Růst stoličky a prsty v puse. Souvisí to s růstem, nebo se obávat opětovného odnaučování?

Zodpovězené
23. kvě 2020

Dobrý den,

synovi, 2 roky a 8 měsíců, roste poslední pětka nahoře, již několik dní má na dásni dírku. Nejdříve asi týden chodil na záchod i třikrát denně, to už se srovnalo. Teď je poslední dny opravdu strašně ukňouraný, neustálé scény typu: Chci ven, nechci ven, chci jíst, nechci jíst, atd. a hlavně si strká pořad prsty do pusy a ne, že by je cucal, ale spíš je kouše předními zuby.
Od 15 měsíců jsme bojovali s cucáním palců, což se nám podařilo po roce a kousek odnaučit a dalo nám to všem zabrat. Zoubky má tedy trochu natěsno a čelist malinko zdeformovanou.

Je možné, že ty stoličky mu tlačí na zoubky celkově a že to strkání prstů do pusy souvisí s růstem?

Nebo se mám obávat opět toho, že ho to budu odnaučovat x měsíců? 😔

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

spíše si myslím, že to může být jeden z doprovodných věcí při prořezávání zubů. Dala bych si ale pozor, aby prsty necucal, hlavně ne při usínání a v noci. Přeji, ať je zub brzy venku a je po trápení.

Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová