"Simulované" kojení. Existuje něco, aby se miminko cítilo jako u kojení?

kristynasam
10. bře 2022

Ahoj,
víc jistě, že až budu mít miminko, nebudu moci kojit. (To tu ale rozbírat nechci.)
Napadlo mě, neexistuje něco, jako ve filmu Fotr je lotr, aby miminko mohlo mít sunar, ale při tom se cítilo jako u kojení? Nějaké "nástavce" na prsa třeba? 🙂

jipe
10. bře 2022

@kristynasam dokrmuje se cévkou po prsu, ale upřímně si to nedovedu představit dlouhodobě. Stačilo mi to párkrát v porodnici, než jsem se rozkojila. https://medela.cz/krmeni/48-medela-suplementor-

lenerka1
10. bře 2022

Suplementor. Ale nevím, jestli je to to pravé, mimčo je přisáté přímo k prsu, ale mlíko mu teče z hadičky, kterou mu maminka prostrčí s prsem do pusy. Pokud bude třeba zastavit laktaci, tak toto by ji asi nechtěně stimulovalo.

merope
10. bře 2022

Dá se kojit pomocí cévky. Ale pokud víš, že opravdu nebudeš kojit, tak si to prostě v hlavě zkus srovnat - miminko držíš v náručí, to tě cítí, vnímá, je "na tobě" přisáté. A důležitá je hlavně vzájemná pohoda, abys byla co nejvíc v klidu s tím, co děláš. Protože to je to, co to dítě opravdu cítí nejvíc.

antoinet
10. bře 2022

Dítě miluje to, na co je zvyklé a tebe bude mít u sebe 🙂 Soustředila bych se na rituály kolem krmení. I s lahvičkou se dá jít do ústraní a klidu, miminko hladit, koukat si do očí, být tu pro sebe...
Často vidím, že na tohle se u miminek rezignuje - krmí kde kdo, časem si tu láhev drží dítě samo a máma rychle řeší, co stihnout ve volné chvilce...už rané stravování může mít zdravé a krásné návyky.