Kojení s kloboučky. Jak to mám řešit?

petranaty
24. dub 2020

Ahojky holky , 10.4. se mi narodila dcera , měli jsme žloutenku tak jsem musela s malou být na neonatologii a z té žloutenky furt spinkala a nechtěla se prisat :( pak se to nakonec povedlo ale jen s kloboučky ...ty jsem si pořídila i domů , zkouším je vysadit ale příště se bez nich nechce prisat ...jen chviličku dudla a pak se pustí ...jsou kloboučky opravdu tak špatné ? Jak to mám řešit ? Prosím o radu zkušených maminek co měli podobný "problém " taky mě zajímá ,jak poznám tu proklatou moucnivku ?

elinkav
24. dub 2020

Kojila jsem s kloboučky, protože to jinak nešlo. Buď se je časem podaří odbourat, nebo je bude potřebovat dál, vždyť to neni nic špatného. 😉
Já kojila jen v šestinedelí, protože si malá i tak vytáhla málo, nepřibírala a mně se bolestí při kojení kroutily prsty na nohou 😄
Moučnivku neznám, neměla jí 🙂

petranaty
autor
24. dub 2020

@elinkav no všude píšou ,že to není moc dobře kojit s kloboučky ....a jde to na mě že všech stran

martiniquest
24. dub 2020

@petranaty Moje osobni zkusenost - provedla jsem pod dozorem laktacni poradkyne samoprisati a behem dvou hodin jsme je odbourali. Jsem za to moc rada. Kloboucky jsou velmi neprakticke a muzou byt pricinou pliziveho konce kojeni. Ja kojila 22 mesicu.
Kvasinky poznas tak, ze mas bradavky uplne rude, casto popraskane a prisati brutalne boli. Jenze na zacatku kojeni se to rozeznava blbe (na bolave bradavky zbiojeni velmi pomaha Purelan). Prvorodicky kojeni na zacatku boli casto i nekolik tydnu. Mela bys z ceho chytit kvasinky? Ja je mela kdyz bral syn ATB. Bylo to priserne a trvalo to dva mesice (tak dlouho ATB musel brat). Pomohla mi protikvasinkova dieta a bradavky jsem mazala Canestenem (pred kojenim umyt).

pipi_puncocha
24. dub 2020

Já teda ještě nejsem úplně zkušená máma, ale kojím s kloboučky celou dobu, syn bude mít 6m, je plně kojený, přibírá krásně, pije úplně v pohodě s nima. Zkoušela jsem je odbourat mockrát, měla jsem dvě laktační poradkyně, které mě strašily jak přijdu o mléko, jak to je největší zlo a ve výsledku jsem z toho měla akorát stres. Přestala jsem to řešit a holt kojím s nima, jsem vděčná, že nějak můžu kojit.

petranaty
autor
24. dub 2020

@martiniquest mě prsa vůbec nebolí , jen když se malejou tak tvrdnou ale to mi malá vždy vytáhne a pohoda ,bradavky taky ok . Jen doktorka říkala že kdyz bude mít malá bílý povlak na jazyku tak to je moučnivka

petranaty
autor
24. dub 2020

@pipi_puncocha toho se právě bojím že přestanu mít mlíko :(

bramarfi
24. dub 2020

@petranaty Kojila jsem s klouboucky čtyři měsíce, než se mi podařilo je odbourat. A kojim doteď.

gruyerre
24. dub 2020

@petranaty první dítě jsem kojila jen s kloboučky rok, u druheho dítěte jsem je asi v 6 týdnech odbourala. Prostě je občas zkus vysadit, a když to nepujde, koj s nimi. Žádná tragedie to není 🙂

petranaty
autor
24. dub 2020

@gruyerre děkuji 🙂 jsem ze všeho vyplesknuta . A nemám tady ani nikoho ,kdo by mi poradil , jen tchýni ale ta má rady:D rádi ať malou nebudim na kojení i když mi to všichni lékaři přikázali ...ona po té žloutence vydrží spát i celý den , dělá ze mě prostě neschopnou a nutí mi své rady...

aneta15
24. dub 2020

@petranaty dcera měla také silnou žloutenku, a kloboučky nám už zůstaly. Kojila jsem přes ně rok a půl. Syna jsem pak kojila bez kloboučku.

petranaty
autor
24. dub 2020

@aneta15 myslím že je to tou žloutenkou ,jak jsou miminka ospalá a líná tak je pro ně jednodušší se prisat s kloboučkem

katjja123
24. dub 2020

Chci tě povzbudit, že klobouky nejsou takové zlo. Kojila jsem s nimi malého do 4 měsíců. Byla jsem i u laktacni poradkyně, podařilo se mi odbourat kloboucek z jednoho prsa, z druhého které teklo míň tak kloboucek pořád vyžadoval. Kojila jsem 4 měsíce s klobouckem a poté je sám syn začal odmítat. Nakonec jsem ho kojila do jeho 20 měsíců a mohla bych i dál, ale kvůli mým lékům jsem kojit musela přestat. Nam klobouky pomohly, bez nich se nechtěl vůbec prisat.

mourovatakocka
24. dub 2020

@petranaty Dceru mi v porodnici naučili na kloboučky, přitom skvělý savec. No, nedokázala jsem odnaučit. Moucnivku nikdy neměla, jen já měla stresy, jak jsou kloboučky špatné 🙄. Odstavila se ve dvou letech a čtyřech měsících a nebyl žádný problém 😉

dejvitka
24. dub 2020

@petranaty kojila jsem s nimi asi mesic, malej se neumel vubec prisat. Vzdycky jsem to ale pred nasazenim zkousela nejdriv bez nich. Pak pomohlo na radu LP prso zmacknout a strcit malemu do pusy a prso pridrzet a najednou to slo a kloboucky jsme odbourali. Malej z nich mival i puchyrky na hornim rtu. Kojim uz pres 5 mesicu a bez problemu. Ty zacatky byly i u nas tezke, uz jsem to pomalu vzdavala, ale zadarilo se. Drzim pesti.

aneta15
24. dub 2020

@petranaty hele já bych to nehrotila a kojila s kloboučky. Mě jediný, co teda rozčilovalo, jak jsem je pořád musela vyvarovat. To byl opruz. Ale zase jsem neměla bradavky rozkousáne do krve, se synem jsem je měla hrozny, furt strupy. Na lidi kolem kašli, já mám taky tchýni, co sežrala Šalamounovo hovno....a celá vesnice u nich vedela jak kojim a radili mi baby široko daleko. Měla potřebu to každému vyprávět. Od té doby jsem si před ní dávala sakra pozor, co řeknu. Každýmu je do toho prd jak kojis.

martiniquest
24. dub 2020

@petranaty bily povlak na jazyku ma mimino i z mlika,pozor. Lidi to casto pletou.

mourovatakocka
24. dub 2020

@aneta15 No ty číčo, ty máš tchýni na zabití 😤

martiniquest
Autor odpověď smazal
Zobraz
petranaty
autor
24. dub 2020

Holky moc děkuji za povzbuzení ....já vždy jak mezi pitím odpočívá tak klobouček sundám a zkouším ji tam dát to prso , někdy se na chvilku přisaje ale hned pustí a začne otáčet rychle hlavičkou do práva do leva a hledá ....na ten jazyk koukám vždy před kojením tak jak mi to řekla Dr . Povlak tam má ale ne po celém jazyku a ani to není moc ,řekla bych .....v nemocnici říkali že stačí vyvařit jen jednou a pak jen umývat pod tekoucí vodou ...ale začala jsem taky vyvarovat ...

pipi_puncocha
24. dub 2020

@petranaty já sterilizuju většinou 1x denně a zbytek umývám jen vodou. Když si vezmu co všechno malý už teď olizuje, tak klobouček je ještě čistá věc.

mourovatakocka
24. dub 2020

@petranaty Taky jsem myla pod tekoucí horkou vodou, vyvářela jsem, jak jsem si vzpomněla. Jo a tip - v přebalovací tašce měj jeden stabilně, ať na to nemusíš myslet, když někam jedete.

jipe
24. dub 2020

@petranaty prvorozeného jsem kojila s kloboučky 2,5 měsíce, než se podařilo odbourat, kojení jsem ukončila ve 13m. Takže já radím nestresovat se a být ráda, že dítě pije a prospívá, zkoušet u bez, ale nehrotit. Moučnivku nemám zkušenost

chicky1j2
24. dub 2020

Kojila jsem s kloboučky do 15 mesicu. Takže ztrata mleka tak zhava nebude. Je opruz, ze musis vyvarovat. A vsude je tahat sebou, ale nic tragického co by se nedalo. Takže bych kojila dal tak jak vam to vyhovuje. A zkoušet bez a treba se podari odbourat ☺️ a když ne tak zadna tragedie ☺️

pavlusak
24. dub 2020

@petranaty myslim ze se to zbytecne dramatizuje a dela se z kloboucku buhvico skodliveho a spatneho...blbost! Kojim s nimi uz mesic,a jsem za ne rada,mam ploche bradavky a mala se proste jinak neumi prisat....no a co? Tak budu kojit s kloboucky,lepsi prece nez to vzdat uplne! Mlika mam dost,mala pribira uplne ukazkove,dr.je spokojeny. Sem tam zkousim prikladat bez,ale zatim se nedari,treba se to podari pozdeji a kdyz ne tak o 💩 jde😂

ivuska1986
25. dub 2020

@petranaty ahojky, my díky žloutence též skončily na kloboučkách. Dcera je používala tři měsíce, pak už ne. Občas jsem je zkusila vysadit, zvyklá si na bradavku. Kokily jsme rok

petranaty
autor
25. dub 2020

@ivuska1986 my kojime necelých 14 dní , zkouším ji občas dát jen bradavku , někdy se to povede ,ale spíš ne ....tak mě uklidnilo že máme ještě "čas" na odvykání 🙂

astyna88
25. dub 2020

Ja je nechtela u prvniho,kojeni slo brzo do kytek, u druheho jsem si je vzala hned do porodnice a do mesice uz jsem je nepotrebovala 🙂

leymea
25. dub 2020

Prvniho syna jsem kojila s klobouckama pul roku. On nemel problem s prisatim, ale ja trpela bolesti. Kloboucky jsem nemohla odbourat z me strany (psychicky jsem to nezvladla kvuli strachu z bolesti). Je pravda, ze mleka bylo postupne min a opravdu jsem musela v tom pul roce zacit dokrmovat. Jen nevim jestli za to mohly kloboucky. Na druhyho syna jsem byla pripravena, klouboucky jsem si vzala uz do porodnice, ale i tak jsem rekla, ze se budu snazit kojit bez nich. Kojeni nam slo paradne, ze zacatku bolest snesitelna, pak uz zadna a muzu rict, ze kojeni bez kloboucku je uzasny. Jenze pokud se mimco ma problem prisat tak mozna pomuze laktacni poradkyne. Ale samozrejme s klobouckama se da normalne dal kojit, jen je tady to riziko, ze pomalu prijdes o mleko.