Reflux u 14denního miminka

lavita
6. říj 2014

Mám 14 denní miminko s refluxem, je to stále horší a horší. Nejdříve zvracel po jídle, ted i hodinu po jídle a taky ve spánku. udělali jsme režimová opatření, bereme sirupy, ale zatím nic nepomáhá. jsem už zoufalá. vím, že to odezní časem ,ale mám pocit že se toho nedočkáme. nemužu odejít ani na chvilku, pořád se dáví, chroptí. doktorka mi pomáhá jak může, ale já už mám pocit že to bude jen horší a že to nikam nevede. kluk už mi přijde takovej smutnej, nemá o nic zájem, jen leží a kouká, nebo zvrací. ☹

iq2014w1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rioko
6. říj 2014

@lavita a kojíš? Syn to měl taky, ale je na UM a pomohlo až když jsme nasadili Nutrilon alergy car který nemá kravskou bílkovinu a dáváli jsme Nutriton a gastotuss, oboje.Ublinkává furt, ale už to nelítá

katyxq
6. říj 2014
bunny123
6. říj 2014

No my jsme si taky s malou užili a pomohl nám až Gastrotuss nebo čas (?) - teď má 5m. Lítalo to z ní i 2h po jídle, teklo to jak naběračkou. Jednou nám vdechla blinky ve spánku, volali jsme záchranku, jednou jsme s ní byli v nemocnici, jestli není dehydrovaná, jak z ní ten den všechno "vyteklo". Totální zoufalství, ještě jak začala slintat, naředila si to...mohla jsem kojit jak divá a stejně mi po 3m začala na váze stagnovat. Teď už je to docela v pohodě, kojení jsme ustály, ublinkne si normálně při říhnutí a pak sem tam.

zlatulka89
6. říj 2014

měla jsem to samé, přešli jsme z kojo na bebu AR a je to mnohem lepší, dřív byl schopný vyvrhnout všechno, ted ma dny kdy proste blinka a dny kdy vůbec..
@rioko myslíš že mi prcek může blinkat ,že by mu vadila ta kravská bílk., že kdybych z AR přešla na to alergy car tak že by to mohlo pomoct?

zlatulka89
6. říj 2014

@bunny123 tak to palec nahoru, že jste kojo nevzdali 🙂 já se snažila aspon odstříkávat a zahuštovat nutritonem, ale po pár dnech už jsem nic neodstříkala. malej mi furt plakal jak furt blil, ja jen furt prala , žehlila, převlikala, byla jsem zoufala. tak jsme přesli na UM a je to o 70% lepsi.. uz se tesim na den kdy to prejde uplne 🙂

bunny123
6. říj 2014

@zlatulka89 Naprosto vím, jak se cítíš 😔 Prý v roce už děti neblinkají, těším se na to. Nám Nutriton malá plivala. Jinak máme arzenál bryndáků a skoro všechny fotky s nimi 😀

rioko
6. říj 2014

@zlatulka89 může se tak projevit právě i alergie nám to teda pomohlo a to dáváme aniž by to měl potvrzené

zlatulka89
6. říj 2014

@rioko děkuji za info, vyzkouším jestli to nebude treba tim 🙂

gaudi
6. říj 2014

mala taky hodne blindila, ted v 10ti mesicich uz je to mnohem lepsi. Celou dobu kojim a trvalo nekolik mesicu nez sem byla prinucena uznat si duvod - cokolada a sladky. Sem dostala strevni chripku, 2 dny sem nejedla skoro nic a mala blindila najednou mnohem min. Tak jak sem pomalu pridavala jidla kdyz mi bylo lip tak to bylo porad dobry, dokud sem se nezacala ladovat cokoladou. To zas hazela savle metr daleko. Ted to tak cca kazdych 14 dni vyzkousim abych zjistila ze jeste sladky nemuzu... ale kazdy mimco asi reaguje na neco jinyho a kazdymu pomuze neco jinyho. Drzte se mamky, je to hrozne blby a narocny ale jak vy tak mimca to zvladnete a kdyz to nejde s kojenim tak na UM bude treba lip...

lucieandrlova
7. říj 2014

@bunny123 No, v 1 roce už to je mnohem lepší, ale úplné skončení dávení počítej až ve 2 letech... ☹
Taky jsme měli refluxové miminko a po 1 roce pak měla problémy i při stravování. Sice ne jako u miminka, ale když něco jedla, tak jsme ji hlídali...

lucieandrlova
7. říj 2014

@lavita Přeji pevné nervy a vydržet! Hlavně na to pořád nemysli a snaž se být v klidu. Opravdu to časem přejde. Dcera měla taky reflux a já jsem byla uzlíček nervů... Rozbrečela jsem se na přechodu, když jsem viděla, že jdou holky ze školy a já si pomyslela, že se toho snad nedožiji, že ji jednou neuhlídám a udusí se mi... Hodně mi pomohlo mít ji v minipostýlce a vozit ji za sebou po bytě (k záchodu, koupelně, na věśení prádla...). Tak jsem ji měla aspoň pořád pod kontrolou. A nainstalovali jsme chůvičku s obrazem.
Neboj, každý měsíc bude lepší a lepší...

1velrybka
7. říj 2014

@lucieandrlova Ahoj, prosím tě, můžu se zeptat, jak často a jak hodně ti malá zvracela? A jak se ta intenzita snižovala? (Jako např. jak často zvracela třeba ve 4 měsících, jak v 8, jak v roce...) Bylo jedno po čem, nebo je něco, co bylo horší než nějaké jiné jídlo. Mám holčičku 8 měsíců a taky si s tím "užíváme". Navíc ještě odmítá pít mléko, o to je to horší. Naštěstí ale už má i jinou stravu. Před pár měsíci jsem byla zralá na blázinec, teď už jsem "jen" hrozně smutná, když to z ní začne lítat. Děkuju předem za odpověď.

lucieandrlova
7. říj 2014

@1velrybka Ahoj, dceři teď byly 3 roky, tak už si to přesně nepamatuji (člověk na to špatné fakt raději zapomene), ale bylo to cca první 4 měsíce se dávila 3 x do hodiny, vždy po nakrmení. Museli jsme ji zvednout, otočit a klepnout do zad a vyletělo z ní mléko. Pak se to do půl roku zmenšovalo tak 2 x za den. To už jsme po každém jídle dávali sirup a ten jí teda dost pomáhal. A to už jedla zeleninové a maso-zeleninové příkrmy. Od půl roku do roku už ji to jen občas nadrapovalo a blinkla si zeleninu nebo mléko (mléko bylo horší). Po 1 roce už nezvracela, ale často se u jídla dusila kouskem jídla (podle mě se jí to pořád vracelo ze žaludku a nezvládala to). Ve 2 roce už bylo vše OK. Ale každé dítě to má jinak. Třeba u vás to v 1 roce skončí.
Že by to některé jídlo dělalo víc jsem nevysledovala. Do 15 měsíce jsem jí odsávala MM a dávala ve flašce (na reflux to dle mě bylo lepší, flašku vypila za 8 minut, kojení by trvalo déle. Ale já jsem odsávala z důvodu, že se odstavila od prsa...) v 15 měs. mi skončilo mléko a přešli jsme na Sunar complex (jiné UM nechtěla). Ten má v noci doteď. Po tom 2 roce vždy zvrací mléko při viróze (po jídle ne). Tak při viróze dáváme Nutrilon Low lactose (je odlehčený) a do něho 1 lžičku glukopuru ( už by mi jinak na to neskočila...) 🙂
Jo a nevím, jestli to s tím souvisí, ale od miminka je spíše nejedlík... Pořád ji musíme do jídla nutit a ve 3 letech váží 13,5 kg.
Tak snad Ti to aspoň trochu pomohlo... Ať to brzy zvládnete a máte po problémech!!

hojda
7. říj 2014

@lucieandrlova sousedka má taky kloučka, reflux mu přetrval, nezvrací, ale je náchylnější s nemocem, prý to tak ty děti mají a taky je to tedy drobeček

hojda
7. říj 2014

@lucieandrlova Narodil se 4,2 kg a v roce měl 8,5 kg.

1velrybka
7. říj 2014

@lucieandrlova Moc děkuju za odpověď. Malá se narodila 7 týdnů před termínem a vážila 1990 g, teď v 8 měsících má 8,3 kg, takže myslím, že váha je ok. U nás to je tak, že z ní vyletí komplet obsah žaludku jednou až dvakrát do týdne, jak kdy. Plus někdy jí to natáhne, ale ustojí to. Jednou to vyzvrací ke konci krmení, jindy (a to je častěji) třeba do 2 hodin po krmení. Většinou se zakucká (děsně slintá, možná i kvůli zubům, už má venku 4) a pak to letí. Většinou zvrací navečer (kolem 6, 7 hodiny). Jí oproti jiným dětem málo, jakmile dám větší porci (snědla by ji), tak to letí. Jí všechno kromě mlíka - to do ní nacpu jen ze spaní 2 x denně, a to ještě musím přidat trochu kaše, aby to bylo hustší, a i tak to někdy nevypije.Tak doufám, že bude líp.

lavita
autor
7. říj 2014

mám doma ten nutrilon HA, tak ho asi zkusím, protože už nevím jak dál. děkuju za rady, aspoň vím že v tom nejsem sama,díky 🙂

haaribo
7. říj 2014

@lavita Mám staršího, někdy kolem měsíce byl na operaci ohledně pylorostenozy. Jak to vypadalo do operace netuším, každopádně po ní měl Nutrilon AR, ale i přes operaci a mléko mi zvracel a aspiroval. V noci mě vzbudilo už jen to žbluňkání v žaludku než se pozvracel....trvalo to něco přes rok, bylo to psycho, pozvracel se mi i 4 hodiny po jídle, seděl vedle mě a najednou mu to lítalo pusou, nosem...hrůůůza, když si na to vzpomenu. Poslala Vás dr. třeba na dětské gastro? Zkuste to AR a snažte se procpat na vyšší pracoviště alespoň na ultrazvuk, pokud jste nebyli... 😉

lavita
autor
8. říj 2014

@haaribo byli jsme na ultrazvuku na reflux nad žaludkem, klasicky u jícnu,ale na ten spodní ne. teď si každý den voláme s primářem z dětskýho z motola a ten nám radil si zapisovat kolik přesně vypije a kolikrát zvrací a že z toho pak udělá nějaký závěr. máme všechno zvednuté v úhlu 45stupňů, což je fakt hodně, ale zlepšení nepozoruju

haaribo
8. říj 2014

@lavita Tak to je peklo, chodíte k Tláskalovi? Taky jsem ho podkládala, ale k ničemu to nevedlo kromě toho, že jsem ho honila na druhé straně postýlky. 😒

lavita
autor
8. říj 2014

a ta pylorostenoza se projevuje zvracením do dálky? ten náš totiž nevrhá, jen to z něj teče.
@haaribo

bjoucik.15
8. říj 2014

Ahoj, dcerka tohle měla hned po narození. ve 14 dnech jsme skončili v nemocnici 😒 Měli jsme naštěstí jen reflux silnější, ale nic závažnějšího. Nám hodně pomáhal Gastrotuss sirup a všude byla ve zvýšené poloze. V postýlce měla klín a okolo sebe kojící polštář,aby neklouzala. No a zklidnilo se to až když byla na příkrmech a UM. Tak přeju mnoho sil a brzy ať je už dobře 🙂

haaribo
8. říj 2014

@lavita Já ti neřeknu, dostali jsme ho do péče až po operaci, ale nejspíš jo, ikdyž časté zvracení taky není normální.

paaajka
15. říj 2014

@lavita Zdravím, pokud jste nebyli ještě na dalším ultrazvuku, tak bych si ho určitě vydupala, aspon pro klid duse (treba jste na nem uz byli, vite na cem jste a ja prispivam hooodne pozde 🙂) Můj syn byl v 5 týdnech na operaci s pylorostenozou - ze zacatku jen ublinkaval, postupne se intenzita zvraceni zacala zvysovat, resila jsem to s doktorkou - sestra v ordinaci mi rikala, ze ho prekrmuju, at mu davam min. Kdyz jsem mu dala min jidla, stejne rval hlady a stejne zvracel, kdyz jsem mu dala kolik chtel, tak taky zvracel... kupodivu jeden cas i krasne pribiral, mozna az moc. Musel byt teda castecne na UM, jinak jsem se snzila kojit, ale mleko mu nestacilo. Jenze cim se intenzita zvraceni zvysovala, tim jsem pozorovala posledni asi dva dny, jak je apaticky, jen lezi a kouka, no rvalo mi to srdce. Ale jeden vecer zacal zvracet opravdu obloukem, co nestihla pusinka, zbytek letel nosem, takze se davil a dusil - stalo se to dvakrat po sobe a leteli jsme k doktorce. V nemocnici nam udelali UTZ a mel uz koncovou cast zaludku uz nepruchodnou, navic k tomu jeste silny reflux. Ptala jsem se doktoru proc se na to neprislo drive, ze obloukem fakt nezvracel, az ten posledni vecer - rikali, ze tato vada dozrava a ze to hned nemusi poznat, ze miminko nezvraci jen obloukem ale ublinkava. Pak me zajimalo jak je mozny, ze pribiral a rikali, ze je to tim, ze jsem castecne kojila, ze MM je pro ne mnohem lepe stravitelne. Sice rikali, ze zvraceni ustane behem par dnu az tydnu, ze zaludek je proste zvykly - ublinkava doted (je mu 8 mesicu) ale tohle mame za "odmenu" po tom vsem co bylo. Hodne se to zlepsilo prikrmy. Pritom muj bratr byl take v 6 tydnech na operaci s pylorostenozou a ten prestal zvracet hned po operaci...
Jinak bych poradila AR mlika, vyvysenou polohu a hlavne vydrzet, vydrzet, vydrzet... ono nam vlastne nic jineho nezbyva. Ale naprosto chapu jak Vam je, my meli poblity uplne vsechno.. Tak se drzte!

lavita
autor
21. říj 2014

@paaajka
tak zítra jdeme na další utz, mám z toho teda bobky, podezření je na pylorostenozu ☹ jinak všechno cos psala sedí i na nás, což mi nepřidává

paaajka
25. říj 2014

@lavita jak jste dopadli na ultrazvuku??? chapu, ze mas starosti - ale kdyby se pylorostenoza prece jen potvrdila a maly musel na operaci (asi opet pisi pozde, uz nejspis vite na cem jste) - pro me to byl obrovsky napor na psychiku, predstava, ze tak male miminko musi na operaci, ale kdyz jsem videla jak je malymu den ode dne lepe....tak i me bylo hned lepe. Tak dej pak vedet, jak jste dopadli. Drzim Vam pesti!

nellyverca
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lavita
autor
26. říj 2014

@paaajka tak jsme jeli v pondělí k lékaři...a pustili nás z nemocnice až včera. pylorostenźa to není, ale má masivní reflux, musel ležet na jip, byl dehydrovaný, ale upřímně, jinak nám nijak nepomohli, ono to ani nejde, musíme to přežít.