Málo mléka v jednom prsu. Máte radu?

gaaaby
23. čer 2023

Zdravim,
Mam 5 mesicniho syna ktereho plne kojim. Jiz od dcery ktera byla kojena 9m jsem mela vzdy problem s jednim prsem. Vzdy v nem bylo mene mleka a pozdeji jiz nestacilo, u dcery jsem dokonce posledni 3 mesice kojila uz jen z jednohi prsu- cehoz bych nerada docilila i nyni.
Mam problem s tim ze pokud zacnu malinko podporovat kojeni kojicim cajem, carem, meltou.. tak se mi “bezproblemove” prso zacne preplnovat mlekem a v horsich pripadech jde do zanetu..
vetsinou to s mene produktivnim prsem ani nehne.
Hodne prikladam k mene produktivnimu, nyni jiz kojim tak ze vetsinou jedno prao nestaci- pri kojeni z mene produktivniho prsu dvam dopijet jeste druhe, coz taky neni idealni - vim, ale proste nestaci.. kdyz je problem ze poklesne laktace v takovy mire ze mam pocit ze tam uz nic moc neni tak se snazim snazim mezi kojenim odsavat, odstrikavat, ale moc efekt to nema..
Spise vetsinou vice zachranuji produktivni prs..
konzultovala jsem to jak nyni tak u prvniho ditete asi se 3 LP ale nikdo mi neporadil nic jineho nez to co praktikuji, tak zkousim zda by jeste nekoho neco nenapadlo..
dekuju moc

veronicka89
23. čer 2023

Pred kojenim bych nahrala polstarkem prso promasirovala a dala jako prvni ... pokud by nestacilo dala bych prso druhe ...

gaaaby
autor
23. čer 2023

@veronicka89 tak to delam ve vetsine pripadu. Kdyz mi ale jednou za cas prijde ze je mleka i tak docela nedostatek podporim a zvetne se to do preplneni standartne plneho prsu.. mame doma docela velkeho chlapecka takze se obavam aby mu me mleko dtacilo a nebo abych nedocilila pouze jednoho produktivniho prsu.

jezinkyy
24. čer 2023

Mám to stejně, začínám na tom méně produktivním a končím tím “lepším” i s batoletem. Myslím, že to není nějaká chyba, ne? Takhle se mi dařilo u obou dětí udržet laktaci v pohodě, prsa neboli, nejsou velikostně jiné..