Klacid - jak ho dostat do 19 měsíčního prcka?

Maminky nemáte nějakou fintu, jak přesvědčit prcka, aby něco tak odporného jako je Klacid snědl? Dostali jsme ho na zánět průdušek. Snažím se mu to dávat po troškách a držet pusinku, aby polknul, ale je to hrozný boj a stejně většinu vyplivne 😞
speedygon
25. dub 2013
a nemůžeš rozdrtit do něčeho např? Ale aby to snědl v jedné porci....
baris
25. dub 2013
my s ATB taky bojovali. Starší se sice netváříla moc nadšeně, ale spolkla a zapila. Mladší jsme naháněli po celém bytě, 10minut to držela v puse a pak vyplivla. Ale já jsem jí hned dala další dávku (poloviční). Po čase pochopila, že jí to nemine, tak neprotestovala.

Dávám to holkám z jejich malých polévkových lžiček, ne z těch kalíšků nebo stříkaček. A pak honem zapít, nachystat čtvereček čokolády, piškot ... nějakou odměnu.

A lepší je to dát najednou. Je to fakt hnus :-p
naviautor
25. dub 2013
@speedygon je to suspenze, ale jsou v ní takové drsné kuličky, které se nerozpustí.
speedygon
25. dub 2013
@navi zkus je rozdrtit, to snad půjde....a vadit by to nemělo
naviautor
25. dub 2013
@baris no je fakt, že to dávám ze stříkačky a ten už když ji vidí, tak zdrhá. My máme vzteklounka tvrdohlavého, bojím se, že to nebude chtít pochopit, že ho to nemine :-N Zkusím tu lžičku a odměnu, třeba to pomůže, děkuju za rady 🙂
naviautor
25. dub 2013
@speedygon zkusit to můžu, určitě by to na polknutí bylo lepší, když to bude jemnější
baris
25. dub 2013
@navi mladší je jak mezek ]-(

Stříkačka je fakt blbá :-S A s mladší dcerou jsem dávala i přes 5 dnů defacto dávky 2x - pokaždé to vyplivla, tak hned měla v puse lžičku s další poloviční dávkou. Časem se to zlepší. My tedy máme ATB tak 4x do roka a teď - otevře pusu, zašklebí se, spolkne a zapije. Ani už jí nemusím nahánět po celém bytě, vytahovat jí z pod postele .... 😃 Ví, že hold přes to vlak nejede.
samarkaaa
25. dub 2013
@navi jsem zdr. sestra a jediné co vždy na ty neposedné nedobroty zabíralo, bylo zacpat nosík a lžičkou nadrcený lék třebas s čajíkem fouknout do pusinky. Chvilku pusinu zadělat a čekat až to prďola spolkne...možná to vypadá drasticky, ale funguje to! 🙂 hodně štěstíí
fiallinka
25. dub 2013
taky jsme s tím bojovali, jednu dávku jsem dávala po nočním probuzení - skoro spali, tak to tak nevnímali a spolkli, tu denní dávku - tam jsem musela s tou stříkačkou být tak rychlá, že jsem se nenápadně přiblížila, rychle stříkla a děcko se nestačilo dopředu bránit...
naviautor
25. dub 2013
@samarkaaa jo ty bych právě chtěla umět, jako sestřičky, na to musí být nějaké speciální hmaty 😃 já mám totiž pocit, že bych musela být chobotnice abych toho trpaslíka. V nemocnici jsme leželi v zimě, sestřiška přijde a šup šup, léky v pusině 🙂
naviautor
25. dub 2013
@fiallinka my dáváme první dávku v sedm, většinou se v tu dobu budí, ale teď samozřejmě vstává už před šestou |-| Ale možná by posunutí hodinu nevadilo, sice je to blbý probuzení, ale to se nedá nic dělat.
naviautor
25. dub 2013
@fiallinka abych ho přeprala 🙂 vypadlo mi slovíčko. Ještě se zeptám, je problém, kdybych posunula podání ATB o hodinu? 6e bych to zkusila dát hned po probuzení, jak píše fiallinka.

jé a ještě jsem to špatně poslala
naviautor
25. dub 2013
@samarkaaa abych ho přeprala 🙂 vypadlo mi slovíčko. Ještě se zeptám, je problém, kdybych posunula podání ATB o hodinu? Źe bych to zkusila dát hned po probuzení, jak píše fiallinka.
fiallinka
25. dub 2013
@navi když to posuneš o hodinu dřív, tak určitě žádný problém být nemůže (já jsem teď řešila posunování u sebe a atb se sice mají brát přesně, ale hodina přece jen fakt nehraje roli 🙂. Jinak já jsem se snažila fakt přiblížit s tou stříkajdou tak nenápadně, aby vůbec netušili, že ji mám... (ale fakt problém jen u klacidu, ta pevná část v suspenzi jim vadí, jiné sirupy ok).
naviautor
25. dub 2013
@fiallinka no my co jsme leželi v nemocnici a prcek měl tolik všelijakých sirupků, že se z toho najedl, tak nechce nic, ani ty dobrý sladký. Ale ty aspoň neplive, když už to do něj dostanu.
llluckaaa
25. dub 2013
Ahoj, taky jsme si tím bohužel prošli 😞 Když jsme to dávali násilím, tak to buď vyplivl nebo se pak vzteky pozvracel a bylo to stejně venku. Nakonec zabralo dát na lžičce, rychle zapít a za odměnu lentilku. Některé hořké prášky jsem schovávala do lentilek nebo piškotu.
samarkaaa
25. dub 2013
@navi u ATB se snažte dodržovat co nejpřesněji dávkování, (je to právě v tom složení léku, kdy určitá gramáž vydrží v těle jen určitou dobu). Mírná odchylka (+/- půl hodiny) asi nevadí, ale při nepravidelném užívání antibiotik hrozí, že bakterie ke konci účinnosti dávky přerostou, a další dávka již na ně nebude dobře účinkovat (tak vzniká rezistence).
Také je důležité dobrání ATB až do poslední dávky. Hodně maminek je už vysazuje např. po skončení teplot dítěte.
Hezký den 😎
naviautor
25. dub 2013
@samarkaaa děkuju za informace 🙂
veruska007
25. dub 2013
U nás pomohlo takové blivajzy dát s trochou vody do štamprdle a tvrdit, že to je medicína, co pije tatínek 😃 . Ať to bylo sebeodpornější, prckové se mohli přetrhnout, aby to vypili a chtěli ještě!
naviautor
25. dub 2013
@veruska007 😃 super, ale to by u nás zabralo jen na staršího, ale u toho menšího nehrozí 8-(
@fiallinka efekt překvapení zabral při podávání Pleumolysinu 🙂 , uvídím jak zvládneme večerní ATB
fiallinka
25. dub 2013
@navi tak snad jo 🙂, i když oni to časem odhalí, že... ale ti naši pak rezignovali 🙂. A jsem ráda, že se dá zase koupit pleumolysin (měl výpadek), bo to byly super kapky na kašel... škoda, že na předpis 😉
aneta0707
25. dub 2013
@navi ja to do maly cpala kdyz ji bylo 20 mesicu. nejdriv boje a pak mi doktorka poradila natahnout tu davku a natahnout stejny mnozstvi stavy. neredena stava je tak sladka, ze chtela jeste 😉
naviautor
26. dub 2013
Tak u Klacidu nepomhlo ani překvapení ani přidaný sirup ani veeelký boj, držel to v pusině tak dlouho, až se začal dávit. Nakonec jsem mu to šupla do mlíka, jen 60ml, savičku s větší dírkou a hurá vyšlo to 🙂
Jen doufám, že nevadí ta kombinace s mlíčkem, lékárník, říkal, že žádné omezení v jídle při braní Klacidu není, tak snad je to v pohodě.
brisalek
26. dub 2013
u nás to probíhalo tak, že si před tím rozbalila kindervajíčko, pak si sama namíchala Klacit s trošičkou šťávy (opravdu kapku, aby se to jen obarvilo a nenabylo moc množství), sama si to nátáhla do stříkačky, pak si do ručičky vzala hrneček s pitím, tatínkovi seděla na klíně a já jsme jí říkala, že to musí rychle vše spolknout a rychle zapít. Někdy to bylo na dlouho, kor když jí nebylo dobře, když polevila teplota a bylo jí líp šlo to lepší. Někdy jsem musela hrozit tím, že pojedeme do nemocnice a dá jí to pan doktor to zabralo vždycky. První jsme měli ospen a ten jsme nakonec museli nechat po dvou dne ch neúspěšných (když jsme chtěli násilím, že jí manžel držel a já jsem jí to stříkla do pusy, tak vše vyzvracela a po dobrém to nešlo) pokusů nechat dávat v injekci, z toho se osypala a pak měla ten Klacid....to já bylo 25m. Když to měla podruhé tak už jí bylo asi 30 měsíců a už to bylo lepší i když taky někdy delší přemlouvání a hrození...S žádným jídlem a tak bych to nedávala, protože pak nevíš kolk toho vypil, snědl a hlavně , když to zůstane v puse tak to zhořkne.

Začni psát odpověď...

Odešli