Může být mateřské mléko po 8 měsících kojení už slabé?

lindapp88
12. dub 2017

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat na případné zkušenosti. Kojím 8 měsíců. Poslední měsíc jen ráno po probuzení, pak jako odpolední svačinu, večer těsně před spaním a v noci. Poslední týden se malý v noci budí po dvou hodinách a po každé pije jako blázínek. Myslíte, že bych už mohla mít slabé mlíko? Zkusila jsem jedno noční kojení nahradit UM, vypil téměř 200ml a spal 5 a půl hodiny. Nebo mě napadlo, jestli to není tím, že se mu před týdnem prořízl zoubek a možná se klube další a proto se často budí. Má někdo podobnou zkušenost? Díky 🙂

nafuka
12. dub 2017

vyhoďte si z hlavy termín slabé mléko.Pokud netrpíte hladomorem, nemáte slabé mléko.
Může to být klidně od těch zoubků.

kattherinne
12. dub 2017

Může to být zoubkama nebo to může být růstový spurt, taky jsem to tak u malé sem tam měla...Roste, tak potřebuje vyšší příjem...😉

haaaluska
12. dub 2017

Nasa ma 11 a budi sa 3-4 krat a kojim ju,potaha si a zaspi,vecer sa napapa krupice,nakojim a spi niekedy do polnoci no potom sa uz budi 2-3 krat ako kedy.vstavame 5.30-6,mozno su to zubky

rebe
12. dub 2017

Nic jako slabé mléko neexistuje, tvoje mléko je pořád plné živin a vitamínů a všeho, co děťátko potřebuje. Časté noční kojení je u kojených dětí běžné, to je jedna z nevýhod kojení. Je to nevýhoda pro maminku, dítěti to tak vyhovuje. Cucnout si, přitulit se a zase usnout.

sajul
12. dub 2017

Možná si vynahrazuje nočním kojením to kojení, které už přes den moc nemá.

lindapp88
autor
12. dub 2017

Slabé mlíko se tak řiká, tak jsem si myslela, že to tak může být. Ale dobře, vyhazuju si to z hlavy 😀 Že by si vynahrazoval kojení v noci, když nemá moc přes den, to si nemyslim. Má to takhle až poslední týden..přiklánim se k těm zoubkům, ale nevim. Je mi to divný, protože když mu byly dva měsíce, tak spal i 12h v kuse, několik dní po sobě. Šel spinkat ve 20h a nejdřív se vzbudil ve tři. Možná to je taky ten spurt, na to jsem zapomněla.

hafika
12. dub 2017

Jestli tě to uklidní, tak syn spal od šestinedělí do pěti měsíců celou noc, pak mu začaly růst zoubky a nejprve se budil 1x za noc, od půl roka čím dál častěji, třeba 5x, 6x za noc. Takle jsme se trápili až do roka. Bylo to nejspíš zuby, byly vždy klidnější období pár dnů. A taky nejdřív začal všechno okusovat, pak se budil trochu a potom hodně často, pak zas méně...

sajul
12. dub 2017

@lindapp88 spankove rytmy ditete se meni ze dne na den. Dneska se nemusi v noci probudit vubec, zitra muze vstavat 15x. Ma na to vliv spoutu veci, moc vjemu pres den, nejaka nova dovenost, rostouci zoubky, tlacici vecere, prso ktery mu pres den chybi, zizen, kontakt s maminkou.

eva1987
12. dub 2017

@lindapp88 12 hod v kuse? Tak o tom bych si mohla nechat jen zdat 😀

muhehehe
12. dub 2017

No a co dáváš kromě toho mléka?

lindapp88
autor
13. dub 2017

Je mi jasný, že když předtim spinkal dlouho že tak musí už napořád. Jen jsem se zeptala, kdo má podobnou zkušenost 😉 Jen mi přišlo divný, že po prsu se budil po dvou hodinách a po UM (nutrilon) po pěti hodinách..A co dávam přes den? po probuzení prso, dopo svačinka-ovocná přesnídávka, oběd-masozeleninový příkrm, odpo svačina prso, večeře (v 18h) kaši a ve 20h prso.

kvmatonka
13. dub 2017

@lindapp88 MM se lépe a rychleji tráví, proto se ti po něm budí dříve. UM se naopak tráví o dost déle, proto taky déle spinká. Ale v tvém případě to budou zuby a nejde spíše ani tak o hlad jako o tvou přítomnost. 😉

nafuka
13. dub 2017

@lindapp88 slabé mléko měly ženy v poválečné době, dnes už nežijeme v nedostatku. Tenhle výraz nejezažitější mýtus o kojení.

lindapp88
autor
13. dub 2017

@kvmatonka já to taky přisuzuju spíše k zoubkům. Tak uvidíme, jak to bude dál, snad to zase někdy (doufam že brzo) bude lepší 😅 😉 A děkuju za ponaučení, že slabé mléko je blbost..fakt jsem si myslela, že to tak může být. Neni. 😉 Děkuju

kvmatonka
13. dub 2017

@lindapp88 Určitě se to zase zlepší 😉 Náš mladý má teď ve 3 měsících dalšího spurta, takže místo dvou nočních kojení mám 4 noční kojení a přes den co hodinu a půl kojím. Je to o nervy, ale tak musím to vydržet. Spát budu v hrobě že jo 😂
Slabým mlíkem straší starší generace, taky jsem mamce musela vysvětlovat, že to fakt neexistuje, teda aspoň v dnešní době.👍

muhehehe
13. dub 2017

Je fakt že ,,slabé mléko" není, ale že mléko prostě nestačí, to se samozřejmě stát může... proto jsem se ptala, co jinak papáte. Připadá mi to takové běžné, takže hladový by prcek být neměl... taky se přikládním k těm zubiskům. My jsme třeba tohle vůbec neměli, dítě mi spalo od narození prakticky celou noc (do půl roka s jendním kojením, pak už ani to... zuby nezuby), ale vím že kámošky to řešily, jak rostly zuby, tak měly mimča častěji v noci přicucnutá 🙂 Nutrilon prcka asi zaplácne fakt víc, tak ho možná trochu ,,umrtví", že se pak tolik nebudí, když ho ty zuby prudí... čímž neříkám že máš cpát prcka nutrilonem... jen tak uvažuju nad souvislostma 🙂

plksv
13. dub 2017

Mám šíleného nejedlíka 🙂. Kdyby bylo MM slabé, asi už by umřel hlady, protože je to podstatná část jeho jídelníčku. Jsem zvědavá do kdy ...🙂

simdan
14. dub 2017

něco jako "slabé mlíko" neexistuje...