Kojení - kojící kloboučky. Kdo používal?

nagojka
4. srp 2021

Ahoj holky...Muzete mi rict zda jste nekdo pouzival kojici klouboucky?vyhody/nevyhody zkusenosti...??🙏🙏🙏zatim jsem ve fazi rozkojovani a prcek mi tak zbesile taha cuca bradavky ze uz je mam pekne rozkousanysem tam krvavej stroupek a kazde prilozeni je peklo...pri prvnich vterinach se mi az krouti prsty u nohou jak to boli pak se to trochu zlepsi kdyz saje dyl..prsa nahrivam ve sprse mazu bepantenbaby a hodne je vetram ale zda se mi to k nicemu

mamikry
4. srp 2021

@nagojka A laktacni poradlyni jsi zkousela? Mne se tohle stalo v porodnici a zjistila jsem, ze mam spatnou techniku kojeni a maly se spatne prisava. Kdyz jsem ji upravila, bolest prestala. Na hojeni doporucuji Purelan.

nagojka
autor
4. srp 2021

@mamikry ja jsem taky jeste v porodnici...laktacni poradkyne tady zatim zadna nebyla jen sestry mi rekli jak mam prikladat...ale mas pravdu treba delam neco spatne a proto taky jeste mlicko netece🤷🤷🤦zkusim se tady na ni zeptat..

majena39
4. srp 2021

@nagojka ahooj, stejný problém jsem měla v porodnici taky 😔 Straaasne to bolelo, že jsem se hrozila dalšího kojení. Trošku mlika teklo ale musel se dokrmovat sunarem. Řešila jsem to tak, že jsem dala kloboucek. Ale bolelo to stejně - ale o trochu min teda. No a doma jsem to vyřešila tak, že jsem nechala zahojit a mezitím jen odstrikavala přes odsavacku a davala mu to strikackou přes malicek. Za pár dni jsem zkusila kojit, trošku to bolelo ale proti porodnici skvělý. Ted je to dva měsíce a neboli to vůbec. Holt si ty prsa musej na začátku zvyknout. Ale vim přesně jak ti je.. V porodnici se mi chtělo brečet kdykoli se přiblížil čas kojení 🙈

mamikry
4. srp 2021

@nagojka Zkus to, nebo at na to kouknou sestricky, jestli kojis dobre. Ono to ze zacatku i boli, nez si prsa zvyknou. Jeste jsou na hojeni dobre polstarky od Medely.

hojda
4. srp 2021

Zatínala prsty u nohou, to přesně jsem říkala i já. Nechat zkontrolovat techniku kojení a bohužel na začátku to tak je, než si bradavky zvyknout.

pampeliska1313
4. srp 2021

Kloboučky mi doporučili už v porodnici, protože se malej nepřisával jak měl, bradavky mě šíleně bolely, taky jsem mazala, ale moc to teda nepomáhalo a laktační mi stále nutila jen jednu verzi kojení u který jsem říkala od začátku, že mi nevyhovuje. Takže dítě jen ubývalo na váze, já nezandala pomalu prso do podprsenky a poslouchala jsem bůh ví co. Kloboučky mi pomohly hodně i kvůli tvaru prsu a bradavek obecně, rozkojila jsem se (v rámci svých možností) bradavky nebolí, prcek si natáhl mlíko a v pohodě. Četla jsem, že ženský s nima kojily třeba i osm měsíců… myslím, že někdy to kojení prostě nejde, i když by člověk fakt chtěl, třeba i kvůli bolestivým bradavkám..a jestli pomůžou kloboučky k tomu to aspoň o chvíli prodloužit, tak bych šla do toho. Jediný co, je opravdu potřeba vybrat vyhovující, my vystřídali asi tři druhy, než jsme našli takový, který udržim jak já, tak dítě a zvládne sát, aby to ho neuspávalo, že to moc neteče.🙂

nagojka
autor
4. srp 2021

@majena39 no presne...ja taky dokrmuju pres malicek a strikacku zatim nak necejtim ze by se s tema kozama melo neco dit..jako jsou velky to ano ale kdyz se prej vytvori mliko tak by meli ztvrdnout nebo co...me to plapola a neztvrdli teda ani nahodou...ja sem zase rikala ze to za kazdou cenu nebudu lamat pres koleno...a tou odsavackou ty bradavky nebolej kdyz jsou takhle zdevastovany?ja abych nebrecela bolesti i o od toho odstrikavani..

nagojka
autor
4. srp 2021

@pampeliska1313 a to prave taky ono...ja mam mozna ty bradavky i trochu placaty ale i tak se prisaje a taha teda kurevsky samozrejme vyzkousim uplne vsechno jen proto abych se rozkojila ale kdyz to nepujde tak to holt nepujde myslim ze by muj syn urcite nebyl prvni ani posledni na UM...ty kloboucky se kupujo v lekarne nebo v drogerii?

anettkah
4. srp 2021

Ja kojila pres kloboucky 9 mesicu. Bez nich bych to nedokazala. Muj nejvetsi pomocnik 😉

nagojka
autor
4. srp 2021

@anettkah hned jak nas zitra pusti si pro ne nekam dobehnu...

jinajanna
4. srp 2021

Já kojila přes kloboučky 3 děti do 14 měsíců. Dvě to zvládly cca od 10 měsíců bez, třetí s nima až do konce.

anettkah
4. srp 2021

@nagojka ja si to bez nich vazne neumim predstavit. Mela jsem strach, ze to nebude na dlouho, ale uplne v pohode. 5 mesicu jsem jen kojila pres kloboucky, dalsi ctyri jsem jela prso s klobouckem, odsavacka, um, odsavacka a furt dokola. Bez nich kojit neslo a ja jsem za ne fakt vdecna. U laktacni poradkyne jsem prosla, ze super a pritom fakt doslova mi tekla krev. Kojeni bylo horor. S klobouckama jsem se na to i tesila a uzivala si to 😉 uvidis, co ti bude sedet. Za me nakonec nejlepsi canpol babies, ale cokoliv lepsi nez nic 😃

nagojka
autor
4. srp 2021

@anettkah dekuju za tip a zkusenost...🍀🍀😘jako ja kdyz si prso zmacknu tak z nej tece porad mlezivo ale uz to zacina trosku belat tak nevim zda je to uz mliko treba..???kez by...jenze sotva pomyslim na to ze ho budu prikladat hrnou se mi slzy do oci a hlave kdyz se o deme napije tak ho odlozim s tejne rve hlady jako krava takze mi sni jeste 50ml prikrmu coz si myslim ze je dost a tudis soudim ze proste bud to saje blbe a netece mu nic nebo nevim...musim se zeptat na nakou tu laktacni..a neni to s tema klobouckama pro mrne moc narocny?utahne to pres to?kazdopadne odsavacku mam doma nachystanou a zkusim odsavat ale bojim se ze to bude stejne bolestive jako kdyby tahal prcek..verim tomu za 60% ze chyba v technice kdyz si prso zmacknu a neco vyteka...

lucietamamieta
4. srp 2021

@nagojka A já jsem toho nazoru, ze kloboucky jsou na nic a kojení je o mnoho krásnější bez nich. 🙂 Koukni na stranku Mamila.sk a vyber si svoji laktační poradkyni. Proplaci je pojišťovna. A doporucuji si na jejich strance kouknout na laktacni pomůcku s hadickou. Me to moc pomohlo. Doma jsem se po cisarskem řezu rozkojila a uz kojím rok. A ano bolest bradavek je spatnou technikou. Co ja se natrapila. :D Držím palce. 🌺🌺

lucietamamieta
4. srp 2021

@nagojka Odsaváčka tolik nebolí 🙂 Měla jsem v prsu moučnivku a to bolelo jak čert, kdyz se malej přisál, tak jsem odsavala a nebolelo to. 🙂

anettkah
4. srp 2021

@nagojka ano, odsavacka tolik neboli. Mozna ze zacatku, ale prso se na ni zhoji.. a kloboucky utahne, od toho jsou 😉 treba to bude technikou a nebude nic z toho potreba 😉 drzim palce 😊

pampeliska1313
4. srp 2021

@nagojka v lékárně. A netlačte na pilu. Já to teda oplakala, ale kamarádka mi řekla, že má co jíst, nebude hubnout a milovanej bude pořád. Teď je šílená propagace kojení… kojení je určitě dobře a má to výhody, ale zvrhlo se to do toho, že ženská co nekojí může mít pocit, že nakonec selhala.. už sestřička a následně doktorky mi vždycky jen řekly, že prostě je tolik proměnných, proč to nejde a člověk by se někdy zbláznil aby kojil, ale někdo prostě nemůže. Údajně dokonce kvůli zdr. stavu ani nesmí. To už je život. Znám holku co v těhotenství i během kojení kouřila, hulila a kojila asi čtyři měsíce… já nekouřim přes rok, alkohol neznám už dva roky a kojila jsem sotva tři týdny a z toho dva na střídačku s um. A to jsem chtěla aspoň půl rok kojit a čekala jsem, že když nebudu dělat něco pro snížení laktace (třeba to kouření) tak to půjde.🙂

nagojka
autor
4. srp 2021

@pampeliska1313 na pilu rozhodne netlacim,kdyz to nepujde tak se nezblaznim a rozhodne z toho nebudu delat zadnou tragedii...🙂ja verim ze to pujde,ted ze me malej vytahl 4ml takze se asi neco tvorit zacina ale proste ta bolest bradavek je fakt nesnesitelna...mela bych u prsu klidne hodinu ale vydrzim sotva 15minut..takze za to z jedne stranky muzu i ja kdybych vydrzela dyl treba by to slo rychlejs..ale vsichni me tu uklidnuji ze po cisari je to normalni a vsechno je opozdene ze spousta zenskych se rozkoji treba az doma..a to ze maleho dokrmuju UM v porodnici strikackou???tak to me vubec netrapi..ba naopak me trapilo to kdyz sem vedela ze krici hlady...

nagojka
autor
4. srp 2021

@lucietamamieta tak to je samozrejme ze je to prijemnejsi s milejsi bez nic..ale ta bolest je proste uz nesnesitelna..neda se to vydrzet...malej se prisava podle sester krasne a dobre..pry musim vydrzet ze ty zacatky jsou bolestivy🤦no nevim...dekuji snad se to zlepsi...

majena39
4. srp 2021

@nagojka jako trošku bolej i s tou odsávačkou (mám teda manuální od aventu), ale oproti kojení to bylo jako kdyby nic 🙂

bohumilakupkova
4. srp 2021

Používala jsem je u obou dětí a za mě je to teda skvělý vynález. Syna bych bez nich ani kojit nemohla a u dcery mi pomohly ze začátku kvůli bolesti. Nebyl vůbec problém s přisátím, když jsem je přestala používat.

lucietamamieta
5. srp 2021

@nagojka No nechci byt nejaka radikalni, ale kojeni nemá bolet. Opravdu bych zavolala laktační. Je to skvělá pomoc. 🙂 Tak držím palce 💜

michaela666
5. srp 2021

Měla jsem to podobně a problém byl opravdu v technice přikládání. Zkus se podívat na hydrogelové polštářky na bradavky, poradila mi je laktační poradkyně místo Purelanu co jsem používala, pěkně to zklidnilo bolestivé bradavky.

krtikkrtovaty
5. srp 2021

Rozkojila jsem se vždy až doma, druhá dcera mi fakt zdevastovala bradavky, takže jsem doma odsávala a dávala stříkačkou přes prst. U první dcery jsem vyfasovala kloboučky kvůli tvaru bradavek hned v porodnici, fungovalo to, nebolelo to a dokonce jsme do dvou měsíců ty kloboučky i odbouraly.

nagojka
autor
5. srp 2021

Holky muzete mi neste poradit jak ty kloboucky vysterilizovat?me prijdou naky slaby tak abych je nak nepocnicila

anettkah
5. srp 2021

@nagojka ja mela sterilizator do mikrovlnky a zvladly to v pohode 😉 jinak bych se asi nebala chvilku vyvarit. V ty mikrovlnce jedou pet minut a voda je taky varici

pampeliska1313
5. srp 2021

Já měla kloboučky v plastový krabičce, ve který byla ryska, sestra mi ukazovala, že mám po rysku napustit vodu, vložit tam kloboučky, dát do mikrovlnky tak na dvě až dvě a půl minuty a bylo.