A zase to spaní - jak na spaní ročního dítěte?

bayt
6. únor 2019

Ahoj, jak to dělat, pokud už synek úplně nepotřebuje dva spánky denně, ale stejně se jich nedokáže vzdát? Máte nějaké tipy? Pro příklad včerejší den:

- 8.00 vstáváme
- 11.00 syn nádherně sám v pohodě usíná, spí do 12.30
- 15.30 se snažím syna neúspěšně uspat, přijde mi unavený, ale nejde mu zabrat, v 16.30 se zdá, že zabral, ale jakmile ho odpojím od prsu, tak řev a je vzhůru...jsem naštvaná, vstáváme, syn celkem v pohodě, ale pořád unavený
- 20.45 syn konečně usíná na noc, v noci se probouzí 2-3x

Problém prostě je, že pokud syn spí odpoledne, nechce usnout večer a kolikrát se i pak v noci budí, když přes den nespí, večer usne a tolik se nebudí, ale zase je přes den hrozně unavený a protivný. Jediné, co mě napadlo, je budit dřív ráno.

bayt
autor
10. únor 2019

@dk123 no, v půl roce syn spával tak 4x denně 🙂 vždy jen po 30 minutách cca, to mu bohužel zůstává, blbě spí v kuse

jitkaa
10. únor 2019

Zkuste si stáhnout knížku - Každé dítě může dobře spát, stahovala jsem myslím na uložto.cz
Malý 7 měsíců, také nebyl dobrý spáč, půl hodiny dopoledne, půl hodiny odpoledne, v noci se neustále budil, vůbec jsme se nevyspali a pořád plakal. (Je to mé druhé dítě, první bylo v pohodě)
Ta kniha mi moc pomohla, nastavili jsme spánkový režim, ukládám ho do postýlky v pravidelnou dobu (snažím se 🙂 ) v té knížce je i popsaný spánek dětí, trošku jsem tomu aspoň porozuměla co se asi v těch malých hlavičkách děje.
Doporučuji přečíst až do konce, na konci je návod jak na ty malé spáče.

bayt
autor
10. únor 2019

@jitkaa No, ono jde o to, že syn právě dobře spí, ale jen když se přitulí a spíme spolu 🙂 Takže vlastně vím, čím to je, ale ne vždy mám čas se s ním půl dne válet v posteli (teda...prakticky nikdy) :D Ale co máš pravdu, že určitý režim u těch starších dětí prostě potřeba je! To mi nikdo nevymluví 🙂

ahanka
10. únor 2019

@bayt zapomeňte na tabulky a pravidla 🙂. Každý jsme jiný a dítě Vám prostě řekne, co potřebuje. Jak popisukete svou situaci, i mne přijde, že se jedná o přípravnou fázi na jeden spánek. A není na to malý, nebojte. Zatím je jejich život samá fáze. Pořád se nemco děje. Kolikrát mi přišlo, že snad ani nemáme nemco jako režim. Řídila jsem se dítětem. A přijde mi, že jedině naslouchání potřebám dítěte a trpělivostí, lze něčeho dosáhnout. Tak držím pěsti, moc to neřešte v sobě a s dalšími dospělými (protože dospělácká logika na děti prostě nefunguje), ale s Vaším dítětem 🙂.

leymea
10. únor 2019

@bayt vim, ze kazde dite je jiny, ale myslim, ze na jeden spanek denne malej neni. Nas syn zacal spat 1xdenne nekdy v 9 mesicich. Pro nas oba to bylo idealni 🙂 ted mu bude rok a pul a ja teda doufam, ze chodit spat po obede bude jeste dlouho 😀

petule96
10. únor 2019

Náš malý 15 měsíců 7-8 vstává, 12-13:30 spánek do půl 3 maximálně a pak ve 20:30 spánek v noci se budí ale má atopický exem

lola79
14. únor 2019

Nie je malý na jeden spánok.moj syn začal mať jeden spánok v 11 mesiacoch. Inak chodil spať po 10vecer a v noci sa občas zobudil a už nezaspal. Jeden spánok cez deň to vyriešil. V štyroch rokoch prestal spať cez deň úplne. 5rocna dcéra zas spí v škôlke aj teraz a to má o týždeň 6rokov. A 8 mesačná dcérka spala napr. Včera len raz. Zaspala o 11stej na 3 hodiny..takže som ju dala až o pol ôsmej a spala s jednou pauzou na kojenie az do siedmej rána. Inak ju samozrejme dávam 2krat, je ešte maličká. Ale keď zaspí po 4tej, tak ju po pol hodine budím. Inak by šla spať o 11stej večer. A to už pri troch deťoch nedávam také nočné jazdy.