Vysoké jaterní hodnoty kvůli plnému kojení

partyzanka91
16. zář 2014

ahojky,
dceři jsou 4 měsíce a je plně kojená, krásně přibírá a prospívá. Nicméně má zvýšené jaterní hodnoty a nemůže dostat očkování. Zjišťovali jsme příčinu, dnes jsme byli na soně bříška a vše je v pořádku a říkali že nevypadá ani zavirovaně (pro jistotu udělali odběry). Došli k závěru že je to tím že plně kojím a bude to mít vysoké dokud nezačneme s příkrmy. 4 měsíc končíme za necelý týden tak pak s příkrmy začnu a uvidíme. Chtěla bych se zeptat ostatních maminek co mají plně kojené děti, jestli taky máte takové problémy. Díky

marecekavendulka
16. zář 2014

@partyzanka91 tak především bych odložila očkování.nevím,jak může mm způsobit vysoké jaterní testy,ale nejsem doktor,takže kdo ví... zkus svůj dotaz směrovat sem,zde se ti dostane erudované odpovědi. : https://www.modrykonik.cz/group/2356/

tamarila
16. zář 2014

@partyzanka Stát se to může, my jsem měly dost dlouho žloutenku která nechtěla ustoupit. Vždycky jsem malou slunila nahou u okna a žloutenka ustoupila, ale jakmile jsem přestala tak se vrátila. Až mi doktorka řekla že někdy se toto bohužel stává a že to ustoupí buď když přestanu kojit, nebo když budu MM odstříkávat a převařovat. Stačilo pár dní, a žloutenka konečně ustoupila.

tamarila
16. zář 2014

Jinak LP jsem viděla i radit že kojení na žloutenku nevadí, některé radí kojit stůj co stůj. Je rozdíl mezi novorozeneckou žloutenkou (ta zmizí za pár dní), a žloutenkou kojených dětí (hodnoty neustupují i měsíce, s přerušením kojení ustoupí). Zkus si vygooglit výraz žloutenka kojených dětí. Není potřeba kojení definitivně ukončit pokud nechceš, stačí pár dní, nebo mléko chvíli převařovat.

partyzanka91
autor
16. zář 2014

@tamarila: no kojení bych rozhodně ještě končit nechtěla, já si přála alespoň těch 6 měsíců odkojit. Ale zavést od ukončeného 4. měsíce nemléčné příkrmy jsem beztak měla v plánu. Zatím to uděláme tak že počkám ještě naty krevní testy z nemocnice do příštího týdne a pak zajdu za Míšinou doktorkou a to stravování dohodneme. Právě že my jsme taky měli dlouho tu novorozeneckou ale už odžloutla, předtím měla zvýšený bilirubin a teď už jsou to játra (zas jiná hodnota), takže by to opravdu mohla být ta žloutenka kojených dětí, podívám se nato. Jinak se nás taky ptali jestli nepřišla do kontaktu s někým nakaženým žloutenkou atd...
P.S. s odstříkáváním by to bohužel bylo hořší já to z těch svejch prsou prostě nevydoluju, malá pije v pohodě, ale já než těma odávačkama dostanu něco ven to je doba. Vždycky jsm si říkala že kdyby přestala z toho prsu sát a zvykla si na láhev je s kojením konec.

tamarila
16. zář 2014

No to odstříkávání mi taky moc nešlo, ale naštěstí u mě nebyl problém se ke kojení vrátit - převařovala jsem asi tři dny, už přesně nevím. Ale nevím jestli máte stejný problém, je to spíš opravdu na konzultaci s doktorkou. Jenom že jsem zažila žloutenku z důvodu kojení u čtyřměsíčního dítěte. Držím palce ať máte co nejdřív klid a všechny hodnoty OK!