2letá dcera řekla mé kamarádce maminko

mamemimomu
1. dub 2017

Možná je to blbost, možná ne...nevím, proto se jdu zeptat, jestli jste se s tím také někdy setkali... Nedávno jsme večer seděli s kamarádkou, která bydlí ob pár baráků vedle, na zahrádce a pili kávu a povídali...Moje dcera, které před pár dny byly 2 roky, běhala okolo a hrála si. Pak se sešeřilo, malá byla už unavená, tak jsme se pomalu zvedli, že půjdem spát. Malá mezitím přišla ke kamarádce, stoupla si před ní a řekla jí "maminko". Zasmáli jsme se tomu, ale ona to řekla několikrát a pak si jí sedla na klín. Ona jen tak ze srandy jí řekla, jestli s ní půjde domů a malá odpověděla, že jo. Pak se zvedla, má dcera jí dala ruku a odcházela s ní. Tak jsem pro dceru šla a vzala jí domů a ona brečela....snad i únavou. Převlékla jsem jí do pyžama, dala do postele a hned spala.... Je to normální? nikdy se mi to nestalo, aby říkala někomu jinému maminko a trochu mě to zamrzelo...nebo je to i tak starých dětí normální?

luj89
1. dub 2017

@mamemimomu vzdyt je malinka, jeste nechape, ze maminka je jen jedna (zvlast kdyz ma vic babicek, strejdu atd.). Spis by mi vadilo, ze odchazi z ,,cizim,, clovekem. Ale jak pisu, je jeste na tyhle veci mala 🙂

mamemimomu
autor
1. dub 2017

@luj89 já vím, že je ještě malinká, ale ví kdo je babička, děda, mamča, tatka...atd... každého osloví správně,i na fotkách pozná...

luj89
1. dub 2017

@mamemimomu proste se ji to v hlavicce popletlo, neresila bych to 😉

terinda
1. dub 2017

@mamemimomu v klidu. Můj syn mi občas řekne babi 😀
Děti moc dobře ví, kdo je jejich maminka, ale za den toho tolik nabrebentí, že si pak můžou plést slova a nemyslí to nijak zle 😉

dosjan
1. dub 2017

@mamemimomu A nejste si s kamarádkou typově podobné? Mě se stalo, že syn jednou řekl mami mojí kamarádce, která má podobný účes, typ postavy jako já, úplně na ni visel pohledem a mě v tu chvíli ignoroval - nebyl to pro mě příjemný pocit, takže chápu, jak vám je. Stejně tak docela dlouho, když v časopise nebo televizi viděl typově podobnou ženu, říkal, že je to maminka. To mě někdy fakt pobavilo a i potěšilo, když maminkou nazval nějakou šik modelku, zatímco já si připadala všechno jen ne šik🙂. No a dnes si mě rozhodně s nikým neplete a jsem pro něj ta jediná nejlepší maminka, jak mi říká, když má z něčeho radost🙂, takže nebojte, malé se to jen popletlo, ale tou jedinou nejlepší jste jen a jen vy🙂

mysicka_lb
1. dub 2017

Je potřeba si uvědomit, že když malé dítě stojí před stojícím dospělým člověkem, dohlédne zhruba někam k jeho pasu a nemá šanci poznat, o koho konkrétně jde. Mám takhle jednu vzpomínku z velmi útlého věku, kdy jsem se pověsila na úplně cizího pána v domnění, že to je můj táta. Vůbec nevím, zda mu byl typově podobný, protože jeho obličej jsem neviděla ani náhodou. Byl jen na místě, kde jsem zrovna očekávala, že bude můj táta. Tříletý syn si mě jednou taky spletl s jinou paní. Podobná mi nebyla, ani postavu (doufám🙂) podobnou neměla. Jen jsme měly obě ten den na sobě stejně barevné oblečení. Ten jeho pohled, když si ji odtáhl pryč a pak mě viděl sedět opodál, nikdy nezapomenu. Takže ne, dítě není blbé, moc dobře ví, kdo je jeho maminka, babička a táta a moc dobře je pozná.... Ale při své tělesné výšce nevidí a nemůže vidět to samé, co my....

buldrik
1. dub 2017

moje mala rika mami kazdemu, i chlapum 😀 u ni je to ale spis tim, ze jeste moc nemluvi, takze takhle proste oslovuje lidi.

hermelinah
2. dub 2017

Už několikrát se mi stalo, že si mě cizí dítě spletlo , i třeba v obchodě, vždy sem teda hned reagovala, že maminka je tamhle, ale možná kdybych přistoupila na hru jako tvoje kamarádka byl by scénář podobný 😉 Hlavně se z toho nehroutit, opravdu ještě není ve věku, kdy by chtěla mámu vyměnit za hodnější 😉 Jednou ji to možná budete se smíchem vyprávět 🙂

lv
2. dub 2017

Já myslím, že se jí kamarádka líbila, chtěla jí dát takto najevo svou náklonnost.

verena
2. dub 2017

Ja myslím, že byla unavena a chtěla domu a přilepila se na první "sukni". Vysvětlení
@mysicka_lb mi přijde logicke, co si pamatuju jako malinka situace,kdy jsem byla při čekání zpruzena a vesela se na mámu, tak jsem ji moc do obličeje nekoukala. Spis ji to ta kámoška mela říct rovnou a nikamam s ni nechodit,tim ji zmátlo ještě vic.

pomoztekacence
4. dub 2017

Neboj to se stává,me taky neterim říká občas maminko a moji mamce taky občas si to popletla i u nás pritelovi řekla párkrát mami a me tati.Oni jsou ještě maličké a nechápou svet jak my,berou to z jiného úhlu pohledu.Je fakt ze s ni sice nemusela,ale už byla unavená tak se ji to trošku popletlo.To se stává,hlavně hlavu vzhůru.Je ještě malinka,já mám taky 28.měsíční holčičku a takové věci už neresim.Občas me schválně pozlobi a když se ji zeptat jestli me ma rada tak odpoví ne(její na vše hodně oblíbené),na to me za chvilicku obejme a da mi pusu a je jasné ze to tak nemyslela,holt jsou ještě maličké.Maminku ma přeci jednu a tu ma rada na de vše tak jako každé dítě miluje svoji mámu.Takže z toho si hlavu nedelej.No nic jdu uklízet,dělám jarní úklid malou mám od včera do zítřka pryč a ještě toho mám dost,na chvíli jsem si musela ale odpočinout,už dělám od pěti.Měj se a hlavu vzhůru😉 🙂

mamemimomu
autor
4. dub 2017

Děkuji vám všem za názory🙂 povzbudili jste mě 🙂 je pravda, že mě to trošku , ale je pravda, že byla malá unavená a od té doby je vše zase ok🙂

patricie_ko
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ladyhacek
13. dub 2017

syn má dva roky a neumí říci teta - jen babů a mamů (o a vůbec nevím proč použív na konci U místo babi a mami - tatíí říká krásně 🙂 ) . Mojí sestře dle nápady říká babů nebo mamů

alik20
17. lis 2020

My jsme byli na dovoleny pred rokem, 3 rodiny a pro kazdyho jsem byla naminka a manzel tatinek 🤣 byla to docela sranda i moje dcera rikala mami kamaradce, jsou jeste male, ted uz ji rika normalne teto

lenlin
17. lis 2020

@alik20 tuto zkušenost máme taky, když jiné bratranci našich kluku na své rodiče volají mami,tati. Tak mladší syn na ne taky tak vola. I když za normální situace ví, ze je to teta a strejda. To stejně děla i u kamarádů a jejich rodičů.