Při kojení hystericky bulí, nezměnila HA chuť mlíčka?

klarushka23
12. črc 2015

Ahoj maminy🙂
mam trochu vic nejasnosti a dotazy.
Prvni a asi nejhorsi co me trapi posledni dobou je to, ze nas Matej porodni vaha4,20 nyni ve 2 mesicich 6,50kg takze prospiva velmi dobre ale par dni nas trapi pri kojeni to ze vzdycky zezacatku uplne hlta a pak jakmile si da prestavku zacne rodeo a nechce se uz prisat pritom pri zmacknuti prsa mlicko porad tece a malej jen hystericky buli a kdyz uz se prisaje tak opet zacne jekot☹ prsa mam nalite a snazim se nejist nic co ho nadyma ale porad poznavame a zkousime. Kadi hezky pouzivame biogaju i uz cvici sam nozkama tak se hezky vyprdi. Bojim se jestli to neni tim ze jsem zacala brat antikoncepci nemuze se chut mlicka nejak zmenit? Nebo nemate nektera z vas s timto taky zkusenost?? Pak me napadlo jestli to neni tim ze mlicko mi tece rychle a malej vsechno vysaje rychle, ale uz od narozeni je hrozne linej sat protoze mu v porodnici dali hned prikrm a uz nechtel prso tak jsem ho pak musela ucit na prso... pred tim nez zacal s brekem jsme kojili tak cca 20 minut nekdy dele ted saje tak ani ne 10 minut prsa sice uz nejsou nalita ale jeste mlicko tece..
Dal nas trapi poceni. Hrozne se poti☹ vubec nemam poneti proc teplotu nema ma po odectu z digi teplomeu kolem 36,9 ... i kdyz je vedro ale i kdyz je chladek tak se heozne poti hlavne na hlavicce a to nema cepicku ale ma na sobe uplne studeny pot a uplne mokre vlasky☹ diky tomu pocebi jsme meli ted hroznou rymu☹ jak se spotil tak ofouknul a uz to bylo...
predem diky za odpoved a radu🙂

ladyhacek
12. črc 2015

Snad pomůžu 🙂
Můžete mít i bojkot kojení, ale spíše bych řekla, že mu to mlíčko stačí - můj syn má 3,5 měsíce a když se odtáhne a já mu ještě nabídnu prso tak se vzteká - už nechce a pak až za 2,5 - 3 hodiny.
Jak jsou miminka větší tak sají rychleji - mléko budete mít i tak - nevysaje vám celé prso.
Druhá možnost je ta, že nesaje zadní mléko na hlad. Uvidíte pokud bude prospívat tak mu těch 10 minut stačí můj malý také saje tak 10 minut - jak kdy teď co je větší tak i 15. Ale když byl menší tak kolem 7 minut a prospíval.
Četla jsme tu, že antikoncepce mléko ovlivnila - né chuť, ale tvorbu takže možné je všechno.
Pokud by to bylo bolení bříško brečel by i mimo kojení - pozor na houby o těch jsem netušila a malý tedy trpěl asi 4x než jsme na to přišla ☹
Pokud se potí tak méně oblíkat. V těch vedrech je to těžké - my jsem zalezlí většinou doma - hodně trpí na potničky - hned se osype.
Ono v kočárku je min o 8°C více tak počítat i s tím a zbytečně nepřikrývat.
Malý teď spí jen v letním overálku nebo v body s kr.rukávem a přikryt slabou dekou a spinká krásně.

klarushka23
autor
12. črc 2015

Dekuji moc 🙂 ja si u kojeni prsa masiruju aby vytahnul i to zadni mlicko prave a krasne polyka celou dobu az doted kdy se zacne vztekat ... ale cura a cetla jsem ze kdyz cura hodne mlicko mu staci tak snad... v tech vedrech jsem ho oblikala malo klidne i bez body a jen plenku lehkou pres sebe ale spis jsme byli taky doma v chladku a jinak ho oblekam malo rika se o jednu vrstvu navic ale podle toho se neridim prltoze ja jsem zmrzlina a pritel jde v zabkach a ja vedle nej v mikine a nejradeji i v bunde:D takze by se chudak malej uvaril... ale i tak kdyz je treba 20 stupnu a fouka tak ma kratke body a mikcu a je uplne spoceny☹ prdiky to nejsou nebo jako obcas je ma... ale dneska krasne kakal a i prdel takze tim to neni☹ jeste se zeptam doktorky jestki je to tou antikoncepci🙂 at prdola roste🙂

ladyhacek
12. črc 2015

@klarushka23 zkuse mu dát jen body s dl. rukávem místo body+ mikina. Jinak my také nedáváme o vrstvu navíc - jak kdy když je na hrací dece a táhne tak mu dám mikinku, ale jinak je většinou jen v body a buď dl. nebo kr. rukáv 🙂

zanri
12. črc 2015

@klarushka23 Myslím, že váš chlapeček krásně prospívá a že teď v těch vedrech pil (jak píšete) hltal mlíčko spíše na žízeň, a že to není přestávka v krmení, ale že má dost. Nevím, v jakých intervalech kojíte, možná by stálo za úvahu intervaly prodloužit a přebytečné mléko odsát. Odsajete právě to zadní, co nevypil a při dalším krmení, mu můžete jako první dát místo prsa láhev s vaším odsátým MM, a pak na žízeň prso. Jo a doporučuji nějakou láhev vhodnou ke kojení, např. Medela, aby pak chtěl prsa. Antikoncepce i menstruace chuť mlíčka mění, ale když mu chutná na žízeň, tak v tom bych příčinu neviděla.