Kojit nebo odstavit? I po kojení pláče

soniacer
2. srp 2017
Uživatel soniacer je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od soniacer.

Ahoj, mohla by mi tu poradit nějaká maminka, co má dítě od narození na um ? Mám měsíční miminko a i když ji nakojím, tak mi pořád pláče. Mamka mi tvrdí, že je hladová a že jí to moje mlíko nestačí, takže bych chtěla zkusit přikrmovat. S jakým umělým mlékem je nejlepší začít a mám ji od kojení úplně odstavit, když budu dávat umělé ?

nat
2. srp 2017

A co zajit k doktorce na prevazeni? A pribyva prcek? A zkusit zavolat laktacni poradkyni?A pokud chces prikrmovat na vyber je spousty mlicek.My mely sunar ale i mleko z Dm babylove a bylo supeeer 😉

panickatlamicka
2. srp 2017

Rozhodně nedávat um, ale kojit na požádání, tak malé miminko může být na prsu skoro pořád. Nic proti tvé mamince, ale nemá pravdu. A miminko ti může plakát i proto, že chce být u tebe. Nebo třeba že je mu teplo, atd atd. Doporučuji nosit v šátku a kojit a kojit.

olsett
2. srp 2017

Souhlas, plakat může z jiných důvodů, je potřeba vážit jestli přibývá, zkoušet co nejčastěji kojit a uvidíš, ale pokud si chceš udržet kojení, tak bych s UM ještě počkala jako poslední možnost

panickatlamicka
2. srp 2017

A jinak, pokud přibírá na váze a má dost pocuranych plen, tak to opravdu na um není. Ještě doporučuji nechat zkontrolovat techniku kojení: pokud miminko špatně saje, nevytahne si, co by mělo. Tím pádem klesá laktace. U správného sání musí být tzv.pauza v bradě.

mammoth007
2. srp 2017

Ja taky nechci znevazovat nazor tvoji maminky, ale mam ctyri deti a maminku podobneho nazoru. Takze u kazdeho prcka jsem poslouchala, jak breci hlady a jak mam urcite slabe mleko. Je to nesmysl. Treba ma prcek boleni briska, nebo jak bylo psano nahore, je mu zima, horko, nebo proste jen chce byt u tebe. Jestli si nejsi jista, porid vahu a vaz pred a po kojeni a uvidis, jestli papa dost nebo malo. Urcite bych um volila az, pokud se ukaze, ze skutecne nemas mlika dost. Jsem si ale skoro jista, ze to tak neni. Jina situace by byla, kdyby si kojit nechtela. Pokud ale kojit chces, tak kasli na um a koj koj koj

panickatlamicka
2. srp 2017

@mammoth007 souhlas, jen doplním, že při nedostatku mm bych se spíše snažila navýšit prvně laktaci. 🙂

yerry
2. srp 2017

@soniacer no ony to ty naše mamky měly takhle zažité. Moje malá taky plakala, ale těžko z hladu, když přibrala 1300 g za 5 týdnů.... Může to být bolení bříška, moc teplo, nebo naopak moc Zíma, nebo chce maminku... Mě hodně pomáhal šátek a hacka...
Hladové mléko neexistuje... Může to být málo, ale to vyřeší častější kojeni, společně spaní, vyřadit dudlíky a láhve. Ty muzes zkusit homeopatika, kojící čaje, meltu, caro.... Hodně pít...
Když byla začne dávat UM, potupně přijdeš o kojení úplně...vím i vem mluvim, u první dcera, jsem si taky nechala nabulikovat že mám málo mlíka a tak jsem dokrmovala... U druhé jsem si do toho nenechala kecat a kojim už 8 měsíců....