kazde diskuzi jste proti vsem, ktere radi nevzdavat kojeni.

puhelin
16. pro 2020

@lenuli89 Takova pediatra je snem kazdeho dealera umeleho mleka.

jakreb
16. pro 2020

@puhelin To nie je pravda. Ja som nikde nenapisala ze ma vzdat dojčenie. Nikomu. Ani ja som nevzdala. Fakt mi daj pokoj ked nedokážes pochopit o čom pisem.

puhelin
16. pro 2020

@lenuli89 Do restaurace v sestinedeli s neustalenou laktaci. Odsava a pak se divi, ze ma zanety. A na konci reklama na Nutrilon. Uz chapu.

sajul
16. pro 2020

@lenuli89 máma která nekoji, není samozřejmě špatná máma, ani horší než ta která kojí. Je to o tom, co chcete vy, co chce každá žena. Pokud někomu přijde jednodušší dát dítěte láhev s um, ať mu ji dá. Pokud chce někdo zabojovat o kojení, není to nic co by byla nereálného. Kojení je z 80% o psychice. Mléko málo teče, prsa jsou prázdná, matka nervózní, nato dítě neprovozní, dítě se vzteká. Ono to samozřejmě moc dobře cítí, že je máma nervózní. Jenže prso není jen o potřebě žízeň, hlad, pro kojení dítě to znamená i uklidnění, pocit bezpečí. Pokud někomu vyhovuje kojit a dokrmovat, ať to dělá. Někdo nechce kojit vůbec, tak ať nekoji. Každého věc, ale mm je pro děti daleko lepší než um, a to je prostě fakt.

darinka84
17. pro 2020

Když už jsme u těch zánětu a ucpaných mlekovodu... Nevíte proč se to někomu opakuje? Kojím na požádání a stejně co týden max 14 dní toto řeším.

puhelin
17. pro 2020

@darinka84 Bud jsi nachlazena. Nebo je to nestejnomernym kojenim. Mleko se tvori podle predchozi poptavky, takze kdyz se z toho prsu priste nakoji mensi mnozstvi, zbyde mleko, ktere jde do zanetu.

darinka84
17. pro 2020

@puhelin kojím z obou vždy... Dávám si na to pozor právě... Jsem dva měsíce po porodu tak pořád doufám že se to ustali 😪

darinka84
17. pro 2020

@puhelin nebo jak to ošefovat? Protože já když dávám z obou, malý je jedlik, tak neodhafnu kolik ma. Přeci vypít... Prostě az odpadne tak končíme

puhelin
17. pro 2020

@darinka84 Urcite nekojte z obou, to se uhlidat neda, nemate je vypita. Co kojeni, to jedno prso. Behem jednoho dne si na to prsa zvyknou, nebojte. Prsa se naplni stejnym mnozstvim. Ale miminko se bude par dni vztekat, protoze kdyz kojite z obou, miminko nemusi tolik tahat. Plne prso do pusinky tece skoro samo, ale kdyz upije, je to narocnejsi. Ted pak davate to druhe a zase to tece bez prace.

puhelin
17. pro 2020

@darinka84 Z obou prsou se koji prvnich par dni po porodu, dokud se laktace neustali. Abyste je porad trenovala. Pak uz staci z jedoho a z druheho.
Dejte ted jedno, za cca pul hodiny druhe. Pak treba az za hodinu, hodinu a pul prvni. A postupne to budete prodluzovat, abyste prsa navykla, ze se v nich mleko nebude delaf tak rychle, ale podle miminka potreby - jen to bude ob kojeni.

20190418
17. pro 2020

@lenuli89 naprosto drtive většině je dopřáno, aby kojila. Ale většina si to představuješ tak, ze nakoji za 15min na tři hodiny a pak je všechno zalité sluncem. Realita je taková, že první tydny a měsíce se koji téměř porad. Na požádání, jakkoliv dlouho a pak žádné "mizení mlíčka" nenastane. Nicmene každého věc, jen mi vadí, jak to, ze mlíčko po měsíci nestačí, je brano jako norma. A k té nabídce UM. Není tak velká proto, ze je mnoho zen, které nemohou kojit (o tom, kolik jich je skutečně viz vyse), ale proto, ze je to super business. Vysoká marže, minimální produkční naklady, vysoká frekvence nákupu.

darinka84
17. pro 2020

@puhelin děkuji zkusím ještě takhle... Je to velký jedlik a tohle mě fakt trápí, kazí to radost z kojení samozřejmě.

puhelin
17. pro 2020

@darinka84 To verim. Ale on vam vlastne nechava prsa poloplna a tim se v nich hned dela zanet. Jen ted bude chvili nastvany, zkuste prso pred kojenim nahrat a ke konci mu trochu pomozte tim, ze ho zmakcnete, aby se dostalo ven i to mleko vzadu. Az vas bude bolet to druhe, doted nevypite, tak ho nabidnete, at upije. Ona to bude jeho obvykla davka, jen s mirnym rozestupem, at se to pomalu ustali na "co kojeni, to jedno prso".

jakreb
17. pro 2020

@darinka84 Ja som to mala. Hned prvy krát masírovať v horúcej sprche a vytiahol zadné zapálené muž. Odvtedy som po každom nadojceni všetko odstriekavala co zostalo-aj ked max. 10-30ml. Uz som neriskovala tu bolest a problémy.

jakreb
17. pro 2020

@puhelin Prečo určite nie z oboch?! Ja som dojčila z oboch. Btw.ty si nejaká odbornícka na dojčenie? Zdravotnícka ci tak nejak? Vdaka. Lebo sa tu tak prezentujes.

jakreb
17. pro 2020

@20190418 No vidíš a ja som syna plne dojceneho nadojcila a pýtal najskôr az za 2h, po 3tyzdnoch 3h a viac. Uplne vsetko "zalite sluncem". V noci do 3.mesiaca 2-3x dojceny, od 3.-5.mesiaca 1x a od 5.spal celu noc.😀😉 Ano plne dojceny. Dcerka to iste akurát že ako som už pisala mala od narodenia 1x za 24-48h dokrm. Ano bohužiaľ. Nemala som inu možnosť.

jakreb
17. pro 2020

@puhelin Ako vies aké jej necháva prsia? Ho ty dojcis? Fakt len sa nestíham diviť ako ty vsetko o všetkých vies. No cista odbornícka.😀👍

puhelin
17. pro 2020

@jakreb V Cesku je uz docela bezne, ze zdravotniky v porodnicich dovzdelavaji laktacni poradkyne. Sama vidite, jake problemy vam kojeni z obou prsou pusobilo, takze jste mi to potvrdila.

puhelin
17. pro 2020

@jakreb A k vasemu synovi, ktery se kojil v intervalech... Co ta lahev caje/, kterou jste mu od velmi brzkeho veku nahrazovala davku kojeni?

Vcera jsem na vas nereagovala, tak na me taky nereagujte. Vase narazky jsou skoro vzdy hloupe a nebavi me na ne odpovidat.