Noční buzení 20měsíčního syna

lindapp88
23. dub 2018

Zdravím,maminky. Syn 20m sám v pokojíčku od 13m. Ze začátku krásně usínal,budil se maximálně jednou za noc. Pak když lezly zuby, bylo to horší, ale to chápu. Po novém roce spal měsíc celou noc. ve 20h šel spinkat a vstával v 8h ráno. Pak najednou z ničeho nic se začal budit 2x někdy i víckrát. Jde spát po 20h,kolem půlnoci někdy je to rozmezí 23h-2h ráno) a pak kolem 4-5h a pak teda ještě spí do 8h. Pokaždé, musí mít mlíko,jinak neusne. Zkoušela jsme dát čaj, ale to mi prošlo jen asi dvě noci, pak mi to skoro hodil na hlavu 😀 Nějaký typ jak ho to "odnaučit" nebo čim by to mohlo být, že tak najednou? Díky za rady 🙂

ivis_b
23. dub 2018

Radu nemám, ale s dovolením se háčkuju, zajímají mne zkušenosti se spaním takto starých dětí. Syn 20m se budí taky často, hlavně do půlnoci, v noci nejí (kojila jsem, flašku nikdy neměl) už tak 3/4 roku, ale vynechání nočního kojení u nás nemělo na buzení vliv. Předtím spal s námi v ložnici, teď má vlastní pokoj, ale budí se pořád. Už si taky říkám, jestli je to normální...

kata267
23. dub 2018

Dcera 22mesicu, ve vlastnim pokoji spi uz pres pul roku, muzu vas uklidnit ze se budi porad a neni noc kdy by spala az do rana, vecer cca 9 jde spat (musim ji uspat ja nebo.manzel a pak teprve odejit), kolem pulnoci se budi s placem a to se tam jeden z nas prestehuje a spi s ni az do rana (do6-7), jsou noci lepsi I horsi, driv sem to resila ted uz ne nema to totiz cenu...ale ohledne mlika asi neporadim, ja uz jsem ji ho davno na noc vzala, tyden byl horsi a pak uz ok a v noci si nezpomene

zmrzlinka
23. dub 2018

Dcera- 19 měsíců spi se mnou v posteli. Dvakrát za noc ma flašku a budí se tak 5 krat za noc. Pořád čekám kdy bude líp 😂😂😂

ldik
23. dub 2018

Mam syny 3,5 a 2 roky. Myslim ze bych spocitala na prstech jedne ruky kdy spali celou noc a zatim se jen JEDNOU povedlo, ze zrovna tu celou noc spali OBA najednou. Ted uz se aspon naucili z pokojicku prijit a pokracovat ve spani u nas. Kdyz jsem toho schopna vratim je zpaky do pokoje ale vetsinou jsem tak ko ze ani nevim kdy prisli. Byly doby kdy byli vzhru kazdy klidne trikrat za noc, nekdy i vic, tak si to pak spocitejte... Taky jsem porad premyslela a procitala fora s cilem zlepsit to. Nakonec jsem ma to kapla. Fakt pomaha neuspavat svoji pritomnosti ale vycvicit deti ze se precte pohadka, da pusa a rodic odchazi a dite usina samo. Tim padem kdyz se v noci vzbudi, nevola hystericky maminku, ale dokaze zase usnout samo. Fakt to funguje, mam odzkouseno. A u starsiho taky pomohlo odbourat nocni piti na ktere se budil. Od ty doby co jsem toto zavedla uz se budi bud jen jednou nebo vubec, coz byla do te doby naprosta utopie.

lindapp88
autor
23. dub 2018

Syn usíná sám od doby,kdy je v pokojíčku, i když cca měsíc usínal tak, že jsem tam musela (nebo přítel) sedět tak dlouho, než usnul, ale pak jsme to odbourali a asi od těch 14m usíná sám. Ale teda vždy s flaškou mlíka. Teď mě napadlo, zkusit ho dát spinkat bez té flašky, proto jí třeba pak vyžaduje v noci, když se vzbudí. Nevim. Zkusíme, uvidíme 🙂