Je nutné nechat chlapečka hned odříhnout?

terka2018
17. dub 2018

Ahoj maminky,

mam dotaz. Mam dvoutydenniho chlapecka a mame trochu trapeni po kojeni. Po kojeni ho chci nechat odrihnout a nejde nam to, pak si vzdy ublinkne, někdy i v postylce, pripadne dostane hned skytavku. Je tedy nutne ho nechat odrihnout? A jak to tedite vy v noci, kdyz Vam treba usne, budite jej na odrihnuti? Dekuji za kazdou radu.

mimino17
17. dub 2018

Máme úplně ten stejný problem, až na to ublinkavani. Ale skytavku ma skoro pokazdy:(

margaret88
17. dub 2018

Ahoj.Tohle měla moje dcera od narození až do cca 8.měsíců. Není třeba se znepokojovat. Bohužel na to řešení není musíte vydržet všechno přejde. Někdy miminka nepotřebuju odříhnout. Důležitý je aby měli vyvýšenou hlavičku právě kvůli ublinknuti v postýlce.A o škytavce ani nemluvím tu měla pořád. Moc jsem nepomohla ale snad trošku uklidnila.

emamaira
17. dub 2018

Vzdy je potreba nechat odrihnout... Mam taky blinkaci miminko, s blinkanim jde casto i vzduch, takze si vlastne blinkne i rihne najednou 🙂 v porodnici mi rikali, ze si klidne rihne i ve spani, takze nebudim, ale davam do zvysene polohy i spiciho... Kdyz si opravdu nerihne, tak davam do postylky na bok. Skytavku ma taky kazdou chvili, nic na ni nezabira ☹

bartakova_veronika
17. dub 2018

naše malá také neodříhávala, začalo to až někdy kolem 4 - 5 měsíce ... teď jí bude za týden půl roku a odříhne si někdy hned po jídle a někdy třeba až za hodinu ... co se týká toho ublinkávání, buďte ráda, že jenom ublinkává .. malá mi házela šavle dost často a dost veliké ... pomohlo nám umělé mléko nutrilon AR ... nedokázala jsem bohužel po císařském řezu plně kojit až jsem to po 3,5 měsících vzdala úplně ... teď musím zaklepat že už mi přes měsíc vůbec neublinkává a ani neblinká šavle ...

bartakova_veronika
17. dub 2018

pokud si ublinkává je dobré mít miminko ve vyvýšené poloze ... bylo nám to doporučeno, ale i kvůli naší malé šišaté hlavičce 🙂 koupila jsem takový ten skosený polštářek a bylo po chvíli po problémech