Odmítá kojení. Bojkot nebo se sám odstavuje?

niliho
9. dub 2020

Ahoj maminky,
chtěla bych se zeptat mám 8 měsíční mimi a poslední dobou se nechce kojit. Nechá se nakojit před večerním spaním a ráno, jak se probudí. Během dne už nechce. Jakmile vytáhnu prso a nabídnu mu, začne se vztekat,zuřit,brečet a všelijak se prohýbá. Může se jednat o jakýsi bojkot a nebo se sám odstavuje? Příkrmy dostává od 6 měsíce. Nemáte někdo zkušenosti? Děkuji

puhelin
9. dub 2020

@niliho Ty tabulky jsou fakt pitome. Ja merim 159 cm, prece do me nebudou cpat kasi, nebo jeste hur hormony, protoze neodpovidam prumeru... Pro me je kojeni taky dulezite co nejdele, takze ja fakt jedu co nejmene prikrmu a co nejvic kojeni. Kojila jsem i v tehotenstvi, i kdyz uz to bylo vysilujici. Ale chtela jsem kojit co nejdele to slo. Takze jsem az do porodu dcerce davala kojeni alespon jako prvni jidlo rano, misto snidane. V posteli jsme se po probuzeni mazlily a pri tom se kojila. Behem dne uz jedla vse, je mlsna, zboznuje ovoce a zeleninu.

niliho
autor
9. dub 2020

@syslounek Pravda,že když maminku něco trápí,cítí to i miminko. Takže to zkusím taky úplně vypustit,prso budu nadále nabízet,to nechci vzdát a třeba se to zlomí.

niliho
autor
9. dub 2020

@puhelin Ano to jsou,já chodím vždy z prohlídek rozhozená. První měsíc jsme měli velký problém s kojením,malý se nechtěl přisát,bojovala jsem celý měsíc,nevzdala jsem to,chtěla jsem kojit a nevzdám to ani teď. I když teď odmítá a mě to moc mrzí,tak budu bojovat.

sassanca
9. dub 2020

Prostě nabizej, mazli se a užívej si miminka 🙂 za týden to může být jiné 😄pokud nehubne a nemá žádné problémy, tak proste no stress...sestřenice v roce odstavila, pediatra ji řekla, ze už to malému nic nedává, a proto málo přibírá. Přešla na UM a malý stále málo přibíral, i když ji normálně. Některé děti jsou menší. Některé zas větší. To by si ti doktoři měli napsat někam!

sassanca
9. dub 2020

Jinak ses fakt dobra, ze jsi to na začátku nevzdala a ani teď se nedáš. V okolí nikoho takového neznám.

syslounek
9. dub 2020

Taky to tak dělám. Když začne být ukňouraný, nabídnu prso, buď si dá nebo ne. Hned po probuzení (po nočním i 2 denních) pije nejlépe, ale stejně se pak většinou něčím dojídá. přesnídávku celou, masozel pár lžiček (dřív snědl přes 100 g). Mezi spánky pár dalších pokusů, s různou úspěšností . Držím palce, ať se to brzy zlepší.

puhelin
9. dub 2020

@niliho Ja te taky obdivuju, protoze pro me byl postrach, ze by se mi z nejakeho duvodu nepovedlo rozkojit. Myslim, ze to, cim sis prosla na zacatku, ti ted urcite pomaha byt klidnejsi. Vyslo to pred 8 mesici, urcite to vyjde i ted. Drzim moc pesti.

niliho
autor
9. dub 2020

@sassanca Je pravda,že je takový chrustík malinký,každý mu tipuje o dva měsíce méně,ale že by strádal si nemyslím. Celkově je spokojený,pořád se usmívá,piští,křičí. Můžu říct,že začátky byly hodně kritické,už v porodnici jsme měli velké problémy a doma ještě větší,bojovala jsem i 20 minut,než se přisál. Bylo to hodně náročné,hlavně psychicky,ale řekla jsem si,ne nevzdám se,přece ho nebudu rvát umělým,když mi mlíko teklo po těle. A překonali jsme to,tak myslím,že i ten bojkot překonáme 🙂

niliho
autor
9. dub 2020

@syslounek Moc děkuji,doufám,že ho to brzy přejde.

niliho
autor
9. dub 2020

@puhelin Moc děkuji,přesně tak překonali jsme to předtím,musíme i teď.