Kouše při odpojování od prsu

rebejsova
27. črc 2017

Dlouhodoběji kojící maminky, prosím o radu. Syn 15 měsíců, 4 zoubky nahoře, 2 dole. Při pití nekouše, ale předevčírem mě do krve kousl do bradavky, když jsem ho chtěla odpojit od prsa. U prsu usíná a v podstatě nikdy sám bradavku nepustí, vždycky jsem ho odpojovala klasicky vsunutím malíčku do pusinky, ale poslední dny to nefunguje, připadá mi, že čím víc mu strkám prst do pusy, tím víc prso stiskává (zřejmě ze spaní) a bohužel pak zapojuje i zoubky. Nenapadá vás, co s tím?

verujan
28. črc 2017

Ahoj, já Ti moc nepomohu, kvůli podobnému problému ( syn mně po napití skousl schválně ) jsem už kojit přestala, také jsem byla do krve. Napadá mně jenom to, jestli nezkusit syna nenechat usnout, asi se mu tak dobře spí - třeba ho to uklidňuje, jako jiné děti dudlík.

panickatlamicka
28. črc 2017

Mě tak kousala dcera. Přešlo to. Když bys počkala o něco déle, tak sam prso nevyplivne? Já třeba odpojují od prsa tak, že ho hodně stisknu kousek za dvorcem, ono se jí v té pusine asi nějak napne a ona pustí. Dudlík jsem nedávala.

panickatlamicka
28. črc 2017

Jo teď čtu, že prso sám nepustí (to jsou ta rána), takže zkusit stlačit, napnout prso.

rebejsova
autor
29. črc 2017

@panickatlamicka Díky za radu, jak přesně myslíš to "stlačit a napnout"? Zkusila jsem stlačit, aby se v pusince zmenšilo, ale drží se dál. Takhle asi budu muset přestat kojit, ten kousanec se nehojí a kdykoliv můžu mít další :(

panickatlamicka
29. črc 2017

@rebejsova no jakoby chytit a stlačit, podobne jako když odstrikas, chvilku drž takto stlačené a povytahni. Nebo při kousnutí zabor dítěti pusinku do prsa. A kojit podle mě přestat nemusíš, chce to jen přijít na ten způsob co zabere. Když nakojis, je schopný usnout jiným uspavanim? Jo a to prso při stlačení se nemá v pusince zmenšit, ale má být napnute,má to simulovat nalite prso., kdy se dítěti špatně drží dvorec.

panickatlamicka
29. črc 2017

@rebejsova nebo mu lehce stisknout nosní dírky? Ale to se asi vzbudí...

rebejsova
autor
29. črc 2017

@panickatlamicka Prso často stlačuju, když pije, aby mu to líp teklo. Takže to na pouštění asi fungovat nebude. Ten nosík mě už taky napadl, asi zkusím. Já právě používám prso k uspávání, nijak jinak neusne. Ach jo. A co bys dávala na to kousnutí? Díky moc za rady! 🙂

panickatlamicka
29. črc 2017

@rebejsova na tu ránu asi purelan, bepanthen..?