Miminko neusne bez dudlíku a boj s kojením. Poradíte, prosím?

23. dub 2021

Ahoj! Potrebuju poradit a asi se i vypovídat, protože jsem nešťastná.
Mám 7tydenni miminko a trochu bojujeme s kojením.
Mléka mám dost, rekla bych, ze až až - neustále měnim vložky do podprsenky. Podle doktorky malicka hezky přibírá, sestřička se smala, ze mám místa mléka smetanu, takže zde problém není.
Když má hlad, krasne se prisaje a ji. Ale občas u kojení pláče a odtahuje se, nejsem schopna ji nijak uklidnit. Čím víc prso nabízím, tím víc řve. Nevím, zda je to třeba tím, ze nemá úplně hlad... Ale po nějaké chvíli, kdy se neustále odtahuje a křičí, ji dam do pusy dudlik, ona se okamžitě uklidní a bud usne nebo se po chvíli už nechá nakojit.
Jsem z toho smutná, protože problémy začaly až teď par dni zpátky. Moc nevím, jak tuhle situaci zlepšit. Pro mě je to silenej stres.
A ještě jeden oříšek - večerní uspavani. Houpame, nosime, poustime bily šum, ale nic nepomůže, mala rve, jak když ji na noze berou. Občas usne u prsu, což je super, ale stává se to hodně sporadicky. Proste usne jenom s dudlikem 😔
Měl jste to někdo taky tak? Jak jste to řešili? Hrozne nerada bych přestala kojit, mám to moc rada, ale tohle je peklo 😔

autor
23. dub 2021

Ještě dodám, ze se snažím dudlik dávat opravdu jako poslední možnost. Každé ráno se budim s přesvědčením, ze dudlik nedám, ale když mala rve tak, až se dusi, tak to proste nevydrzim 😔

terezanovotna30
23. dub 2021

Může to být bolestí bříška, u nás to začalo taky nějak touhle dobou a bylo to bříškem. U kojení ten samý problém. U nás pomohlo vynechat mléčné výrobky. Do pár dní byl klid.

autor
23. dub 2021

@terezanovotna30 Bolest bříška bych asi úplně neřekla, jim víceméně porad to stejné dokola a predtim se nic nedělo 😔

maaaadlaaaaa
23. dub 2021

U mě se taky nic nedělo a v 6 týdnech se mi malá osypala a trpí na prdiky, řve a kroutí se jak blázen, když si prdne pláč přestane a uklidňuje se taky dudáním. Musela jsem vysadit kravskou bílkovinu.

nnnadja
23. dub 2021

A proč ti tak vadí dudlik. Bud za nej rada.

autor
23. dub 2021

@nnnadja Mám strach, ze kvůli němu bude boj s kojením 😔

me_druhe_ja
23. dub 2021

@nnnadja Viď....já holce cpu dudlík od porodnice a nechce ho. :( Strašně mě to štve..... nakoupila jsem asi 10 druhů a nic. :( Dudlík je nejlepší věc.

netopejr
23. dub 2021

Nemusi byt. Nektery deri jsou žužlací a žužlaj POŘÁD. Pokud nemaji dudlik ani prso zuzlaji ruce, deku nebo cokoli. Proste porad.
Pokud je zdrava, dobre pribira, dobre saje.... nemusis mit srach. Ja mam jednoho zuzlavce, ktery dudlik dostal na doporučení druhy den po porodu s mymyli slovy odbornici, ze se asi zblaznila, ze zmatlame kojeni.... neslo to jinak a nebyl o nic horsi savec nez ostatní deti, ktere dudlik nemely vůbec.

netopejr
23. dub 2021

Odtahovani od prsa nektery deri delaj.... neres, hlavně kdyz se nakoji plac javecer je v tomto veku casty, jeste jim nefunfuje dobre trávicí soustava, jsou citlive na vse, co mama sni (slupky na ovoci, nej3en pecivo a kynute veci, ale treba i mouka v nekynutych vecech.....), po 3 m to vetsinou prejde, taky se zacnou vic hybat. Za me pomohl nejvic nositlo, daji se dat uz na zada a jit ba vychazku nebo doma neco delat, u ceho se da pohupovat, nebo chodit. Ta pol9hqa a teplo na bříško a blizkost mamy jim hodne pomuze.
Kdyz je pak sundas, vetsinou staci zakojit a spi, nekdo s mámou, nekdo bez.
Poradne se najez, nesleduj hodiny a nedělej carky, kolikrat se kojila. Ma hlad nebo taky jen teochu zizen nebo nemuze usnout nebo chhe Tvoji blizkost, twk chce prso. Nekdy řvou a odtahujou se taky proto, ze se jim chce vymesovat - casto pote, co zacnou pit. Pak se odpojuji nebo ne, vselijka krouti, janci.... Muzes zkusit bezplenk9vku, klidne jen castecne, pred kojenim, pri kojenj, po kojeni..... Otpimalizivana verze je miminko nad nocnikem/curaci miskou, kdyz kojis. Fakt tu přestávku mívají během kojeni.
Hodne hezkych chvil spolu!

petrasipkova1
23. dub 2021

mně se dcerka odtahovala když to mlíko moc roztahala a teklo to moc, to ji vadilo. první dcera dudlík měla. u syna už jsem to nechtěla opakovat, takže jsem doma žádný neměla, prostě žádný neexistoval a hotovo, muselo se vše vyřešit jinak, kojením, šátkem, chováním apod.

drakenn
23. dub 2021

Zkus kojit v leže na zádech..měla jsem spoustu mléka a zakuckaval se a vztekal. Změna polohy pomohla

autor
24. dub 2021

@me_druhe_ja Zkoušeli jste Bibs? Prý je nejpodobnejsi bradavce. 🙂

neomenia
24. dub 2021

Dudlíku bych se nebála v sedmi týdnech, to už umí dobře sat z prsu a kojení si tim nezkazis. Některé deto dumlaji rady. Dcera dudel měla na spaní, syn vůbec, nechtěl. Oba kojeny dlooooouho.

Odtahovani od prsu může opravdu souviset s trávením, které pracuje pri kojení, dozrala ji trávicí soustava a může mít bolesti. Může pomoci skrcit ji nozky pri kojení jakoby por sebe, aby se vyprdela pri kojení.. A i několikrát behem kojení ji nechat odrihnout. Další pricina může byt hodně rychlý tok mléka, taky pomůže dělat pauzy...

linchilli
24. dub 2021

Podle toho co popisujes bych rekla, ze dcera se nenaucila nenutritivne sat. Coz znamena, ze chce byt na prsu, ale nechce aby ji teklo tolik mleka. Zkusila bych trochu ( opravdu jen trochu aby sis nezvysovala laktaci) odsat mleko. Z toho co popisujes mas mleka hodne mleka. Uvidis jestli to pomuze. Drzim palce 🙂

zuzita15
24. dub 2021

Mno zrovna teď mam v okolí případ, kdy občasný dudlík zkazil kojení a to totálně. Kluk ho Dostával přesně jen jako poslední možnost, po šestinedělí začal řvát u kojení, kolikrát se ani nemohl nakojit, ve 3m byl na flašce... Prostě jako přes kopírák

me_druhe_ja
24. dub 2021

zkoušela jsem Bibs, kytku, mam, lovi, suavinex, nuk, avent medvídek a ještě jeden noname. A nic nic nic. Bibse mi vzala někdy v měsíci asi 3x na pár minut, ale od té doby nic.....

codal
24. dub 2021

Může to být bojkot kojení, ale taky to může být prostě jen bříško. Dudlík některým dětem při kojení vůbec nevadí, některým zkazit kojení může, můžeš ho zkusit nedat, jestli se to zlepší, ale může se ti pak stát, že budeš dudlíkem ty, tak jsem to měla já, obě holky dudlík odmítaly.

katka9184
24. dub 2021

Nemůže reagovat na Vigantol? Moje druhé ho nesnese, takže dáváme jiné Dcko.
Jinak dudlík dávej, pokud se u něj uklidní. První ho nechtěl, místo toho visel pořád na prsu a bylo to šílené, nehledě na problémy s bradavkami. Druhý si ho vezme na usnutí a pak ho vyplivne a spinká vesele dál.

katka9184
24. dub 2021

Jinak to kojení, můžete mít růstový spurt. My ho taky měli okolo 7meho týdne. Za pár dní byl klid, chce to vydržet 🙂

kapii
27. dub 2021

A nemůže být mlíčka naopak moc? Že chce sát, ale rozčiluje jí, že mléka teče moc nebo moc rychle, když dudlík ji pak uklidní? Mně se malý jednu dobu takhle vztekal, tak jsem pak kojila jakoby v pololeže na zádech, aby se tok mléka zpomalil.

rotkapchen
13. pro 2022

Zažila jsem podobne se vsemi detmi. U první jsem vypozorovala, ze moje naplněna prsa při malem nasáti spustí proud a dítě se v podstatě topí. Takže jsem vzdy nastartovala ten proud (ručně) a nechala odtect do umyvadla nebo plenky. Az pak nabídla. A uz se neodtahovaly.
Dudlík měl jen prostřední a to bylo nejzlatejsi dítě. První jsem ho záměrně nedala a to byla chyba veliká. Dudlat potřebovala, ale nemela co, takže se pak naucila na malicek. Šílenost ji to odnaucit. Klukum jsem pak dudlíka nabízela uz v porodnici. Prostředni ho krásně vzal, ten nejmladší ho spíš vzdy strpel a pak vyplivl a stále vyžadoval kojení.
Za mě dudlík je kámoš. A ohledně kojení bych kontaktovala laktační poradkyni. Řekne Ti, co a jak.