Kolik času mám na to začít kojit, když jsem od mimi od začátku úplně separována?

dalmatinka2004
12. bře 2019

Ahoj, zkusím v krátkosti popsat situaci.
Malý se narodil donošeny na termín. Pouze sekci pro KP. První den jsem ho u sebe měla asi 2x na pár minut. Nikdo se neobtěžoval pomáhat s přiložením dýl jak minutu s tím, že na to je čas. Mimi na mazlení nechali max 15 minut a že víc až další den ráno.
Jenže ráno se opakuje to samé a za 10 minut mi ho odnášejí. Po dalších 3 hodinách už mi ho nedali, že se zadýchává a je v inkubátoru. Po dalších 3 hodinách přišli říct, že ho vezou do jiné nemocnice na JIP.
Od té doby už je to 3. den, kdy ležíme každý jinde... Mě se mlíko nechce zpustit ikdyz homeopatika mám, masiruju a zkouším odsávat. Není ani kapka. Malý je podle všeho v pořádku, testy mi udělali na vše možné i nemožné a je zdravý. Jediné, co bylo, že měl nízkou glykémii protože ještě nic nejedl... Což nedostal šanci. 🙄
Teď ho pořád ještě pozorují, ale už je v pořádku. Problémy s dýcháním nemá. Netuším, jak dlouho ho mini sledovat a do teď nám k tomu víc neřekli. Dokrmují ho nějak něčím...
Mě by měli dnes pustit, ale nemocnice, kde leží on mi mi řekla, že mě k němu určitě nevezmou, že by mi ho stejně nedávali..že se můžu na něj jezdit dívat.
Vůbec je nezijmalo, jak s mlíkem a jestli chceme kojit.
No a můj dotaz je, zda máme nějakou šanci se rozkojit i po téhle separaci, když ani nevím... Jak dlouho tam ještě bude. Nepatrim k těm šťastným, co se jim mléko nalévá samo. S první nedonošenou dcerou jsem chvíli odstrikavala, ale sání nezvládla.. nejdříve neměla sílu (porodní hmotnost 1000g) živená sondou., Pak už byla líná sat a žila z UM.
Ani s odsávačkou při pravidelném 3hod intervalu jsem neodsala dost a nakonec o mléko přišla. Bylo to vypjaté období.
Teď jsem si moc přála kojit. Vše se zdálo být normální. Ani jsem nepředpokládala, že budu bez prcka tak dlouho.

No a je tedy možné rozeběhnout laktaci týden po narození miminka, které jsem vlastně ještě ani jednou pořádně nepochovala?

elwe
12. bře 2019

Tak jednak, dítě má právo na stálou přítomnost rodiče, takže tě od něj nikdo vyhánět nemůže. Lékaři to neradi slyší, a často se tím neřídí, ale můžeš jim pohrozit policií apod. Kdy chtějí malého pustit, když mu nic není? A teoreticky se rozkojit určitě můžeš, odsávej a koukej u toho aspoň na fotku miminka, představuj si, že je přisáté, a přeju, ať jste co nejdřív spolu 🙂

ah1234
12. bře 2019

Ja by som v prvom rade urobila pekny bordel, ze ma nechcu pustit k vlastnemu dietatu kedykolvek chcem, ked mu nic nie je. Ved predsa aj deti v inkubatoroch, nedonosene, operovane hned po porode, maju narok na pritomnost rodicov. Kasli na "nejake kojenie", to ta vobec nezaujima horsia vec a to to, ze tvoje tyzdnove mimi je skoro bez matky ? Ja uz by som im pekne hrozila pravnikmi a policiou.

renaat
12. bře 2019

Měla jsem to hodně podobné, porod sekcí (akutní) a syn potom na JIP s nízkou glykémií. Jen jsem naštěstí mohla být s ním na oddělení a docházela za ním. Nejdříve neměl sílu na přisátí a pak už byl asi “líný” a pohodlný, zvyklý na lahvičku. Ale snažila jsem se pravidelně odsávat, pila čaj pro kojící a mléko se rozjelo snad po týdnu. Nakonec jsem tedy skoro nekojila, ale dávala malému spíš odstříkané mléko (bylo to tak nakonec lepší pro nás oba).

pavca1982
12. bře 2019

Ani náhodou!!!Trvala bych na tom že budu u dítěte!A udělala bych bordel.

pe_tu_ss_ka
12. bře 2019

Malého jsme měli taky na dětské jip měsíc, byl po operaci a mě k němu přijali až týden před propuštěním.. Na dětské jip být rodiče nemůžou, protože to pro ně není uzpůsobené.. Jinak co se týče kojení... Na mě fungovalo toto..
Homeopatika Riccinus communis 5ch
(1den při každém pokusu o odsávání - co 2 hodiny 5 kuliček, 2 den 5x denně 5 kuliček a od 3 dne 3x denně 5 kuliček až do zlepšení)
2x denně gravimilk
3x denně kojící čas od weledy
1x denně 1l granulovaného čaje hipp (20 lžiček na 1 litr vody, nejlepší studený, a do zlepšení, jinak ten piju klasicky 2 hrnečky).
Co mi poradila sestra na oddělení, neodsavat dokud s eorsa nenalijí, jinak hrozí poranění bradavek.. Ale před každým pokusem do sprchy a nahřát prsa a před tím vypít teplý čaj a zahřát zevnitř a potom chytit dvorec do písmene C zespodu - palec a ukazováček proti sobě se stran a "mačkat od sebe a k sobě, že začátku to docela bolí, ale mě se během dne spustilo mlezivo, další asi 2 dny jsem takhle" odstříkávala" a od 3 dne jsem už používala dvoufazovou odsávačku od medely a dokud jsem chodila za malým, tak jsem denně odsála 600ml mléka.. Určitě to jde. Malému jsou 3 měsíce a kojím plně.. Držím palce, ať jste brzy spolu 🙂

pe_tu_ss_ka
12. bře 2019

Hlavně dát denně minimálně 3 litry tekutin.. Ještě hodně působí vývar a husté polévky..

nika_nadherna
12. bře 2019

Nevím, jak v jiných nemocnicích, ale třeba v Brně v Bohunicích mají hostovské pokoje pro matky, které mají děti na jip. Můj malý byl taky na jip a když mě propustili z porodnice, přesunuli mě právě na tyhle hostovské pokoje a malého jsem docházela kojit. Mohla jsem za ním kdykoliv. Určitě bych se od něj nenechala takhle odříznout a rozhodně nešla domů bez něj. Udělej jim tam pořádnej bordel, tohle si nemůžou dovolit, zvlášť když je donošený a podle toho co píšeš mu nic nic není. Nevím, jak je to po sekci s kojením, ale já se po klasickém porodu pořádně rozkojila až po týdnu a hlavně doma v klidu

alicie_k
12. bře 2019

@ah1234 Napsáno sice trochu natvrdo, ale musím souhlasit...
Jinak já jsem pracovala na odd.šestinedělí a když byla miminka na JIP tak maminky chodily na dvoufázovou odsávačku Medela, jakmile se na to po císařském řezu cítily. Nejprve to bylo pár kapek ale rozjíždělo se to.
No ale mě samotnou by spíš trápilo to že tam nemůžu být...

pe_tu_ss_ka
12. bře 2019

A malý se také dlouho nechtěl pořádně přisát.. Zpočátku to zvládal krásně, ale v noci když jsem tam nebyla, tak mu dávali láhev... Takže nás zachránila stříkačka a krmení přes prst.. Čím byl starší, tak chtěl víc prso.. Jinak ještě je docela fajn od medely savička calma, ta simuluje tok z prsa, pokud se mimčo nesnaží nasát, tak mlíčko neteče... Určitě bych to nevzdávala.. Snažit se co nejvíc přikládat, to je pro stimulaci moc důležité a mít pevné nervy, pokud mu to ze začátku nepůjde 😊

lpch
12. bře 2019

Muj syn se narodil predcasne a kvuli spatnemu dychani byl asi 10 dnu na intermedialu. Kvuli dychani nemohl byt vubec kojen, prvni dny byl krmen sondou, az cca po tydnu mi ho dali prisat k prsu. Moc to neslo, takze jsme to zkouseli jen 1x denne, byl z toho unaveny. Z porodnice jsme odchazeli po cca 3 tydnech, dite bylo kojenobna stridacku z prsa a lahve s mym odsatym mlikem. Plne kojeni se rozjelo az v klidu po par dnech doma a kojila jsem nakonec krasnych 20 mesicu. Co de tyka podpory kojeni, v nemocnici jsem mela k dispozici elektrickou odsavacku od medely, pri odsavani jsem se divala na fotky a videa, ktera jsem si poridila behem navstev na IML, do toho jsem pila hodne kojici caje, meltu, snazila se jist vyzivne jidlo s hlavne porad verila, ze to bude dobre! Uvidis, ze to bude vse dobre i u vas a rozkojis se!

elis_elis
12. bře 2019

Malou jsou mela v inkubatoru a pak take mela zloutenku. Prvni ji krmili sestricky. A tim padem nemela mala saci refex. Z prsa vypila malicko. Z porodnice jsme odjizdeli s tim, ze mam jednou dat z prsa a pam odstrikane z lahvicky (ma i vadu srdce, tak aby se i nezadychavala). Doma se po par dnech vse srovnalo. A kojim i ted. Male ke 9 mesicu. Se srdickem je sledovana, ale prospiva krasne.

no_title
12. bře 2019

ahoj, ozvi se tady jedné z těchto paní (viz obrázek). Existuje skupina Podpoříte mě v osvětě - práva hospitalizovaných dětí. To, co nemocnice dělá je absolutně nezákonné, dítě má právo na NEPŘETRŽITOU přítomnost zákonného zástupce. Tedy vás a otce. Pokud nemůžete vy, může tam být otec. Kdykoliv. Ve dne v noci. I když řeknou, nemáme pro vás lůžko, tak právo na židli vedle postele máte vždy. Vy nebo otec. Zavolejte Agnes nebo Petře. Nebojte, jsou to ostřílené ženy, které s tím mají zkušenost tohleto "vyběhat" 😉
Čísla máte na obrázku.

no_title
12. bře 2019

kdybyste potřebovala, tady je přímo vyhláška. Je nadřazená "pravidlům" nemocnice. https://www.mpsv.cz/cs/839

merope
12. bře 2019

Musím říct, že to je pro mě úplně nepředstavitelné. Standard by měl být maminku po císaři převézt spolu s dítětem (a vím, že v Praze se to tak dělá).

A jinak držím pěsti - mně zase tvrdili, že silné léky na tlak, s nimiž se nedá kojit, nebudu moct vysadit možná už nikdy, že mi dají něco na zastavení laktace, to jsem naštěstí odmítla s argumentem, že jsem laktaci ještě pořádně nerozběhla a doktoři, že teda tomu necháme volný průběh - a já nechtěla provokovat a tak jsem 2 dny nebyla na odsávačce a už je to znát ☹. Mimochodem ty silné léky na tlak jsem měla přesně 4 dny než jsem se vrátila k dopegytu. Zmizely otoky a tlak najednou spíše mírně vyšší než co jiného.

Jinak já si půjčila dvoufázovou medelu domů a snažím se to rozjet, tak díky za všechny tipy kolem.