Ruční odstříkávání MM, jak zvýšit množství a tvorbu?

karpinda
7. kvě 2016

Dobrý den, mám záludnou otázku.... je tu někdo kdo odstříkává nebo odstříkával ručně, popřípadě, kdo mi může poradit?
Odstříkávám pro mého nedonošenečka mléko ručně, odsavačkou mi to nejde nebo to neumím, to je jedno, s těmi už jsem to vzdala a mléko odstříkávám pouze ručně. Jde mi o to, že každá dávka je hodně odlišná! Třeba včera ve 22.00hod to nešlo vůbec, udělala jsem sotva 10ml, ve dvě v noci to samé, 10ml a ráno 70ml (zatím moje maximum), teď v 11.00hod 25ml.... zajímalo by mě, čím to je? Jak zvýšit množství, jak podpořit tvorbu?
Rady jako pivo, hodně pít, masírovat, nahřívat, koukat při odstříkávání na fotku malého.... to už mám vyzkoušené a žádný zásadní rozdíl se zatím nedostavil :(
Děkuji moc!

mirus114
7. kvě 2016

Jaké jsi měla odsavačky?Zkoušela jsi elektickou dvoufázovou odsavačku?

raaduska
7. kvě 2016

Taky doporučím kvalitní dvoufázovou el. odsávačku--výborná je Medela.

zelva78
7. kvě 2016

Doporucuji rucni dvoufazovou od medeli, z kazdeho prsa cca15minut odsavat a pravidelne dodrzovat max.2hod interval ve dne i v noci, hodne pit a jist kvalitne, ne se odbivat, takto jsem odsavala 1, 5litru mleka denne.....Elektrickou sem mela taky ale ta je k nicemu, neni nad rucni a hlavne lze odsavat vsude, treba i v aute....je mala a skladna.....preji hodne stesti, chce to opravdu pevnou vuli a vydrzet....

zlatkavlk
7. kvě 2016

Večer je produkce mléka nižší kvůli nižší hladině prolaktinu, v noci a nad ránem jeho hladina stoupá a s ním by měla i produkce mléka, jak tu je psáno, mělo by se odstříkávat často a pravidelně, plus k tomu hodně pít a dobře jíst, no, je to náročné, sama jsem takto odstříkávala právě tou dvoufázovou Medelou, bohužel po šestinedělí jsem o mléka přišla... Jak říkali v porodnici, nejlepší odsávačka je dítě... držím pěstičky!

jankoamonka
8. kvě 2016

ještě zkus homeopatika Ricinus 5CH na rozkojení několikrát denně.. jinak pro zdravé mateřské mléko je důležitá zdravá střevní mikroflóra a čistý lymfatický systém, tj.dobře jíst a hodně pít.. a zbytek udělá tvoje hormonální hladina, která se během dne mění.. a elektrická odsávačka taky pomůže hodně..
držím palce 🙂

veronikajanova
8. kvě 2016

já jsem s el. medelou odsávala půl roku.

lajla
8. kvě 2016

Zavolejte do medely a pujcte si nemocniční odsavacku na dvě prsa, nebo kupte ale stojí 9000, je naprosto úžasná, prsa neboli, mlicka bude dost a rozkojite se velmi rychle, ručně fakt neeeee to se umordujete, sama vidíte že to není ono
Hodně pít

iveta93
8. kvě 2016

Sousedka používala eletrickou odsávačku. Podporuje i větší tvorbu mléka tu jste zkoušela? Jediné mínus je cena. Ale bylo mi řečeno z hodně stran, že jim to zachránilo kojení a byla to opravdu dobrá investice. Jinak si myslím, že to bude o cviku časem odstříkáte určitě víc. K tvorbě mléka pomůže když budete odstříkávat co nejčastěji ze začátku klidně každou hodinu. Mělo by se tvořit mléka víc. K tomu jak už tu znělo pitný režim a vyvážená strava.

emily2015
8. kvě 2016

Připojuji se k el. odsávačce medela, zachránila a hodně ušetřila 😉 odsávala jsem 12měsíců. Takže investice do ní se mi vrátila několikrát 🙂

mayka77
10. kvě 2016

Nekoukat na fotku, to je naprd. Koukat na maleho, pokud to je mozne, mazlit se, ovonet hlavicku.... Nebo je v inkubatoru?
Nevzdavej to. Rucne, to jsem si akorat zhmozdila bradavky a mlekovody. Pokud je elektricka moc draha, tak mne zabirala pakova AVENT odsavacka, chtelo to jen trosku cviku. Bojuj dal, hodne zdaru 🙂