• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Přenáší se borelióza kojením?

30. října 2013 
ahojky,, z víkendu jsem si přivezla klíště a svou 9 měsíční dceru stále kojím - nechce skoro nic jiného, takže s tím chci pokračovat,ale na netu se od rána snažím najít nějaké info, jestli se borelioza kojením přenáší. Náš dr. má dnes ž od 16, takže mu budu volat až odpoledne. Máte někdo nějaké zkušenosti? Předem díky
15. črc 2008 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
proti encefalitide jsem ockovana, neco uz jsem se docetla, ale jsem z toho jelen - nekdo rika, ze je to v pohode, jiny, ze se kojeni borelioza prenest muze, mam o malou strach, ale opravdu si neumim predstavit a ani nechci.. s kojenim koncit, je na prsu zavislak :frowning2:
15. črc 2008 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,nemám sice s klíštětem a kojením zkušenost,ale určitě by chtělo pozorovat to místo,poradit se s dr.,kdyby něco,tak by Ti asi dala ATB.Ale nadivím se,že máš o malou strach,člověku se honí hlavou pak ledacos,ale asi bude nejlepší se poradit s Tvojí dr.,ať jsi klidná. :wink:
15. črc 2008 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já teda nevím ale měla by jsi zajít k doktorce
15. črc 2008 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kdyz ono se ta borelka projevi az za 14 - mesic..a z krve pry snad az za 6 tydnu
15. črc 2008 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ti právě třeba dá preventivně ty antibiotika.
15. črc 2008 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
driv nikdo nic nepozna, dr.odpoledne budu volat
15. črc 2008 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
mmarky, tak si teď zavolej na laktační ligu - ty by to taky měli vědět.
15. črc 2008 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
mmarky, já jsem klíště taky měla, naštestí nebylo pořádně zakouslý, hned jsem ho zlikvidovala a čekala...naštěstí se mi žádnej flek neudělal, tak jsem to nechala být. Ale strach jsem měla pořádnej. Kojit jsem nepřestala. Kdyžtak dej vědět jak jsi dopadla.
15. črc 2008 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, když klíště odstraníš hnedka, co není moc zakouslý a napitý,tak je šance boreliozy jen 1-3%. Já jich letos měla už asi 10...pokaždý je to divný pocit.
15. črc 2008 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kdyz ono bylo uz zakousl a nevim jak dlouho :unamused:
15. črc 2008 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tohle jsem našla na kojeni.net
kojení při podezření na boreliózu
Hezký den, můžete mi poradit, zda je při kojení riziko přenosu boreliózy z matky na dítě? Pokud ano, za jak dlouho po přisátí klíštěte může být MM infekční?
Děkuji za odpoveď,
Jana
Odpověď : Dobrý den, dle chytré knihy nebyl přenos mateřským mlékem prokázán - takže bych kojila. Pokud je u matky podezření na akutní fázi onemocnění, tak by měla být vyšetřena i krev dítěte, aby mohlo být i dítě zaléčeno ATB.
15. črc 2008 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
mmarky atb ti urcite preventivne nedá takze budes muset trnout jestli je vsechno v pordáku, vem si ze kdyz más chripku tak ji mimino ciste kojenim neprijme a nedostane - tzn ze kojenim se do mleka dostávají pouze obr.látky pocházející z viru který máš v tele, myslim si ze i kdyby se ti náhodou projevila borelka tak to z kraje nebude mit dusledek na malou protoze si telo udelá obr látky a je pak pouze otázka casu, jestli se tim dtelo srovná nebo to propukne, ale to uz bys pak vedela, mela bys teploty, a flek to už bych malé proste mlicko nedávala ale tedka si myslim ze muzes byt klidná, max se do mleka dostanou obranné látky - tot muj názor...
15. črc 2008 v 09:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak jsem volala dr.na lize a rikal, ze se nic nedeje, ze si s tim nemam delat starosti a kojit dal
15. črc 2008 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jinak vsem dekuju!!!
15. črc 2008 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty brďo, taky jsem měla v sobotu klíště a furt to místo pozoruju, ale zachytili jsme ho brzo. Tak přeju všem, ať žádný nebylo infekční. :wink:
15. črc 2008 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ja nevim, jak tam bylo dlouho - myslim ze na me vlezlo az z veci po vikendu, ale tezko rict, rano me to pod kolenem svedilo, tak jsem to chvili drbala a pak se teprvepodivala.. a ono kliste, velke asi 1mm, tak nevim, jak hodne napite by mohlo byt.. petapi, taky preju, at je to ok :wink:
15. črc 2008 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinape (1 dítě) - Dnes v 08:36
Ahojte. Ráno jsem na sobě našla klíště. Vím, že klíšťová encefalitida se může kojením přenést na mimi. Karolínku jsem pravděpodobně s klíštětem několikrát kojila. Co teď? Nemáte někdo zkušenost? Mám mít strach? Mám přestat kojit?- to by byl dost mazec, Kája je dost závislá prsožroutka. A čistě teoreticky- kdybych byla očkovaná, měla by díky kojení protilátky i Kája?-očkovaná ale nejsem, třetí, poslední dávku mi nemohli píchnout, protože jsem byla těhotná.

shaula (2 děti) - Dnes v 15:02
Martinape, nevyšiluj, klíště vůbec nemuselo být infikované a i kdyby bylo, tak se nemoc nemusela přenést. Buď v klidu a užívej si miminka

rimmel (1 dítě) - Dnes v 16:25
suhlas snaz sa nestresovat..
1. kvě 2010 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všechno najdeš na stránkách www.kliste.cz
www.borelioza.cz (tam mrkni na diskuzi, příp. založ téma tam, poradí i prášky při kojení)
http://www.klistova-encefalitida.cz

Klíště lze poslat do laboratoře v čb (viz www.kliste.cz), kde udělají za peníze rozbor a víš hned (potom, co laborka obdrží peníze), zda bylo klíště infikováno. Nemusíš čekat na všelijaké projevyboreliózy v prvním stádiu (někdy špatně poznatelné) . I když i kdyby klíště infekční byo, neznamená to, že se infekce přenese, že to chytíš a když ano, tak se s tím imunitní systém může vyrovnat sám. Příp. proběhne jen první fáze. U určitých osob však onemocnění přejde do dalších fází a to je pak mnohaleté trápení. Krevní testy nejsou úplně přesné. Encefalitida se projeví většinou do 2 týdnů, borelioza se projevuje různě. Ta encefalitida je snad 1-5 % u klíšťat, v ohniscích příp. víc než 5% A další věc je, jestli se vůbec na tebe přenese. Je vyšší pravděpodobnost, že jí nemáš než naopak.
5. kvě 2010 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
23. kvě 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tttteteta to by mě teda zajímalo co je tu směšné?????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
23. kvě 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmarky @dzej @petapi @keminek

Ahoj maminky,

na MK máme svou vlastní Wiki knihovničku, do které si spolu s ostatníma maminkama píšeme vše ohledně těhotenství, snažení a mateřství a k nim i cenné zkušenosti. No a i vy se můžete přidat! :wink: Právě v ní totiž přibylo téma, které zde rozebíráte a sice Borelioza.

Proto bych Vás chtěla poprosit, zda byste mohly svou zkušeností přispět na http://www.modrykonik.cz/borelioza/ . Pomůžete tím ostatním maminkám, které si právě u sebe a nebo svých dětí prochází touto nemocí/infekcí a hledají radu, tip, podržení, zkušenost...

Děkuji Vám, že nám pomáháte pomáhat :slight_smile:
Janča
30. říj 2013 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek