Miminko nechce jíst. Poradíte, prosím?

nikolkuc
15. dub 2020

Dobrý den,
Mám 2 měsíční holčičku , která je plně kojena ale poslední 2 dny mi moc nechce jíst. U kojení se propina, křičí, mává ručičkama a kope nohama. Párkrát potáhne a tím to končí. (Asi 2 minuty). Zkouším ji stále přikládat ale křičí potom ještě víc. Potom ji utiším a ona začne zase brečet. Jediné co jí uklidní je dudlík ale jakmile ji vypadne začne sebou zase kopat a síť a začne brečet. Mám pocit, že má hlad ale jíst nechce. UM ji dávat nechci.
Prosím o radu.

martiniquest
15. dub 2020

Vydrz. Nabizej porad, behem par dni to prejde. Je to velmi pravdepodobne bojkot kojeni

puhelin
15. dub 2020

Muzou ji bolet zuby.
Nebo si chce behem jidla odrihnout.
Nebo se ti zpomalil tok mleka a vzteka se, ze ji netece (proto se dudlik davat nema, meni zvyk pri sani)

ito
15. dub 2020

Nabizela jsem a neustale stridala prsa. Behem jednoho kojeni klidne i vic jak 10x prostridat, jak se zacne vztekat u jednoho, presoupni jik druhymu a pak nazpet. U nas zabralo.

iren_nmu
15. dub 2020

Nám pomohlo měnit polohu při kojení, v jedné poloze dítě odmítalo jíst, v jiné problém nebyl. A taky určitě odrihnout. A uklidnit pomáhal fén na vlasy. Když přestane brečet, tak potom jí. Ať vám to rychlé přejde.

nikolkuc
autor
15. dub 2020

@iren_nmu to jsem také zkoušela v leze toho pojí o trochu více ale furt to není ono. Odrihnout dávám po každém kojení. To musí být. No už ať je to za náma 😔

kosi_cek
16. dub 2020

Vím, jak z toho může být člověk špatný, pochybovat o svých schopnostech kojit...Mě tohle dělaly shodou okolností obě dudlíkové děti , ani jednomu jsem ale dudlík proto nevzala, i když jsem to asi měla udělat...Dítě s dudlíkem si nemusí umět s prsem tak obratně poradit, kojené dítě se učí jak si prso podmanit a ovládat, jak si upravovat tok mléka, jak ho vůbec spustit, když se přestane spouštět, pro dítě s dudlíkem tohle může být problém, pro mě to byl třeba obrovský rodíl kojit další 2 děti úplně bez dudlíku... Dítěti se určitě nemusí líbit, když prso nespolupracuje tak, jak by chtělo, jak by potřebovalo...Já tehdy neměla na to, abych dětem dudlík vzala, snad mi to nepřišlo ani tak zásadní, i když jinak jsem dělala vše, abych mohla kojit, teď už to ale vidím jinak.., pokud najdeš sílu, zkus ten dudlík teď odebrat a počkej pár dní, co se stane.. Snaž co nejvíce kojit v klidu, tělo na tělo, dítě v polospánku nejlépe spolupracuje, třeba se ti toho podaří využít, podporuj potřebu dudlat, ne však dudlík, ale prsa, ta můžeš zkusit opravdu hodně střídat, až ve stylu cuc sem cuc tam, mohlo by to dítě přinejmenším povzbudit, pokud je příčinou pomalejší spouštěcí reflex, trošku mléka snadno k mání v prsu totiž vždy je..Snaž se odprostit od případného pocitu odmítnutí, nevzdávej to.

squezy
16. dub 2020

A nemůžou to být prdiky??

jana_zofie
19. dub 2020

@nikolkuc Odříhnout i během kojení, u nás to párkrát zabralo, když ji v průběhu kojení začlo bolet bříško. Ale teď mám spíš pocit, že mi to dělá, když ještě nemá pořádně hlad. A že je to s ní někdy na palici, vydrží nejíst i 4 hodiny a já někdy těžko poznávám, jestli je unavená, bolí ji bříško nebo je hladová, když je nenaložená. Takže usoudím, že má hlad, dám si ji k prsu a... v lepší případě se odtáhne do luku u čumí všude okolo, v tom horším se právě napije 2 minuty a pak řev... A stačí, když to tak udělám jednou za den a rozhodím si ji na celý zbytek dne. Má pak za chvilku hlad a cucá ručičky, což u ní rozhodně není zvykem, a když ji přiložím tak zase jenom znovu cucne a pak řev. No a pak ji z toho, řekla bych, víc bolí bříško, jak jí častěji než je zvyklá. Nevím, prostě mi to tak přijde. A to je na nervy.
(Kdybyste přišly na to, že to tak není, pletu se, a měly radu - sem s ní. Jen dopředu říkám, že mlíko teče pěkně, někdy bych řekla, že až moc, ale s tím problémy nemívá...)