Mast s kortikoidy na ekzém u 10ti měsíčního dítka

syrael
10. dub 2008

Tak nam kozni lekarka napsala masticku. Mame ekzem kolem celeho leveho ocicka, ktery neustupuje uz mesic. Ja jsem si pri te prilezitosti nechala taky predepsat mast na svuj ekzem a moji poznamku, ze kojim, se zdesila, ze mi musi napsat neco bez kortikoudu, kdyz kojim. no, obe masticky, moji i Kubikovu nam udelali v lekarne a pani lekarnice nas k nasemu prekvapeni upozornila, ze ta Kubikova mast obsahuje kortikoidy...Tak nevim...Navic vim, co jsou kortikoidy za svinstvo a tak mam dost obavu, cpat to do takhle malyho clovicka ☹
Volala jsem nasi detske doktorce a ta pravila, ze se to muze davat, ale jen kratkodobe a nesmirne opatrne. Vubec se mi do toho nechce. Dneska jsem jednou ocicko namazala, ale mam z toho spatny pocit...Co vy, nemate taky zkusenost s mastickami pro ekzematiky, ppripadne atopika? moc diky!

syrael
autor
10. dub 2008

Koukam, ze jsem se sekla hned v nadpisu - pochopitelne jsem myslela mast s kortikoidy 🙂

frog
10. dub 2008

syrael nam dr. taky dávala mast s kortikoidy,ale já jí nevyužila,je to fakt svinstvo..nevyléčí,ale spíš potlačí problém..radši zkus nějaká homeopatika..poraď se v lékarně,já už si nepamatuju jakou jsme to měli,ale pomohla..

ina.b
12. dub 2008

Já mám také ekzem a hodně mi pomáhá mazat si to pupalkovým olejíčkem. Dostala jsem Elocom krém (také s kortikoidy), ale protože stále kojím, nerada bych, aby se mi to dostalo do těla. Mazala jsem si to jen 1x za dva dny, aby se to dostalo z toho nejhoršího a teď už používám ten pupalkový olej.
Také je vhodná pro děti koupel s olejem "Balneum" nebo "Oilatum" 😉

dvojka
12. dub 2008

Taky si myslim,že mazat takhle malé dítě s mastičkou co obsahuje tyhle hormony je ukvapený závěr doktorů...Asi bych šla do homeopatie.

Nám kožař taky v půl roce předepsal mast s kortikoidy.Namazala jsem s tím malou jednou a pak to letělo do koše....Začali jsme promazávat sádlem vepřovým a občas s mléčnou mastí a pokud naše malá nedostane k jídlu něco co jí škodí,tak po ekzému neni ani památka.

Do koupele malé přidávám sušenou syrovátku.Koupeme jen jednou týdně,... 🙂

syrael
autor
12. dub 2008

ina.b: Balneum Hermal pouzivame, ale bez valnyho efektu. Nejsme takovi klasicti atopici se suchou kuzickou, mame problem vlastne jenom kolem toho ocicka... Pokud tedy nezbastime neco, co nam vadi. Problem je, ze tenhle ekzem je tezko vystopovat a pricinu ne a ne najit☹

jolav
12. dub 2008

Ahoj my bojujeme s ekzémem už od 4. měsíce, kortikoidy občas dám, ale vyjímečně. Zkusila jsem konopnou mast a docela pomáhá - Canaderm.