První kojení s kloboučkem a co další kojení?

patty88
13. črc 2018
patty88
autor
13. črc 2018

Ahoj. Napadla me takova otazka. Prvni mimco jsem pul roku musela kojit s klobouckem. Pak se vse zlepsilo a slo to bez. Ted jsem v 17 tydnu,nekojim mesic. A napadlo me az se mi po porodu prsa naliji,jestli nebude stejny problem,ze by bradavky nebyli zas vhodne a nebo uz budou zvykle z predesleho kojeni? Nemate nekdo zkusenost? Dekuji

jitka0a
14. črc 2018

@patty88 To je velice subjektivní problém, asi bych řekla že prostě uvidíš jak to půjde. Možná bych vyzkoušela ty tvarovače bradavek, jestli by pomohly?

patty88
autor
14. črc 2018

To me nenapadlo,dekuji za napad!! 🙂

fifina86
14. črc 2018

@patty88 prvni ditko jsem celou dobu (rok) pres kloboucky, jinak neslo. U druheho jsem zkusila formovace, nevim, zda pomohly, ale mela jsem je a teda druhe ditko bylo i akcnejsi a od zacatku bez kloboucku.

jipe
14. črc 2018

První 2,5 měsíce s kloboučkama, druhé dítě se bez problému přisálo už na sále. Ono záleží i na dítěti,prvního jsem kvůli žloutence horko těžko budila na kojení a nechtěl se přisát, druhá je prostě savec od začátku

patty88
autor
15. črc 2018

U nas to bylo asi i tim ze porod nebyl hezky a maleho mi hned odnesli ac nebyl duvod. O pomoc s prvnim prisatim jsem zadonila pul hodiny a kdyz to neslo vzdali to a maleho mi pak donesli na pokoj az za dalsi hodinu. Laktacni poradkyne byla neprijemna a radila pokazde neco jineho. Sestry to same. Snazila jsem se maleho neustale prikladat ac se jim to nelibilo. Snad to bude ted lepsi. Formovace me nenapadli takze je koupim.

dixi86
15. črc 2018

První syn 3-4 měsíce klobouček, pak bez do 20m, ted dcera od začátku se krasne prisala uz na sale. Kloboucky ani nechtela.

no_title
16. črc 2018

ahoj, většinou ty kloboučky způsobí sestry v porodnici svými řečmi "Paní, máte špatné bradavky". Když měl malý žloutenku a špatně se přisával, tak taky měla jedna tendence přijít s vysvětlením, že mám ploché bradavky. Každopádně jsem zabojovala bez kloboučků a bez problémů teď kojím 11měsíčního syna. Spíš bych poradila se připravit předem a najít si laktační poradkyni z Mamily nebo když by nebyla z vašeho kraje, tak z Laktační ligy. A návštěvu už v porodnici. Ideální je přisátí už na sále, pomáhá tomu bonding (mít nahaté miminko na nahém těle pod dekou)