Ekzem na právé ruce. Co na něj?

Zodpovězené
1. říj 2019

Dobrý den,

od dětství mě trápí ekzém, nyní se mi objevil na pravé ruce, mezi prsty a v dlani.

Trápí mě téměř rok, vyzkoušela jsem tuny mastí, krémů a nejhorší je, že lékař předepíše pouze kortikoidy. Což já nechci. Párkrát jsem byla na akupunktuře a nyní užívám Baktevir na vyčištění tlustého střeva a z jídelníčku jsem vyřadila mléčné výrobky a smažené. Ekzém ovšem neustupuje. Posílám i fotografii.

Děkuji za jakoukoliv radu.

Nečasová Simona.

Dobrý den Simono,
ekzémy na rukách jsou často hojné u kontaktních dermatitid, dělal vám někdy alergolog epikutánní testy?
Může se také jednat o dyshidrotický ekzém, v obou případech je na místě NT péče a domácnost, ve stravě bych po eliminaci mléčného zvážila také eliminaci lepku, častá příčina ekzémů.
Posílit mikrobiom střeva kvalitními probiotiky, z přirozených probiotik v případě eliminace mléčného připadá do úvahy pickles, domácí kysané zelí, tibi vodní kefír , případně kvalitní orální probiotika, tam je ale nutno počítat s tím, že je vhodné je brát dlouhodobě.
Tipy na probiotika najdete zde:
https://svetnontoxic.org/netoxick-svt#/probiotika/
Doporučuji dobře prostudovat soubor ekzém na našem webu:
https://svetnontoxic.org/netoxick-svt#/ekzem/

Zde vše o tibi vodním kefíru:

Jako první je vhodné vyhýbat se kontaktu s mycími a úklidovými prostředky a běžným tekutým mýdlem. Zalternujte za NT verze, na mytí například mycí prostředky od Sonett, mýdla Dr,Bronners nebo non toxic tuhá mýdla. Širokou nabídku NT produktů najdete např. na eshopu www.prirodaregeneruje.cz

Na úlevu od suchosti zkuste masku z nějakého NT výživného krému, který naaplikujte na vlhké dlaně, vemte si bavlněné rukavice a ponechte ruce 30 min-2 hodiny, případně i přes noc, v tomto zábalu. Z krémů můžete použít například Weleda Skin Food, nebo dobrou měsíčkovou mast v non toxic verzi, případně z běžně dostupných prostředků je výborný také tento dětský balzám. Nutno mazat vždy na vlhkou pokožku.https://www.prirodaregeneruje.cz/purity-visi...

Přeji Vám krásný den.
Pavla