Zkazilo se kojení, když jste daly miminku dudlík?

akmeja
26. kvě 2018

Maminky,chci se zeptat, jestli se některé z vás zkazilo kojení když jste daly miminku dudlík? Mám dvouměsíční miminko a přemýšlím nad dudlíkem (chce se furt jen chovat, když ho položím, tak pláče, ani v kočárku nechce být)

ojo
28. kvě 2018

4 děti s dudlíkem od porodnice a kojení v pohodě 🙂
@akmeja já dítě dudlat na prsu nenechala nikdy, jakmile jsem viděla, že už nepije, měla jsem po ruce dudlík, vyšoupla jsem bradavku a dala dudlík. Pokud jsem to nevychytala a dítko začlá náhle plakat, tak jsem znovu přiložila a odpojila až za další dobu...

penelopaw
29. kvě 2018

@akmeja Byly chvíle, kdy mne to s chlapečkem fakt otravovalo - hlavně bez dudlání prsa neusnul, takež později už to měl opravdu jako dudlíček a na mazlení. Ale musela jsem přestat kojit ze dne na den, protože jsem otěhotněla s holčičkou, a prsa se vzdal naprosto snadno, až mne to překvapilo... Když už byl větší, tak kojení byla taková naše intimní chvilka, kdy jsme byli jen spolu - zpětně si teď nevybavuji žádnou vyloženě negativní situaci, kdy by mne to štvalo 🙂.

no_title
8. čer 2018

pokud jste dudlík ještě nedali, tak vydržte, to období věčného ocucávání jednou skončí, ale pokud je pro vás priorita kojení a vadil by vám přechod na UM, tak dudlík nedávejte. Já jsem dala ve 2 měsících a až do 5ti než jsem vysadila jsem u kojení musela skákat na míči aby se přisál :-/ když jsme vysadili, tak za 14 dní byl klid a od té doby se kojí rád 🙂

akmeja
autor
8. čer 2018

@no_title dudlík sme ještě nedali, pořád vytrvávám (i když se na stranu dudlíka přidala k manželovi i moje máma). Kojení je pro mě hodně důležité-u prvního syna sme dali dudel po měsíci a mami dojem že se to pokazilo, a teď bych se toho ráda vyvarovala... Malý se trochu zlepšil-sice pořád nenávidí kočárek a furt se rád chová, ale už dokáže párkrát usnout ve dne na gauči (v noci s tím naštěstí problém není)

no_title
9. čer 2018

@akmeja tak do mě taky hustí celý rodina ať dám dudel 🙂 to s tím kočárkem u nás vyřešilo šátkové nosítko + až se přešlo na sporťák, tak to bylo lepší 🙂

akmeja
autor
9. čer 2018

@no_title jj, rodina furt radí... My sme taky pořídili šátek, je v něm spokojený, ale oba se v takových vedrech k sobě lepíme až to hezký není. Takže ho mám i přes jeho protesty v kočárku. První syn měl kočárek rád, myslela sem že to bude stejný, ale jak je vidět tak každej je jinej

drahuska1977
9. čer 2018

Mi meli dudlík také i kdyz jsem kojila musis vybrat správný tvar. Je pravda že někomu mimi dudlík nechtělo

barchen
9. čer 2018

@akmeja Hm, také jsem nechtěla hned dudlík, alespoň 6 týdnů počkat. Dostala ho po 4 týdnech od babičky. Pak ho sama odmítla někdy kolem 10-11 měsíce. Ale začala si cucat palec a trvá to dodnes...Kdybych to byla věděla, ten dudlík jí nutím a nenechám jí přejít na palec. Kojila jsem do 20 měsíců bez problémů, kvůli dalšímu těhotenství jsem přestala, fyzicky jsem to nezvládala. Palec má jako usínáček odpoledne i večer. Ale stejně trnu, jakou ortodontickou vadu si vyrobí. Už jsem zkoušela ledacos nic nezabírá..

eithelwing
9. čer 2018

Po poradě s laktační poradkyní jsme dudlík dceři dali. Sání bylo v pořádku, pila dost, ale kvůli jiným problémům hodně křičila. Dudlík nezabíral na 100%, ale pomáhal.
Ted ho má na spaní, takže postel, auto a někdy kočár.

Podle mě sání nutně nemusí pokazit. Pokud by jste tento dojem získala, dudlík odložte. Ale pokud jste doteď neměli problém, tak by to neměl být problém.
Ovšem prcek může dudlík odmítnout. 🙂
a pozor na bojkot kojení, v takovém případě je určitě také dobré dudlík dát pryč.

prcekverunka
9. čer 2018

@akmeja Ano, bohužel mi vážně narušil kojení první dcery. Naštěstí pak sama dudlík začala odmítat a kojení jsme zachránily, ale byl to boj. Druhá dcerka byla bez dudlíku a třetí bude taky. Vaše miminko nechce cucat kus gumy, chce blízkost maminky. Což třeba šátek nebo nosítko? Může se pak kojit bez omezení a vy budete mít volné ruce.

mourovatakocka
9. čer 2018

Já jsem na tlak okolí, včetně mudry, dudlík asi ve dvou měsících dala. Pak jsem měla pár dní problém s přisáváním. Dudlík se snažím nedávat, malá na něj už ani není zvyknuta, když bych ji ji občas s chutí dala ☺️. Někde jsem vyčetla, že v nějakých čtyřech nebo šesti fakt už nevim kolika měsících si dítě na dudlík vytváří fixaci a fakt jsem nechtěla školkove dítě s dudlíkem, tak už asi ani nenaučime. To pořád přisosnute období je dočasné, teda aspoň u nás to tak bylo.

no_title
10. čer 2018

@barchen ono se tvrdí, že dudlík předchází cucání palce, ale on naopak může cucání palce způsobit (po jeho vysazení). U nás taky přišlo cucání palce až po vysazení - prakticky hned. Dokud byl jen kojený a neměl dudlí, nenapadlo ho to. Podle mě prostě potřebují mít "cosi" v puse. Tak si tam dají palec, protože prso odmítají (nebo ho berou jen na jídlo). To je výhoda kojených bez dudlíku, že ta dudlací potřeba se postupně zmenšuje (ono s prsem v puse si hrát moc nejde, ale s dudlíkem jo), ale u dudlíkových přetrvává klidně do 3 let ve větší intenzitě a pak najedou dudlík není.

barchen
10. čer 2018

@no_title No jo, ale po dobrovolném vysazení? Nechtěla ho ani žádný jiný, tak 2 týdny jsem pořád nabízela, nosila dudlíky sebou a už to nešlo. Neřešila bych to, kdyby ten palec už jednou neměl puchýř jako po popálenině, takže pár dnů lepení a řevu než se zahojil. Ale víc mne trápí budoucí ortodontické problémy. Bude mít dva roky a koupila jsem ploský anatomický dudlík (ano takhle pozdě ale to cucání chci odstranit), má látkové hračky na usínání, bavlněnou dečku ale palec musí být i když jen na uspání.

akmeja
autor
10. čer 2018

@barchen pod čeho myslíte že bude mít ortodontické problémy?-že si cucá palec?

akmeja
autor
10. čer 2018

@prcekverunka šátek mám, je v něm spokojený, ale v takových vedrech ho v něm nechci nosit, protože bysme byli čelí propocení oba

akmeja
autor
10. čer 2018

@eithelwing s tím bojkotem sem si prošla s prvním synem. Ve třech měsících mi z ničeho nic začal odmítat prvně jedno prso a pak i druhé. Proto se teď toho chci vyvarovat

barchen
10. čer 2018

@akmeja Ano, bohužel cucání palce způsobuje těžké formy ortodontických problémů, (předkusy, vytlačování kořenů z kostí atd. ).

prcekverunka
11. čer 2018

@akmeja Věř, že v kočárku je miminku mnohem hůř, je tam mnohem větší horko, než když ho máš v šátku. Mimo to, doma můžeš nosit nahá do půl těla a mimčo jen v plíně. Nebude vám takové horko a i na tvorbu mléka je to fajn.