Nemám mléko?

11. lis 2023

Pomoc 🙏🙏
Ahoj, potřebuju poradit ... Syn je starý 11 dní. Do teď to fungovalo, že se nakojil a spal 2-4h, spokojený, musela jsem budit. Kaká, čůrá... Dneska od 16h úplně obrat ... Na prsu nonstop a je nespokojený 😶. Furt se pouští a hned hledá. Prsa mám už bolavá 😶. Přijde mi že prázdná 😭. Přitom když zmáčknu tak něco málo teče. Furt u toho se tak rozčiluje 😶. Je skoro půlnoc a my jedeme dál... Skoro nespal. Furt se rozčiluje. Namazala jsem bříško a prdíky žádný... Tak já nevím. UM jsem se chtěla vyhnout. První dceru jsem kojila do dvou let a teď takhle blbneme.... Ach Joo..

uzivatelkapetra
11. lis 2023

Spurt asi, jeho nároky se skokově zvýšily, ale tobě bude trvat den dva než přizpůsobíš tvorbu mléka. Zkus vydržet, mě bolely bradavky snad první tři měsíce a to kojím druhé dítě.

gbp
11. lis 2023

taky to vidim na spurt. 3. a 6. tyden a 3. a 6. mesic to byva a je to takove, jak popisujes. to date 💪 staci vydrzet a furt prikladat 😅

mourovatakocka
11. lis 2023

Buďte hodně spolu, pij kojící čaj a vůbec hodně tekutin, laktace se zase srovná se zvýšenou poptávkou. Starší taky žádný spurt a mladší jo a já to neznala. To se srovná 🍀

mysh_me
11. lis 2023

Prazdna nejsou, jenom se upravuje mnozstvi podle jeho potreby. Kdyz chce byt na prsu, tak at je, kdyz se pousti a rozciluje, muze to byt tim ze mu to netece tak rychle jak je zvykly… je to neprijemne, ale vydrz, brzy se to upravi. Krome doporuceni vyse ti jeste poradilm, osetruj dobre bradavky, kdyz je na ne zvyseny napor at nemusis resit nejake poraneni, to se pak pri kojeni hoji tezko a dlouho… pouzivej masticku co ti vyhovuje (purelan, bepanten, weledu…) nebo stribrne kloboucky, me zachranili hydrogelove nalepky z medely, na to nedam dopustit. Radsi i vrazit do toho vic penez nez si odrovnat prsa…

lenerka1
11. lis 2023

Pomalý tok mléka, rychlý tok mléka, bolesti bříška, přetažení, potřeba kontaktu či jen nenutrivniho sání a zlobí ho, že mu to mlíčko do pusy teče, sprut, přemíra podnětů a potřeba je zpracovat a fůra dalších věcí to může být. Pro klid duše bych jedla ve velkém vývary, hlídala si pitný režim a zařadila sem tam nějaký čaj s bylinkami na podporu tvorby mléka a meltu či Caro, to pomůže vyrovnat případnou zvýšenou poptávku trochu rychleji. Ale já mám prsa pocitově prázdná a kojím z nich už přes rok a dítě žije, přibírá a je v pohodě 🙂