Jde uspat miminko v postýlce bez dudlíku a řvaní?

nicollbc
12. říj 2017

Ahoj maminky 🙂, jdu s žádostí o radu. Je vůbec nějak možné uspat miminko v postýlce bez dudlíku a bez řvaní?
Mám relativně pohodové a klidné miminko přes den, ale večerní uspávání je často o nervy a neobejde se bez křiku. 😖

Naše uspávání vypadá nějak takto:
V 8 hodin koupání a převlečení do pyžámka, kolem deváté poslední večerní kojení, když u něj usne většinou se při přesunu do postýlky probudí, když ne, ok, spíme.😴 Někdy pomůže položit po kojení do postýlky, pustit kolotoč, šoupne paleček do pusinky a do deseti minut spí, taky relativně v klidu, ale zase mám strach o paleček.👍 Někdy nešoupne paleček, pak musí přijít na řadu nosítko a minimálně půl hodiny chození po bytě a uklidňování - často v nosítku řve. Když se uklidní a usne, tak se při přendání opět probudí a buď znovu řev, nebo paleček a spíme.
Dudlík občas zkouším nacpat, chytne se ho asi tak dvakrát do měsíce a ududá, jinak ho vytlačuje jazykem a uspávání to ještě víc prodlužuje.

Má někdo nějaký tip, nebo osvědčenou radu? Neexistuje nechávat jí vyřvat, řve fakt hrozně, až bez dechu a tečou slzy. Nerada bych, aby měla z usínání nějaké trauma. Když už usne, tak spí celou noc do 7-8. Malé je 5 měsíců. Je to u miminek normální a mám to nějak vydržet a bude se to postupně zlepšovat? Nebo bych chtěla moc a je to moje daň za to, že spí celou noc? 😀
Předem díky za případné rady. 🙂

sahrazad1
12. říj 2017

A co zkusit společné spaní? A držení za ručičku, nebo dlaň na tvář? Podle mě v nosítku řve, protože je přetažená, a spala by, jen neví jak.
Dítě potřebuje matčinu přítomnost...Když ji nemá, tak maminku volá, řevem, protože to jinak neumí říct.

hanulkasa
12. říj 2017

My jsme jednu dobu uspavali houpáním na rukou, jinak bylo peklo. Teď mi usíná v posteli že ho držím za ruku, případně mu držím dudlik a drncam po zadečku. Někdy i bez toho. Přesunuji do postýlky až jdu spát, aby hluboce spal a nevzbudí se.

neeva
12. říj 2017

Asi moc neporadím, ale muzu říct, ze to peklicko s uspavanim jednou skonci. My chovali v naruci skoro do roka, jinak neusnul. Vzdy nejdřív do postýlky a jak začal fnukat tak jsme chovali. Střídali jsme se s manželem, někdy to trvalo i hodinu. Okolo prvních narozenin ze dne na den usnul sam v postýlce, nefnukal, přitulil se k plysackovi a usnul. A tak usíná dodnes, pokud ho nic netrápí. Bylo to náročné, ale nelituju toho. Plakat bych ho nenechala. A u nas spolecne usínání nefungovalo, divocil a chtěl si hrát. Potřeboval pevnou náruč a po usnutí spinkal a dodnes spinka celou noc. Je to jen období, uteče to rychle, nezoufej😀

nicollbc
autor
12. říj 2017

Mou přítomnost má, nepomáhá ani hladit, ani pohádka. Vím, že je přetažená, ale zkrátka jí nedovedu uspat, když mi neusne na prsu, tak to jde obtížně, prostě řve. Společné spaní nelze, absolutně se nevyspím já, když jsou v posteli tři lidi. Uspávání na rukou taky nejde, má okolo 9kg.. Takže asi zbývá jedině ukojovat a dlouho čekat, než tvrdě spí, i když u toho taky neusne pokaždé a navíc riskuji, že se i u pozdějšího přenášení probudí. 😔

nicollbc
autor
12. říj 2017

neeva: Díky za povzbuzení, to mě potěšilo 🙂

hanulkasa
12. říj 2017

Každé dítě je jiné. Taky jsme si užili své. Šílený řev. Teď bylo období kdy usínat v pohodě a posledních pár dní mám pocit, že mám místo mléka red bul. Po kojeni vždy ožije, místo aby usnul. U nás zlobí zuby a hned je vše jinak. Taky si myslím, že to jednou přejde.

viridie
12. říj 2017

@nicollbc Ahoj. Já navrhuju toto-postýlka bez bočnice, vedle tvé= dcerku tak nakojiš/ukojíš na spaní vleže, nikam nepřenášíš/neriskuješ probuzení a všichni pak máte svůj prostor. Co myslíš ? 🙂 Já takto praktikuju již u druhého dítka a pohoda.🙂 A pokud prsník nefunguje-zkus posunout režim-já syna tak hoďku před usnutím už ničím moc nerozptyluju,aby nebyl přetažen.

dc2015
12. říj 2017

To přejde. Prošli jsme mnoha fázemi, v některých jsem vyloženě brečela, v jiných měla klepavku z únavy, nevzpomínám na to ráda. Nicméně teď mi spí můj poklad v postýlce celou noc... haleluja! Sice večer nerad chodí spát, má pocit, že o něco přichází, ale jde to. Podle mě musí dozrát NS. Chce to zkoušet, zkoušet, zkoušet různé metody, a hlavně vytrvat. Bude líp.

hermanecka
12. říj 2017

Tak u nás dopadly všechny pokusy zoufale..celou noc začala spát až ve 3letech..sama..je to síla..byla nekojená..teď máme chlapecka,kojim,má 6m a legenda se zřejmě opakuje...takže vás chápu

queenp
12. říj 2017

Syna jsme uspávali dlouho v zavinovačce,chodili jsme s ním a kolikrát i přesto řval a řval a pak po usnutí se dal do postýlky.Taky to bylo o nervy... Bála jsem se spát s ním společně v posteli,že si zvykne atd,prostě klišé od kterého všichni odrazujou.A pak jsem podlehla a zkusila to ve velké posteli cca v 7-8 měsících a bylo to to nejlepší,co jsem udělala.Přitulí se,hladí mě a do 15 minut usne dodnes a z naší postele ho ani stěhovat nechci,užívám si jeho přítomnost.Díky tomu se začal hodně zklidňovat a jeho dráždivost a řvavost se postupně nádherně snižovala.Kdybych tohle udělala už od začátku,měli bysme klid a nemuseli uspávat hodiny s řevem.Ale každému rodiči i dítěti vyhovuje něco jiného,tak snad najdete co vám všem bude vyhovovat 🙂

ladyhacek
13. říj 2017

syn zásadně u kojení - pak když už to nešlo tak se nějak naučil usínat sám, ale to až ve 2letech 🙂 )kojila jsem do 18m)
v postýlce nespal od 7m - byl ve velké posteli -nakojila jsem a usnul. Jediná rada pokud nehceš nechat dítě řvát je držet jí a být sní 🙂. zpívat povícat, chláholit - problém je ten přesun to znám - buď zkusit ještě zavinovačku nebo bočnice dolů - synovi se nelíbilo právě jak "letěl vzduchme" když jsem ho přenesla z postel ena postel a pomalu položila tak OK

martyina
13. říj 2017

@nicollbc mě malá chodila spávat tak v 9. Většinou když neušla u kojení. Musela sem ji chvíli nosit ale to bylo když byla menší. Kolem 2. Měs mi přestala spávat odpoledne (plactiva dost byla) tím adem večer byla k.o. a začala usínat a únavou spát celou noc. Pak se vše upravilo nějak samo chodí spát v 7 vždy. Dám do postýlky, přikryjí , dám pusu pustím kolotoč a jdu pryč. Někdy si sama povídá někdy hned spí. A musím dodat že v postýlce spávat nechtěla vůbec!nějak se to prostě samo časem zlomilo. Tak budu držet palce že se vám to snad také zmeni

hanulkasa
13. říj 2017

@viridie taky to tak mame a super.

karolinasvetla111
13. říj 2017

Malemu pomahalo dat na oblicej deku a usnul kdekoliv, ted dostal usinacka a dava ho k obliceji a usina u zapnuteho kolotoče

kuliseks
13. říj 2017

Ja syna uspala vzdycky kojenim, proste tak dlouho dudlal, az usnul a ja ho pak polozila do postylky. Budil se na kojeni tak po trech hodinach. Nechtel nikdy dudlik. Nejak po pul roce jsem ho proste zacala ukladat nespiciho a behem dvou noci si zvykl a uz pri polozeni neplakal a proste sam usnul. Ted je mu 22mesicu a usina vecer i pres den sam, spi celou noc az do rana a pres den po obede 1,5 az 2,5hodiny. Snad mu to vydrzi a u druheho nebude taky moc problem no. Ale rada taky vyslechnu rady, protoze malokdy u obou deti usinani vyjde v pohode🙂 nepomohl by tichy sum? Na synovce mel velky vliv zvuk jedouciho vlaku🙂

lendapraha
13. říj 2017

Nám začala mala usínat sama v postýlce v pul roce. Najednou už u toho tolik nebrecela, jen si parkrat zaknourala a od ty doby Dobrý. Pouštím ji u toho ukolebavku. A není možny, že je málo unavena? Jestli ti třeba spi ještě navečer?

no_title
13. říj 2017

malej má 2 měsíce a snažím se kvůli našemu přežití neuspávat 😀. Naštěstí není plakající miminko, takže když nemůže usnout, buď si něco breptá pro sebe nebo mlaská, že chce prso (i když je úplně nacpaný). Brečí jen když má fakt hlad nebo prdíky. Ale, když je půlnoc a on už 20 minut breptá, tak zkouším pohladit po vláskách nebo mu řeknu "Daníku, spinkej" ať ví, že jsem u něj. To často pomůže. A v nejhorším ten cumlík no, on se někdy hold potřebuje ududlat ke spánku, což dokáže i prso, jenže jak ho přenesu do postýlky, tak se okamžitě vzbudí. V mé posteli spát nemůže kvůli spánkové apnoe.

chimneysweeper1
13. říj 2017

Náš syn řval u každého uspávání, i v nosítku i v kočáru a co teprve ve stojící postýlce. Takže uspávám večer jedině u prsa, prostě dokud neusne, pak přeneseme do postýlky. Přes den už začal usínat v kočáru bez řevu a včera dokonce i v postýlce. Pokroky tu jsou. Je mu půl roku. Tak ať se to zlepší i Vám. My nic jinak neděláme, prostě on do toho pomalu dorůstá, asi zjistil, že spánek je prima a netřeba řvát, nebo nevím 🙂

zzuuzaa
13. říj 2017

Ja si prozila hotovy peklo s uspavanim dcery. Pres den pouze kocar a vecer hodinu a pul chozeni po byte s revem. Pak jsem nekde cetla, ze maminky taky uspavaj na mici nebo v houpacim kresle ikea, tak jsem to zkusila a ono to zacalo fungovat.... nechapala jsem nic... predtim jsem vyzkousela vse. Takze jsme koupili kreslo z ikei a dopracovali jsme to na 15ti minutove uhoupani a prendani do postylky a chrnela. To ji byly asi 3,5mesice.
Najednou se zacala na te me ruce hrozne vrtet a me prislo, ze ji to uz je nepohodlny jak ji utiskuju u toho houpani, tak jsem ji proste jednou polozila rovnou do postylky, dala ruku a ona usnula.... Takto usina do ted (8mes). Lehne, chytne me a usina. Pres den jsem rekla usinani JEN v kocaru A DOST (fakt uz jsem byla total vycerpana) a naucila jsem ji spat ve velky posteli se mnou. Ze zacatku trochu rev, ale ja u ni porad. Po tydnu, dvou uz uplne ok.
Vim co to je za teror a drzim vsechny palce!!!!!

zzuuzaa
13. říj 2017

Jo a zacala jsem ji ukladat driv a KAZDY DEN delame pred spanim to same. V 18.30 koupani, mazani, pyzamko, mleko, haji.

ditahk
13. říj 2017

Každý to má jinak a pokaždé pomáhá něco jiného - u nás platí kojení a pohupování za chůze 🙂

mamitom
13. říj 2017

A co zkusit koupat a dávat spát dřív? Podle mě je koupání v 8 večer hrozně pozdě. Syn má 20 měs.a koupu už dlouho o půl 7. Dříve jsme taky koupali později, ale posunulo se to a bylo to lepší. Jestli není dítko už v tolik hodin přetažené. 🙄

nicollbc
autor
13. říj 2017

Díky za reakce 🙂
Ona po narození za žádnou cenu neusnula před jedenáctou večer. Kolem šesté začal řev, tak jsme museli chodit po bytě, uklidňovat a nebo zhruba od 8 do 11 visela na prsu a žužlala, dřív prostě neusnula a to jsem se mohla třeba stavět na hlavu, takže jsem ráda, že se mi podařilo to přesunout alespoň na těch 9-10. Podle mě to souvisí s traumatem při porodu, narodila se v 11 večer neplánovanou sekcí a v tuhle dobu to bylo úplně nejhorší. Chci to ale postupně nenápadně přesouvat na dřív, teď když mi usne třeba v 8 při kojení, tak se za půl hodiny vzbudí a kouká. Až když usne později, tak pak spí celou noc.

nicollbc
autor
13. říj 2017

Taky si neodkážu představit, co to znamená nerozptylovat před usínáním? To se začne nudit a je taky řev 😅

Jestli někomu nevadí spát s dítětem v posteli, tak v pořádku, ale já toho nejsem zastáncem. Jinak jak tu byl tip na tu postýlku k posteli, tak to taky nejde, máme malou ložnici a vedle postele jen z jedné strany kousek místa na chození a navíc kolem postele takový rantl ☹

Přijde mi taky celkem logický názor o dozrání nervového systému, když vám dítka kolem půl roku začaly usínat samy.

Deku jsem taky zkoušela dávat, ale nějak jsem neviděla rozdíl a navíc jsem trochu úzkostlivá a bojím se, aby se neudusila, i když to asi není možný a máme monitor dechu 😅 a taky sama nemám ráda deku přes obličej.

No zkusím ještě to držení za ruku. Potřebuji prostě, aby usínala v postýlce, ideálně bez cucání palečku. Cucají vám děti paleček, nebo cucaly?

mamitom
13. říj 2017

Syn cucal palec a přestal, dudlík nikdy nechtěl.

sobist
13. říj 2017

Mě malý spí líp v kočárku nebo v autosedačce, odkud pak není problém ho přendat do postýlky. Jinak běžně nejlíp spí v posteli se mnou, nebo když usne u kojení, ale já teda nemám problém mu dát v té postýlce dudlík (pije jako drak, kojení mi to nenarušuje).
Co ale nemá rád je balení do zavinovačky a hlavně, když si nemůže protahovat nožičky - takže v porodnici jsem ho ještě zabalila "kolem" těla, ale nesměla jsem přehnout ten cíp přes nožky. A teplo, rozhodně musí mít teploučko, tak mu občas šoupnu pod peřinku nahřátý polštářek s peckama.

nicollbc
autor
13. říj 2017

nevím, jak se označuje, obvykle příspěvky nepřidávám 🙂
mamitom: kdy přestal? sám, nebo jsi odnaučovala?

Jinak je krásný, jak je fakt každý miminko jiný a u každého zabírá něco jiného. Moje malá nesnáší autosedačku, v autě taky často řve. A taky nesnáší, když je jí moc teplo, klidně skoro umrzne nahatá, ale jak jí obléknu trochu víc, tak taky řev 😀
Zavinovat jsem přestala 4 dny po příchodu z porodnice, přišlo mi, že je jí líp, když může hýbat ručkama a nožkama.
Dudlík jsme používali asi první měsíc, pak se začala vztekat u kojení, tak jsme ho dávat přestali, kojení se zlepšilo, ale dudáka už teď nevezme ani náhodou, prso je prso 😇

mamitom
13. říj 2017

Neodnaučovala jsem. Přestal sám okolo asi třičtvrtě roku 🙂

janawaes
13. říj 2017

@nicollbc Chudacku vubec ti nezavidim, to musi byt fakt o nervy. Spolecne spani by mohlo pomoct, ze si k ni lehnes a pak odejdes, Tak to tak delam, al Kubik mi spinka na velke posteli uz, na to je mala jeste mala, ale co treba prirazit postylku k posteli? Ty se v pohode vyspis, mala taky, kazda budete ve sve posteli, ale zaroven spolu 🙂

martavy
14. říj 2017

Po navratu z porodnice jsem nastavila rezim, v 17:30 koupani, v 18:00 jidlo a behem kojeni jsem cetla pohadku. Syn usnul u prsa a premistila jsem ho do postylky, pak jsem presla na UM - rezim stejny, akorat v 18:00 dostane lahev s mlekem. Chvilku ho popestuju a supnu do postylky,prikrzju, zapnu monitor dechu a ctu. Zpravidla me do pul hodiny usne..Cteme kazdy den