Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Nechce kojit. Odstříkávám, ale mám málo mlíka

dibelka7
1. led 2011

Maminky mám takovej problém,mám 6týdenní holčičku,se začátku to bylo docela vpohode.Ale teď mě malá odmítá vzít prso a nechce jse ani přisát,hrozně u toho pláče.Takže jsem začala odstříkávat a dávám jí z flašky.Ale mlíka mám čím dál míň.Ostříkám po 4hod.slabých 60ml.Myslíte,že je to tím odstříkáváním,že mlíko strácím? Co je na podporu mléka,piju teda čaje na podporu tvorby,ale nepomáhá to.Musím již i přikrmovat,bojím jse,že mléko ztratím úplně.

pani_haf
1. led 2011

@dibelka7 ahojky, odsávat častěji, po 3 hod a v noci taky tak. Hodně pít, jíst a hlavně klid, snažit se být v pohodě.

dibelka7
autor
1. led 2011

@pani_haf Děkuji za radu,nechtěla bych o mléko přijít

pani_haf
1. led 2011

@dibelka7 fakt poctivě odsávat, ikdyž budeš mít pocit, že "nic" neteče, jde o stimulaci bradavky, jako sáním miminka, neboj, i tak jde kojit, spousta holek takto kojí děti rok a déle, jen je to namáhavé, ale věřím, že to zvládneš!

kutcher
1. led 2011

@dibelka7 Někde doporučují dívat se při odsávání na miminko nebo mít u sebe v tu chvíli aspoň jeho fotku, taky spousta maminek doporučí ricinus communis 5CH nebo agnus castus 5CH. Mně pomohl ten agnus. Výborně podporuje tvorbu mléka pití syrovátky a taky nestlé caro.

johnatanka
1. led 2011

to může být ten 6týd spúrt, hlavně nepřestat kojit, je to ve 3.a 6týd a 3. a 6. měs, odtahují se, mají nazelenalou stolici, vztekají se, snažit se je utišit a strčit prso, jestli odsáváš, tak často určitě bych po 2hod, záleží jak dobrou máš odsavačku a kolik toho odsaješ, snaž se furt kojit, je to blbý, ale vydržet, za pár dní bude líp....
prý v této době rostou do délky a přibíraj malinko, co vím teda já 😅

dibelka7
autor
1. led 2011

Holky moc děkuji za rady

dibelka7
autor
1. led 2011

@johnatanka to co jsi mi napsala sedí malá je strašně u prsa vzteká napije se malinko pak jse odtáhne a začne se vztekat a už se nepřisaje( Odsávačku mám Avent tu pákovou,takže začnu odsávat i po dvou hodinách snad to pomůže a malá se doufám uklidní a začne pít znova Děkuju

dibelka7
autor
1. led 2011

@kutcher Ten agnus jsou nějaké přírodní tablety? Dá jse sehnat běžně v lékarně? Díky moc za rady pro udržení mléka zkusím všechno

margotg
1. led 2011

@dibelka7 nám tohle trvalo 3 dny a pak zas dobrý, dávala jsem často pít a odstříkala pouze přebytky. Když se uklidnila tak klidně i za půl hodiny.

kutcher
1. led 2011

@dibelka7 Jj, je to homeo a dá se většinou v těch větších lékárnách sehnat, přinejhorším ti to objednají nebo si to seženeš na netu. Jen u toho není dávkování - to je 5 kuliček ráno a večer pod jazyk, půl hodiny před a půl hod. po nic nejíst a v tomto intervalu pít čistou vodu. jinak to žádný změny nevyžaduje.

Sem začni psát odpověď...

Odešli