Kojení-pomoc. Jak miminko namotivovat?

raffal12
9. zář 2020

Ahoj všichni ,
Máme miminko ,které má teprve 3dny ,ale porod neprobíhal nejlíp takže neproběhl bonding ani samoprisati ,miminko bylo přiloženo až na druhý den ,bez výsledku ,má žloutenku tudíž není semnou ,nosí jen na kojení ,ale jakmile se má prisat tak spinká nebo se rozčiluje když se novorozenecká sestra snaží přiložit narvanim prsa do pusinky ,absolutně neotevírá pusinku ,prostě spinká ,mléko se mi moc netvoří ,odsaju třeba jen 5ml a někdy ani kapku ,nějaké rady jak miminko namotivovat ? P.s. stříkačkou přes prst prý pije krásně ,s bradavkám taky problém nikdo nevidí že je všechno jak má být jen malá je prostě asi lenivá ? Děkuji za rady 🙏🏻

ebak
24. zář 2020

@raffal12 doporučuji číst web mamily.sk a pozvat si klidně už do porodnice kvalitní laktační poradkyni právě z mamily nebo přirozeného kojení.To, co odsajete nevypovídá o ničem- je mnoho maminek, které neodsaju nic- patřím mezi ně- a plně kojim. 5ml je tedy nádherný úspěch! Musíte věřit sama sobě a dítěti. Doma hned odbourat dokrm a neustále přikládat miminko.mleko se tvoří během sání, takže když bude mít miminko čas,tak se krásně nají, ale to byste si musela stát za svým a nechat si ho u sebe déle, než ho dají na další fototerapii.Ja v porodnici nechala miminko na prsou klidně hodinu a za hodinku zase. Dobré je střídat prsa, klidně několikrát a brát s velkou rezervou, co vám řeknou sestry v porodnici. Základem úspěšného kojení je kontakt s miminkem ideálně kůže na kůži a nechat ho sát jak ono potřebuje a klidně ať si mezitím pospí, to je normální u novorozenců tím spíš se žloutenkou.

ebak
24. zář 2020

@raffal12 právě to mazlení je nesmírně důležité, miminko má žaludek jak třešeň a mlezivo je supermleko, tulte se, nechte malou sát i kdyby jen pospával s prsem v puse... uvidíte za pár dní, začne nabírat sílu a vám se nalijí prsa a bude mléka nadbytek...ten dokrm v ten moment zrušte.

jjasmina
24. zář 2020

@ebak Taky jsem to tak měla 🙂

lennus
24. zář 2020

@raffal12 Začátky můžou být náročné, zvlášť s prvním miminkem, my měli nedonošence a k prsu mi ho dali až po týdnu, byl taky spavý, začátky doma taky náročné, první půl rok boje, ale nechtěla jsem to vzdát a nakonec byl kojený do 22 měsíců, s druhou dcerou už to bylo vše snazší.
Doporučuju co nejčastější kontakt, hlavně kůže na kůži, prostě se vysléct a tulit se, doporučuju dobrou odsávačku a spojit se s dobrou laktační poradkyní, ideálně s Mamily, ne každá je dobrá a přijde mi, že největší problém je v tom množství informací a hodně z nich je nesprávných, nepřesných a nekvalitních. Tvorba mléka lze taky podpořit - homeopatika, čaje, řecké seno - pískavice a benedikt lékařský.
Na začátku je mléka málo, taky jsem byla překvapená, z kraje jsem odstříkávala ručně, jen pár kapek, postupně jsem malému nosila i dvě malé lahvičky, to už jsem doma co tři hodiny odsávala z odsávačky. Moc držím palce, je to náročné, chce to hlavně klid a říct si - ono hlady neumře, buď, mu dám já nebo to půjde jinak, ale ta vnitřní pohoda je nesmírně důležitá a věřím, že se to rozjede. A klidně přikládat co nejvíce, neexistuje žádný limit ála co tři hodiny, to už dávno neplatí, i když někteří pediatři stále tento nesmysl doporučují.

lennus
24. zář 2020

@ebak Přesně tak, také jsem teď u druhé dcery nic neodsála, ale přestala jsem to řešit, nechala jsem na ní, kolik potřebuje, počítat nějaké mililitry a gramy by mě leda stresovalo. Mimina první dny opravdu hodně spí, ale postupně to bude jiné.