Sedání dítěte ze spaní

27. led 2021

Dobre rano

Mam 9m holcicku ,, od 8 mesicu si seda sama ,,
Jenze to dela i v noci kdyz spi tak jak se krouti sedne si ,, a delala to treba 10x behem pul hodiny
A ja jsem vazne maly kousek od toho ji privazat snad ,,, 🙈
Protoze me to nebavi ji furt ji pokladat dolu a delat to kazdych 5 minut ,,,

A ted je to dva dny si rekla ze bude spat jen 2 denne hodinu
I kdyz je unavena tak se uspat proste nenecha

Vcera byla od 14 vzhuru az do vecera a to jeste chodi po 15h spat .....
tak jsem myslela ze bude spat dele rano a prd stava jeste driv jak predchozi dny 🙄

Nevim co ma zase za problem ze nechce spat 3x denne jako vzdy unavena je ale nenecha se uspat ,,
A ja chci proste v klidu udelat tolik veci ,, uklidit v kuchyni uvarit
Za cvicit si ...
no ted jsem ji od 4h vzhuru a furt ji pokladam aby nesedela ze spani ... a nevzbudila se

A jelikoz nebudu moct odpovidat verejne , tak s tim privazanim to berte z nadsazkou ☺️

Pritel rika ze ji vadi plena proto treba kolikrat knoura ze spani ,, jenze ja ji nebudu budit uplne a uspavat 2 hodiny jen proto abych ji prebalila to prominte - a udelal jsem to kolikrat a stejne knourala za hodinu zas

95newmommy2020
27. led 2021

😄😄 Mám už za par dni ročního a děla mi to taky. Hlavně když je unavený tak než usne tak jde na kolena a hopsa. Ale i ze spaní to děla. Spím s nim v posteli a mám nespavost takže mám docela přehled. 😁 Taky jsem zjistila ze i ve spanku dokáže křičet, nechápu sice ale jo. Co s tím fakt netusim, on nemá nějaký striktní čas na go jít do postele protože uspavat mi přijde jak ztráta času i energie, takže většinou odpadne až úplně hotovej kolem 23 hodiny a spi do 9-10. Plenou to není, jelikož js mám ve 4 chvilku kdy se probudim a jsem vyspana tak sem mu ji často měnila. A žádný efekt. Měnila jsem i kolikrát v noci co 3 hodiny o tom to není. Podle mě je to jen nějaký vývojový krok nebo tak něco, ty děti spi proste divne v divnych polohách snad všechny. 😄😄

zrzeckas
27. led 2021

Me to delaly taky 😃 párkrát jsem je polozila se slovy haji, buci a pak uz jsem jen rikala a oni si lehly. Pak to delali a lehli aniz bych neco rekla a naraz to prestalo. Ale co to ma byt vbc netusim 😃😃 hlavne maly to delal. Deti me sinali sami. Meli urcitou hodinu, ale ulozila jsem je a byl klid. Usinali behem chvilinky, vyjmecne to trvalo dyl (byl krusny den)..... Taky si myslim, ze si tim asi musi projit 😃 segram to deti dělali taky

adelka951
27. led 2021

Je zcela normální, ze si ze spani sedá. Je to nova dobednost a ona to musi trénovat. Vetsina dětí v tomto veku uz spi jen 1x denně, rakze nutit ji spat 3x je dost mimo. Za chvili treba uz nabude soat pres den vubec.

me_druhe_ja
27. led 2021

@adelka951 Jasně, některé děti v 9m spí už jen jednou denně, ale určitě ne většina. 🙂 Na jednodenní spánek většina z děti přejde mezi 12-18m. 🙂 Záleží taky jak dobře a dlouho spí v noci. 🙂

Nicméně na tři spánky denně už mi to přijde v 9m taky dost - pokud by usnula bez problémů, proč ne, ale takhle ji "nutit" nemá smysl. Spis ji zapojit do toho úklidu. 🙂 Však na tebe může koukat a ty ji můžeš komentovat, co děláš. Já už uklízím jen když je dítě vzhůru: nejlepší je vysavač - za ním leze a řve na něho. 😀 jinak mě zase v postýlce stoupá. Prostě jak se něco nauči, tak to trenujou. 🤣

ninive211
27. led 2021

Tři spánky denně už jsou moc, prostě se přenaučuje na 2 spánky. Já si už přesně nepamatuji, kdy jsme přešli na 2 spánky, zato kolem 11m jsme u obou dětí přecházeli ze 2 spánků na jeden, to máš za chvilku. Holt děti rostou a jejich režim se mění, s tím nic nenaděláš a nutit ji spát "násilím", když nechce, je nesmysl. Sestře třeba všechny tři holky přestaly přes den spát kolem 18.m, předtím následovaly asi dva měsíce, kdy je chodila "uspávat", uspávala přes hodinu a pak spaly tak 20-30 minut a večer tóčo do půl 10, tak spánek holt zrušili, byť se jí to vůbec nehodilo do denního režimu.

goovana
27. led 2021

@me_druhe_ja jeee my to máme stejně s tím úklidem
Hrozne ji to zajímá tak dostane pronto s hadrem taky a chodí za mnou a opakuje
A vysavač ten mi pomáhá tahat 🙏😂

klokanka31
27. led 2021

Já můžu v noci malou přebalovat ve spánku a jí to nevzbudí 🙂 A mně malá teda ze spaní nesedá, ale pase koníčky 🙄

amazonkajanik
27. led 2021

Dokážu prebalit,aniž by se syn vzbudil. Také si občas ze spaní sedne,dokonce stoupne ,jakoby na nás koukne a zase ulehne ...