Odmítá láhev

neomenia
12. črc 2019

Ahoj všem. Mám plně kojeného, skoro 5 měsíců starého chlapečka. Od začátku kojení bez problémů, mléka mám dost, kojím často i v noci. Teď jsem začala chodit na jazykový kurz, který i s cestou mi zabere 4 h. Odsála jsem mléko odsávačkou a nechala ho doma. Problém je, že malý absolutně odmítal láhev, plival to, strašně prý plakal, až vzteky usnul. Dudlík taky nechce... U dcery toto neznám, láhev zvládla skvěle, když jsem občas potřebovala odejít... Nemáte nějaký fígl? Musí se to naučit. Mám v plánu zkusit i stříkačkaou po prstu....

ah1234
13. črc 2019

@drep to nevyrobila, ja som s partnerom nechavala syna od mala a syn je na neho navyknuty rovnako ako na mna. Okrem toho nam skoro od mala od 20:00 do 8-9 rana spi, takze ja si po veceroch mozem ist kam chcem a nikomu nechybam.. ale teda myslim, ze vela deti od 1 roku spia aspon 4-5 hodin vkuse, tak nechapem, preco zeny, ktore sa boja nechat deti s vlastnymi otcami, nejdu niekam vecer, ked im dieta spi.. ved vtedy je dietatu jedno, kto je vedla v miestnosti na pocitaci, ci mama, tata, babicka..

alcar
13. črc 2019

@no_title no me pobavil hned tvuj prvni prispevek tady a od te doby se taky bavim. Rady tohoto typu jsou totiz strasne usmevne. 😁 Ale ja na to reagovala, je super, ze tazatelka chce zit i necim jinym, nez ditetem a ja ji za to tleskam a fandim. Dite ani ona nebudou na sobe zavislacci a ve dvou letech bude dite uplne v klidu, kdyz si mamka odskoci. Mam takto vychovane vsechny sve deti a nemaji problem, kdyz si jdu neco na cele dopoledne vyridit. Jsou s tatinkem a ja vim, ze je o ne vyborne postarano a neresim, jestli si to muzu “lajznout” nebo ne. To je pro me naproste sci-fi...resit, jestli beze me dvouletak hodinu vydrzi.

kuttu
13. črc 2019

@drep Tak to jsi jedna z mála,kdyby jsi mela kontaktní dítě,které bez tebe prostě bude nešťastné,mluvila by jsi jinak...Já takové mám,a nemyslím si že bych byla slepice domácí...

kuttu
13. črc 2019

@ah1234 Moje dítě se v 10 měsících se budi každou hodinu,výjimečně dá 3 hodiny v kuse,mám nespavce,tak já si od dítěte večer opravdu neodskocim... usíná v 9 večer a v 6 ráno vstává,někdy i dřív,předpokládám že nekojis...zadne kojené dítě takhle totiž durch nespí,nebo jsou hodně malé výjimky....z vlastní zkušenosti tyhle kecy o nezávislosti na vlastním dítěti mají matky co nakojila nebo nekojí

alcar
13. črc 2019

@kuttu Popravde, reci o kontaktnich detech jsou ciste alibisticke, protoze zakryvaji proste tvoji neschopnost (obzvlast, pokud ma tve dite skoro rok). A pokud je matka, ktera si od sveho petimesicniho ditete normalne odskoci, tak podle tebe automaticky nekoji a nema kontaktni dite? Pokud jsem si vsimla, tak tazatelka stale koji a chce od ditete odeji (to si dovolila moc, ze? po 5 mesicich) a pta se, jak to udelat. Neeee, JESTLI to muze udelat. O takove soudy a nesmyslne reci (“kecy”), myslim, nezadala.

no_title
13. črc 2019

@alcar ono to jde vždycky udělat tak, aby dítě netrpělo. Jen se musí chtít. Můj syn v 5 měsících by mohl být klidně po celou dobu v nosítku, kde by buď spal nebo se kojil a nikdo by o něm nevěděl. Ale když to někdo chce lámat přes koleno.... Pro dítě je prso středobod vesmíru, jasně, že když mu vezmete do té doby jedinou jistotu, že z toho bude ve stresu.

kuttu
13. črc 2019

@alcar Ty jsi chytrá až to boli...moji neschopnost v čem???Ze jsem MAMA???Já nemám nic proti tomu si od dítěte odskočit,pokud mám hlídání,jenže ne každá mám tu možnost má...Manžel je často mimo domov a malou mi nemá kdo hlídat,tudíž je logicky zvyklá na mě a všude jinde řve...s taťkou vydrží,nemá problém.. ale kojit táta asi těžko bude,že???

kuttu
13. črc 2019

Nevím jaké začátky jsi mela s miminem ty,ale dcera 3 měsíce v kuse prořvala a byla neodlozitelná

ladyhacek
13. črc 2019

@karlajasmine je to pravda, né vzdyz mám možnost být bez dětí, ale když jsem oak si více vážím času s nimi a jsem spokojenější.
Dnes u nás lilo a syn nemusíme dneska zalivat
Tatínek: ale maminka půjde zalít ráda aby si odpočinula ( hodinka bez dětí 🙂 - ne každý den, chodíme zalivat všichni, ale občas jdu sama a koukám do té zeleně a poslouchám to ticho 🙂 )

alcar
13. črc 2019

@kuttu ja odlozila na prvnich 6 tydnu deti do inkubatoru na neonatologii a prezili jsme to vsichni. Hlavni je se z toho neposrat. 😉

alcar
13. črc 2019

@no_title mas strasne vyhrocene nazory a uzkoprofilovy pohled na materstvi, takze uz se mi nechce reagovat na tve prispevky. Delej si to jak chces, prilep si klidne dite na tri roky sekundovym lepidlem k hrudi, abys nebyla ve stresu.

karlajasmine
14. črc 2019

@vladienka To chapu, ze clovek musi mit hlidani, nemyslela jsem to jako chlubeni se, jen jako reakci na prispevek @no_title , protoze podle toho, co psala, mi neprislo, ze by nemela hlidani, spis ze proste od ditete pryc nechce. Resit, ze deti nekde placou a ze to nedavaji, je pro me sci-fi, tata je uplne stejne schopnej rodic jako ja, naprosto ve vsem krome kojeni, brecet muzou u me stejne jako u nej a oba to nejak zvladnem a oba je nejak uklidnime. Kazdy mame jinou povahu, me by proste hrablo, kdybych nemohla od ditete nikdy nikam a nebyla zastupitelna. Proste k tatovi je neodkladam stejne tak, jako tata neodklada deti ke me, kdyz jde do prace. Jsme oba rodice a stridame se v hlidani deti a taky samozrejme podnikame veci vsichni spolu. Dokud jsem kojila a deti nejedli normalni jidlo, tak bylo slozitejsi od nich odejit (do tech cca 5ti mesicu), ale to jsme resili tak, ze tata sel treba do nakupniho centra s nami a chodil tam kolem s kocarkem a ja v pripade potreby nakojila, nebo tak, ze jsem nakojila kdyz bylo dite hodne unaveny, a pak vedela, ze bude u tatinka cca 2,5 spat, takze mam 2,5h cas do dalsiho kojeni. Vecer jsem schopna odchazet na delsi dobu az od cca 18ti mesicu, co nekojim ani v noci, ale jinak vecer usnou i s tatinkem. A jsou situace, kdy se tohle fakt hodi, kdyz jsme meli starsi dite v nemocnici, tak jsem s nim mohla byt opravdu hodne a nemusela resit, ze by mladsi s tatou nechtel byt.

drep
14. črc 2019

@kuttu já kojím a moje kojené dítě spí od sedmi do sedmi, v deset když jdu spát já, tak vzbudím na kojení a do rána spí

drep
14. črc 2019

@karlajasmine přesně tak. Ano, u plně kojeného mimina jsem si holt všechno plánovala tak, abych mohla nakojit, ale i tak chodím přednášet od dceřiných tří měsíců (hned na první přednášku mi vypadlo hlídání, tak holt jsme zástavu oběhu přednesly spolu), občas holt ve prostřed je kojící pauza. Teď jí bude sedm měsíců a oběd a svačinu už má jako plnohodnotné jídlo, což mi zase umožní vzdálit se trochu delší chvíli. Ale řešit, že dítě nemůže být s tatínek, to mi prostě hlava nebere.
Upřímně řečeno, mám ve svém okolí několik těch echtkontaktních matek, které své prso považují za svatý grál a dítě za středobod vesmíru. Jsou buď rozvedené nebo podváděné a já se těm jejich chlapům nedivím, protože já bych s takovou ženskou, která mě nepovažuje za rovnocenného rodiče a která kvůli dítěti úplně zazdí partnera, taky být nechtěla.
Naštěstí já mám fakt výhodu, že jsem asociál a názory těhle dokonalých matek, co jazykový kurz považují div ne za týrání dítěte, jsou mi fakt úplně volné a dělám věci tak, abychom byli spokojeni já, dcera a muž a ne nějaké mudrlantky z internetu.
A fakt nevím, jak je možné, že mám takové spokojené 7měsíční dítě😉

zelenaesmolda
14. črc 2019

@neomenia
zkusila bych treba takovou tu strikacku co se dava k nurofenu,kadinku nebo inj.strikacku

vladienka
14. črc 2019

@karlajasmine hm, ale nesuhlasim ze pre tak male dieta je otec rovnocennou nahradou matky... proste nie, 9 mesiacov bolo jej sucastou a tak skoro to neskonci.. u manzela place hodinu, u mna minutu, je to proste uplne prirodzene. Tak ako chapem ze existuju nekontaktne spolocenske deti, tak viem a vidim to doma ze existuju introvertne deti s velkou citovou potrebou.. a nemyslim si ze si ich zeny vyrobia same

kuttu
14. črc 2019

@alcar Vidíš a já tech 6.týdnů bojovala s kojením,sama se sebou a s malou,nevěděla jsem co s ni mám už dělat,aby aspoň 10 minut nebrecela

kuttu
14. črc 2019

@drep Tak máš zlaté dítě,já netvrdím,že je to nemožné...ja mam holt nespavce,zvědavou holku,kterou vzbudí kdejaký zvuk
...Já pokud ji vzbudím třeba jen ze si jdu lehnout tak tak strašně brečí a nakojit se vůbec nenechá 😔 teď ma vůbec období kdy se strašný řevem v noci budi několikrát za noc

karlajasmine
14. črc 2019

@vladienka no záleží možná na tom jak se chlap zapojuje jak po celou dobu těhotenství tak po porodu.. Hlas tatínka důvěrně znali, tulil se k nim od porodu pořád, koupal je, nosil v nosítku atd.. Prostě u dětí vidím že tatínek je plnohodnotný řodič stejně jako ja. Samozřejmě že pokud je kojenec hladový a chce prso tak tam to tatínek nezachrání, ale jinak nevidím důvod aby nebyl ok i u táty. Prostě si myslím že jít na jazykový kurz je úplně normální, zakladatelka nepíše že chce pryč na týden. A taky osobně neznám nikoho kdo by byl až takhle fixovany na dítě a bylo to dobře. Jsem kontaktní rodič, mladší do teď nezná postýlku, ale jestli má u sebe zrovna mě, tátu nebo i babičku neřeší. Sama jsem jako dítě měla maminku, která mě na hlídání nedávala nikam, nikdy jsem nespala ve školce, u babičky atd a tím pádem jsem měla v deseti letech trauma z toho, že jsem na škole v přírodě a brečela do polštáře, zatímco ostatní děti se bavily.. Fakt tohle pro svoje děti nechci, chci sebevědomý děti, který v mojí náručí najdou vždycky útěchu ale kteří zároveň ví, že pupeční šňůrou už ke mě dávno připoutaný nejsou a věděli, že jsou schopny fungovat i beze mě.

merope
14. črc 2019

@kuttu Tak já mám výhodu - drobek si v inkubátoru a pak ve vozíčku na neonatologii zvykl na to, že je kolem něho hluk a naopak mi nespí, když je úplné ticho. Dokonce je to až tak, že když jsem u něj v místnosti příliš potichu, začne se budit a poté, co udělám nějaky zvuk, zase krásně usne. Nesnese prostě být dlouho sám, ale je mu skoro jedno, kdo tam s ním je.

@drep Jj, já si vzala malého na první zkouškový termín na VŠ - beztak jenom spal, tak bylo jedno, kde spí. Na druhý, který byl večer, zůstal s tatínkem a na třetí jsme jeli do školy s babičkou, která s ním trajdala po venku. Ale drobek zůstal nějaké ty 4 hodiny sám s tatínkem hned třetí den po propuštění s porodnice - musela jsem na gyndu a drobek měl v tu dobu ještě zakázané chodit ven, natož někam do nemocnice. Trnula jsem, jak to chlapu zvládnou, volala asi po hodině a pohoda 🙂.

@neomenia K té flaštičce - podle mě hlavní chyba byla, že jsi to nechala na tatínkovi rovnou všechno. I když nepotřebuješ odstříkávat doma, tak zkus odstříkat a dát mu to lahvičkou někdy i když budeš normálně doma, ať to má od tebe. A samozřejmě nemusí lahvička sednou - já zkoušela tu vychvalovanou Medelu, že bude líp pít z prsa. Skončilo to tak, že mi skoro úplně přestal pít jak z prsa tak z flašky - u té Medely vůbec nechápal, co má dělat. Tak jsem se vrátila zase ke své antikolikové z DMka a pohoda.

Pak mě ještě napadá mu posunout krmení tak, abys krmila těsně před odchodem na kurs, takže je vysoká pravděpodobnost, že než se vrátíš, vydrží (jak dlouho má mládě mezi krmeními? Moje cca 3 hodiny, ale občas i víc a dřív prostě cokoli odmítá - teď mi tu třeba spí už 4 hodiny v kuse).

A další - je mu 5 měsíců, nebudete pomalu začínat s příkrmy? Já měla z příkrmů trošku obavy (máme začít od srpna), ale teď bere antibiotika, dávám mu to lžičkou (sirup) a sápe se po tom tak, že by tu flašku nejradši snědl celou. Tak očekávám, že až dostane něco jiného na lžičku, bude to podobné.

Ale ve všech případech bych to začala tím, že to vyzkoušíš ty, potom to vyzkouší tatínek s tebou a potom teprve když nebudeš doma (u nás tatínek krmil už v porodnici, takže mlaďoch prostě zvyklý, že tu je táta a máma a mlíko teče od obou, i když teda občas na mě kouká a sápe se, ví, že prsa mám jenom já).

ah1234
14. črc 2019

@merope tyjo a to im nevadilo, ze si mala na skuske mimino ? Ja si to neviem voobec predstavit ho tam tahat so sebou, nevedela by som sa ani sustredit :D raz som ho so sebou trepala na konzultaciu k veducej diplomky a ked som isla konzultovat na druhej fakulte diplomku tak uz som ho radsej nechala pred kancelariou kamoske. Mne to pride cudne tahat dieta do skoly, na skusku uz voobec, bala by som sa aj zeby sa zobudil :P

vladienka
14. črc 2019

@karlajasmine moj manzel sa zrovna stara fakt hodne, ale stale si stojim za tym ze do urciteho veku matka a otec rovnocenni nie su. Cim je dieta vacsie tym je to ine, ale parmesacne dieta by malo byt vacsinu casu s matkou.. ale ano, pani sa pyta na pr hodin jedenkrat tyzdenne, co je uplne ok.. ALE ked je to dieta kojene a odmieta flasu tak podla mna je jedine riesenie zobrat si ho so sebou aj keby tam malo byt s niekym a matka iba nakoji

merope
14. črc 2019

@ah1234 Tak to byla písemka, mládě prostě spalo v rohu u okna a pohoda, klídek. Kdybych zkoušeka ústně, asi by to bylo jinak. Pravdou je, že o měsíc později už jsem raději řekla té mamce, ale i tak by to bylo v pohodě. Ale já to měla načasované - 12:00 krmení, 12:30 zkouška na max 2 hodiny, 15:00 krmení 🙂. Nakonec jsem u jednoho předmětu moc nespecifikovala časový limit s tím, že to je skupina, co umí a všichni odejdou za 15 minut se zápočtem a pak jsem jich třetinu vyhodila po asi 3 hodinách bez zápočtu a třetině to s přimhouřením všech očí dala - takže tam se mi vzbudil a chtěl nakrmit. Ale když vím a počítám s tím, tak jen nachystám včas flašku, strčím do pusy, vypil a spal dál. Byla jsem připravená, že kdyby brečel, tak prostě půjdu do učebny přes chodbu a studenti tam zůstanou nehlídaní. Nebojím se, že zrovna tohle by jim vadilo 😀. Dlužno podotknout, že korigovaně v té době měl měsíc a nedělal opravdu skoro nic jiného než spal, jedl a vyměšoval. Teď už je mnohem akčnější, furt žvaní a tak. Teď jsem si s ním troufla spát v místnosti plné lidí, on si spokojeně spal v kočárku, první noc jsem s ním na krmení vyjela ven, druhou noc jsem na to už kašlala a normálně ho krmila v té místnosti. Nevzbudil nikoho. Hlasitější byli lidi, co chrápali, než moje mládě.

Jo, asi jsem vyhrála v loterii 😀.

ah1234
14. črc 2019

@merope jaaj tak to potom ano ak je ticho a si na strane ucitelky :D tak to parada.. moj spi len doma v postielke (prespi kludne aj cely den, ale doma v postielke proste).. ja som ho raz zobrala do prace na prezentaciu a nakoniec mi ho nasa asistentka zabavala na chodbe lebo sa to fakt nedalo.. :D

merope
14. črc 2019

@ah1234 Tak můj drobek i teď prostě blázní a blbne a odpadne kde je (trošku ho hlídám a když vidím, že bude usínat, tak ho dám někam, kde může zůstat další hodinu i víc dle času). Jo, pozoruji, že jednu podmínku to má - musí mít v puse jeden konkrétní typ dudlíků. Ale místo je mu jedno 😀. Takže taková klasika - blbne, kecá, řve, když mu něco nejde - pak začne brečet a hledat dudlík - dám mu dudlík do pusy a přikryju dekou - spí.

neomenia
autor
15. črc 2019

@merope no on hlidal uz od narození, ale lahev nepitrebovali, ted uz jo. Myslela jsem, ze to zvladnou stejne jako to zvladala starsi dcerks z lahve. Spletla jsem se. Mas pravsu, chce to trenink, od zitra to budem zkoušet v klidu doma , tu lahev i kadinku.

neomenia
autor
15. črc 2019

Tak koukám, kam se moje diskuse posunula... Ano, na španělštinu chodim uz od 3 tydnu po porodu. Nejdriv to bylo na 3h i s cestou a mimi ani nevedelo, že jsem odešla, spalo. Zvladli jsme to mezi kojenima. Ted se prodlouzil na 4 h, proto uz redim, jak do nej dostat mm. S prikrmy taky pomalu začneme... Ale zas mu v tom necgci delat zmatek, tak zacnu obědem. Jsem typ maminky, co se proste potřebuje realizovat i jinak. Mam spoustu zajmu, sportuju, delam španělštinu, od zari k nam bude ještě chodit paní na AJ. Kdo me odsuzuje, at odsuzuje, je to jeho nazor, me to netrapi. Kazda delame, jak to citime nejlip. Ja kdyz jsem nekolik dni v kuse uvazana k detem bez nejake seberealizace, tak jsem nestastna a psychicky vyčerpaná. Takhle jsem šťastná. Neni to muj recept na stejsi, kazda to mame jinak.

neomenia
autor
15. črc 2019

Tak hlásím první úspěch. Dnes jsem odsala na zkoušku 30 ml, podala lzickou a pak část kadinkou a v pohode! Zítra to zkusím znovu, a přidáme lahev. Věřím, že to dáme, akorát je potřeba to natrénovat v klidu a když je mimiv dobrém rozmaru, a ne az když ma hlad, ve stresu.

merope
15. črc 2019

@neomenia Super, gratuluji. Ono to prostě chce občas čas a pak třeba chlap musí "tipnout", že přišel hlad a nenechat ho brečet. Třeba případ ze dneška - šli jsme na rehabky a dřív mi říkali, že tak 30-60 minut před cvičením nemá jíst. Měli jsme je na 14:45, jedl mi v poledne (protože před tím jsme byli ještě ráno u doktorky a šíleně se tam zasekli), takže ve dvě jsem to ani nezkoušela. Ale na rehabkách krom toho, že brečí a vzteká se u cvičení, tak hysterák, že hlad (už bylo po třetí). Byla jsem u jiné paní a ta že je lepší, ať je najedený než hladový a že ho mám nakrmit. Tak jsem ho dala na prso, ale jak už byl hysterický, tak úplně odmítal sát - řval, chvíli potahal jedno prso (to méně oblíbené), na to oblíbenější se mi ho už nepodařilo ani přisát. Nic. Tak jsem umíchala nutrilon a vyžahl to jak malinu (měla jsem ho nachystaný po cvičení - odpoledne často mívám mlíka málo, takže jsem ho měla s sebou).

U vás to bude asi podobné, jen naopak 😀. Prostě hysterické mimi žádné novoty nesnese - občas mám pocit, že si ani nevšimne, že má jídlo 🙂.