Velmi časté kojení. Poradíte?

hbalogova
15. únor 2020

Dobrý den 22.1.2020 se mi narodila holčička naprosto zdravá nádherná. V porodnici jsem kojila každé dvě hodiny i když se mi mlíko udělalo trochu později, protože jsem měla císaře...
Dnes už jsme obě doma a snažím se kojit každé 3 hodina podle rady dětského doktora ale moc mi to nejde když nemakojím tak je neklidná a brečí prostě nevydrží 3 hodiny. Jsem z toho opravdu zoufalá protože jí nedokáže uklidnit opravdu nic jedině prso prosím o nějakou rad.

jjasmina
23. únor 2020

@hbalogova Tak teda u nás je to jak kdy, někdy kojim snad furt, v noci se mi malá vzbudí tak jednou na jidlo, přes den, když spí, tak se vzbudí cca po 3-4 hodinách. Jak kdya to je jí 6 dnu.

jjasmina
23. únor 2020

Ale v porodnici mi teda říkali, že dítě mám i budit a kojit stále max po 4 hodinach, No nevim jako prvorodička jsou stále věci , ve kterých tápu.

teckadvojtecka
23. únor 2020

@puhelin Málo asi těžko. Mám kámošku po 2 sekcích, obě děti kojila do dvou let. Já mám po jedné sekci, první 3 dny jsem měla malou na kojení v intervalech cca po těch 3 hodinách a kojila jsem 2 roky a nikdy jsem nemusela dát UM.

puhelin
23. únor 2020

@teckadvojtecka Jsem rada, ze to pises. Obe jste mely dobrou podporu uz v porodnici. Casto tam byvaji lenive detske sestry se zastaralymi nazory. Deti nosi na JIP maminkam malo a mleko se ani nevytvori. Ja nastesti taky rodila v porodnici, kde je kojeni samozrejmosti. Bylo nas tam malo, takze stacilo zazvonit a sestra prisla i na normalni pokoj pomoc s prikladanim, hlidala techniku, kdyz si maminka jeste nebyla jista.

lennus
23. únor 2020

@hbalogova Tyto rady kojit co tři hodiny jsou už zastaralé, opravdu slabé mléko neexistuje, koj tzv. na požádání, když se budeš držet harmonogramu, je to cesta do pekel, naopak čím častěji se kojí, tím víc se mléko tvoří. Syna jsem jednu dobu kojila i co hodinu. Pokud budeš mit pochybnosti, zavolej si laktační poradkyni z Mamily domů, za mě nejlépe investované peníze. Tvůj pediatr o kojení zřejmě moc neví, jak je starý? Klidně mu to odkývej a dělej si to podle sebe. Třeba WHO doporučuje kojit do 2 let a někteří pediatři by už od půl roku dítěti cpali umělé mléko, i když je kojené. Máte to s malou krásně rozjeté, tak by bylo škoda si to pokazit.

lennus
23. únor 2020

@jjasmina Podle mě pokud dítě prospívá, nebudila bych, akorát se mu naruší spánek, vidím to u svých dětí, syn nedonošený, budili ho, což chápu a spánek hrozný, v roce ještě 5x za noc, dceru jsem nebudila, jen jednu dobu málo přibrala, tak jsem ji na radu pediatra dala prso, než jsme šli s mužem spát kolem půlnoci, no a spí krásně od mala.

lennus
23. únor 2020

@fidorka86 Je fakt škoda, že maminky nedají víc na instinkt a hodně jich kvůli těmto radám přestane kojit. Sama kdybych poslouchala rady z porodnice místo rady laktační kamarádky, nekojila bych tak dlouho, syna 22 měsíců a dceru stejně tak starou stále kojím.