Kroucení, jako by dcerku bolelo břicho. Poradíte, prosím?

ka_30
25. bře 2021

Zdravim maminky. Mám problém s moji 6m (skoro 7m)dcerkou. Od 4m mame prikrmy na oběd. Už mame i ovocnou svačinu .Normálně s chutí ji. Každý den kadi i několikrát. Pravda je to tužší. Když ji chovám na klíně se mi krouti jako by ji bolelo bricho,ale nepláče u toho. Doktorka mi řekla at vyřadím ovoce, ale mam strach, ze se nevykadi vůbec. Nevim jestli to vúbec řešit, kdyz nebreci, tak ji to asi nebolí. Děkuji za každou radu .

keksik002
25. bře 2021

@ka_30 dela to i jindy? Pokud by ji bolelo brisko tak place a ma problém se vykakat..

zrzeckas
25. bře 2021

Zkus omezit mrkvu a banan.... Pridat ovoce jako je jablko a svestka, si myslim, ze nic nepokazis... Tak muzes pridat kminovy nebo fenyklovy cajik....

ka_30
autor
25. bře 2021

@keksik002 patrny je to jem na kline, ale jelikož se stavi na 4 , tak těžko poznat, jestli chce lozit nebo se kroutí.

keksik002
25. bře 2021

@ka_30 ja bych to totiz videla spis na to lezeni/stani.. Syn to delaval, nebavilo ho byt "staticky" :D kazdopadne klidne pridej svestky, merunky 🙂

katerinak88
25. bře 2021

@ka_30 Mě se moje 6m dcera taky kroutí v náručí, ale nic ji nebolí, jen už nechce ležet jak miminko, chce být na bříšku, nebo sedět.

jednaholkaa
27. bře 2021

@ka_30 A co ji krome ovoce? Zacali jste s jidlem dost brzo.. Lepsi pozdeji a velmi pomalu zarazovat jednotlive potraviny, maso az po prvnim roce. Ovoce bych nechala tepelne zpracovane. Jestli davate maso tak vyradit..V tomto veku spis jenom cerstve tepelne upravena zelenina..

ka_30
autor
27. bře 2021

@jednaholkaa začaly jsme běžně od ukončeného 4.mesice. Ji zeleninový nebo masozeleninovy prikrm na obed a na svacinu ovoce samozřejmě uvařené jinak UM. To se mi nezdá tak brzy.

jednaholkaa
28. bře 2021

@ka_30 Na maso je brzo.. muze zpusobit i zacpu..

ka_30
autor
28. bře 2021

@jednaholkaa aha tak to jsem netušila vsude je ze 3 týdny po zahájení zeleninových prikrmu

jednaholkaa
28. bře 2021

@ka_30 A kde vsude, z ceho jste cerpala?

keksik002
28. bře 2021

@ka_30 ano a vetsina maminek tak normalne dava, od 4 mesice jsme zacli a v roce jedl s nami vsechno. Mam super tabulku, kdyby jste chtela.. Primo od pani doktorky z neonatologie a od vyzivove poradkyne ;)

ka_30
autor
28. bře 2021

@keksik002 za tabulku bych byla ráda 😉 děkuji

jednaholkaa
28. bře 2021

@keksik002 Doktori toho o vyzive moc nevedi bohuzel. Cerpala jsem info od minimalne tri vyzivovych poradcu a vsichni se shodli na tom, ze maso do prvniho roku ne.. ale dcera byla kojena, takze bilkoviny mela z MM, nevim jak je to s UM.

jednaholkaa
28. bře 2021

@ka_30 Pokud ma takhle male dite tuzsi stolici, urcite bych alespon zkusila to maso vysadit..to mi neprijde ok.

keksik002
29. bře 2021

@jednaholkaa vsak pisu ze se jedna o odborniky ;) a od roku mi to prijde moc pozde

jednaholkaa
29. bře 2021

@keksik002 Pozde to neni, kojenec je kojene dite, ktere bilkoviny co potrebuje ziskava z materskeho mleka. Naopak nezrala strevni flora si s masem poradit neumi. Leda tak dat treba vyvar masovy do zeleninoveho prikrmu pro zacatek..

keksik002
29. bře 2021

@jednaholkaa pokud si prectete odpovedi dite je na UM 🙂 a ano, dite potrebuje vitaminy, bilkoviny a vse bud z mlika nebo z jidla. Pokud ji od 4mesice a uz ma skoro 8 neni na zacatku ale dost pokrocila, takze nevidim duvod nedavat maso ;) ale to je veci nazoru,.. Syn v roce jedl normalni jidlo, jedl vse a nebyl problem.. Oproti tomu deti co jen ochutnavali v roce nejedli skoro nic. To ale vse zalezi na rodici jak se k tomu postavi ;)

jednaholkaa
30. bře 2021

@keksik002 A cemu to vadi, ze dite v roce neji skoro nic..? Lepsi nez kdyz zdlabne s rodici rizek s bramborovym salatem podle me.. Ano, vec nazoru asi.

keksik002
30. bře 2021

@jednaholkaa za me presne naopak 🙂 a verte ze pro kazdeho je ta spravna varianta jina

katerinak88
30. bře 2021

@jednaholkaa Ale ono přece nejde o bílkoviny, ale o železo. Dítě má zásoby železa ještě z dělohy, ale ty jsou v půlroce vyčerpané, proto se musí začít s masem. Do jednoho roku potřebuje několika násobek železa, co dospělý člověk a v MM žádné železo není.

jednaholkaa
31. bře 2021

@katerinak88 Na by mel stacit ten vyvar..

jednaholkaa
31. bře 2021

@keksik002 Urcite