Očkování Bexsero. Čím to může být?

terezka1353
19. zář 2020

Zdravím 😊 mám dotaz. Před 5ti dny bylo moje 7dmi měsíční miminko očkované druhou dávkou Bexsero. Do té doby se nechal hezky uspat a byl usměvavý miminko jenže od toho očkování celejch 5 dní šílený... Furt pláče, problémy s uspávanim a na mě je doslova nalepenej 24h .. Nikdo si ho nemůže ani pochovat... Nevím co se to s ním děje... Říkala jsem si jestli zuby ale po tom co mu vylezli dva mě nenechá se tam kouknout. V kočárku nespí a řve, na rukou furt kňourá, ,když ho houpu že ho uspím tak šilenej řev... Je přetažený, oči rudý chce spát ale když ho začnu uspavat tak šilenej řev a konec a prostě nejde spát a můžu se třeba stavět na hlavu... Už si nevím rady... Nevíte čím to může být? Stalo se vám něco podobného?

lucinkamarecek
19. zář 2020

@terezka1353 ahoj to stejne dva měsíce se to zklidnovalo. Teď jsme měli horší repete po třetí dávce hexi i se zimnicema trepanim a silenyma horeckama a taky az po dvou měsících lepsi. Zpravi se to

jjasmina
19. zář 2020

@terezka1353 Po očkování jí bolela nožička, měla ji i trochu nateklou, taky nespala, jenže ona si ty dvouhodinové intervaly drží celkem pravidelně i tak

terezka1353
autor
19. zář 2020

Fuha tak to se zblázním on má to očkování za měsíc znova... Měl minulej 1 dávku teď druhou a příští měsíc 3ti...to se fakt picnu. Uvažuju jestli by nešlo s tou 3ti dávkou počkat... Protože takhle náraz.. Je mi ho líto :(

sigyn
19. zář 2020

My máme teprve před sebou, ale doktorka nás upozorňovala, že na druhou dávku bexera jsou celkem časté horší reakce.

emamaira
19. zář 2020

@terezka1353 třetí máte takhle brzo? My ji měli po roce.

terezka1353
autor
19. zář 2020

@emamaira nám to dala hned takhle 😔

terezanovotna30
19. zář 2020

Po takovéhle reakci s další dávkou rozhodně počkat. Normální reakce to rozhodně není.

katkapavlik
19. zář 2020

@terezka1353 ahoj také jsme to tak měli , prý je to jedno z nejbolestivějších očkování, ale mi jdeme na 3 dávku bexera až za rok až 2

travnulee
19. zář 2020

@terezka1353 a hlásila si to doktorce? Píšeš, že ty se zblaznis, ale co teprv to mimco. Já na tomhle očkování se synem byla, když měl 3 a půl roku, tři týdny za mnou neustále chodil, že ho něco bolí, v krku, nebo noha (nemohl na ni ani dostoupnout) a až po těch třech týdnech ho přestala bolet ruka. Na další očkování bych nešla minimálně další dva měsíce po odeznění příznaků. To je kalamita teď ten očkovací kalendář pro mimina. Ani je nestačí přejít příznaky z předešlého a hned jim píchají další...

terezka1353
autor
19. zář 2020

Já mám v plánu v pondělí zavolat Dr. A mluvit s ní o tom... Já takhle malého trápit nechci a nebudu

travnulee
19. zář 2020

@terezka1353 kukni i na ten očkovací kalendář www.vakcíny.net. pokud si dobře pamatuji tak po druhé davce by měl být chráněny minimálně půl roku i déle

travnulee
19. zář 2020

@terezka1353 kukni i na pravidla bezpečného ockovani od českého vakcinologa https://www.vitalia.cz/clanky/pravidla-bezpecne...

alubif
19. zář 2020

Tohle očkování má často velmi silný a rychlý nástup vedlejších účinků navíc děti do jednoho roku mají hromadu dalších očkování, takže bych miminko v vůbec nenechala bexerem očkovat. Starší jsem očkovala až v 4 letech a reakce byla taky- vysoká teplota, ruka ji hodně bolela, otok... Syn dostal zatím jen nimenrix v roce a půl, bez nějaké reakce.

jjasmina
19. zář 2020

@terezka1353 my jdem na 3. Dávku taky až za rok myslím

miba10
20. zář 2020

Tohle očkování není povinné. Chápu,že je drahé,ale jak už tady bylo napsáno,na začátku toho očkování mají mimca mraky. Já dávala jen povinná a tohle Bexsero jsem dala dceři teď před nástupem do školky (budou ji 3roky) a syn ho dostane před druhým rokem. Teď bude mít Nimerix.
Jinak pokud bys Bexsero ockovala před druhým rokem tak může mít jen 2 dávky místo 3 😉

travnulee
20. zář 2020

@miba10 já teda mladšímu prihazovala ještě pneumokoky, chodili jsme co šest týdnů 4x, zvladal to dobře. Vůbec nechápu, kam mezi to cpou to bexero. Staršímu jsem taky třeba pneumokoky dala až v roce a pul, jeli kož jsem s ním jako s miminkem nikde do kolektivu nechodila. Za druhé bylo horší očkovací schéma než je teď.

miba10
20. zář 2020

@travnulee pneumokoky myslíš Prevenar? Ten jsme dali s Hexou a obě děti to zmakly naprosto bravurně

travnulee
20. zář 2020

@miba10 to zase, že to zvládly tvoje děti, neznamená,že to zvládnou ostatni. Abych řekla neznám pročkovaciho odborníka, který by to nedoporučoval rozdelit, alespoň v první dávce. Psala si, že si dávala jen povinné v prvním roce, ale prevenar je také dobrovolný.

orisek56
20. zář 2020

Jen to o detech. Holky obě snášeli Hexu velice špatně,iPod lékařským dozorem. Naopak starší zvládla Bexsero v pohodě. První dávku to neměla vůbec nic a teď druhou dávku jsem ji jeden den chladila stehno, protože ji to bolelo vzhledem k tomu, že to se píchá do svalu, ne pod kůži jako běžně, tudíž ti ty děti více boli. Jinak zatím v pohodě. Já to ale nechala dceři aplikovat až úderem 2 roku.

miba10
20. zář 2020

@travnulee ale já jsem neřekla,že když to zvládly moje děti,že to zvládnou všechny. Takže prosím neprekrucovat. Jinak jsem zapomněla dodat,ale nekdenjsem to už psala,že nepovinná očkování si vybiram. Z nepovinných,ano máš pravdu, Prevenar je nepovinny. Ten jsem dala kuli pneumokokum navic.
A jestli já dám obě vakcíny najednou je čistě moje věc. Bylo to napsáno jen jako příklad,ne jako dogma.Nikomu neříkám a neradim,aby to dal jako my.

mrcoch
20. zář 2020

Nam se deje to same. Co chvili vzbuzeny, smeje se jen chvili po spani (pred ockovanim byl uplne slunicko). A najednou, kdy dala doktorka najednou jak hexu, tak Bexsero, tak je to tak, jak zakladatelka pise. Plac, je nevrly, uknourany, dopoledne ani nechce pit a k tomu mel 3 dny prujem. Snad to prejde drive, za mesic jdeme zase na prevenar. ☹

jednaholkaa
20. zář 2020

Toxicka bomba, chudak dite. Neockovala bych nikdy..

levandule_k
20. zář 2020

@terezka1353 Trvala bych na tom, aby doktorka zapsala reakci na očkování do karty.

terezanovotna30
20. zář 2020

@mrcoch tak hexa + bexero to už je opravdu masakr... Já nechápu za prvé doktory, že jsou schopni to vůbec do dítěte naráz píchnout a za druhé maminky, že si o tom něco pořádného prvně nezjistí.
Všechny nežádoucí účinky ať Doktor hlásí na SÚKL.

mrcoch
21. zář 2020

Nechala jsem se premluvit tatinkem, ktery chtel naockovat. Ono clovek taky duveruje lekarum. Uklidnuju se, ze snad vi, co delaji. Maly nastestibpo 4. Dnu jako vymeneny zpet na usmevave slunicko. Pristi budu chtit mimo jine ockovani

jjasmina
21. zář 2020

@mrcoch To spaní u nás trvalo asi týden. jj taky se tím uklidnuju, hlavně jsem nechala očkovat, protože máme velkou rodinu a když se sejdem, to je dětí jako smetí .

travnulee
22. zář 2020

@mrcoch pane bože v jedné dávce 😬 dyť tohle ani nedoporučuje očkovací kalendář. Já bych tu doktorku za tohle snad žalovala...ať se vzpamatuje. Mě přijde prasarna očkovat hexu s prevenarem, natož s bexerem, to je mnohem horší...

surikata131
22. zář 2020

@terezka1353 diskusi jsem jen proletěla, tak sorry pokud to tu už bylo. Často u tohoto očkování bolí sval v místě aplikace, od dospělých jsem slyšela, že to bolelo snad týden. My jsme dávali bexsero dnes a pediatr doporučil hned doma dát nurofen, že je to bolestivé očkování. Nezkoušela jsi dát něco od bolesti?
Jinak někdo tu tuším psal, proč se to dává dětem tak brzo, tak prý největší riziko meningokoka u dětí je právě v prvním půlroce. My jsme dávali v 10m, ale máme očkování celé posunuté kvůli ekzému...

travnulee
Autor odpověď smazal
Zobraz
jjasmina
22. zář 2020

@surikata131 já si myslím, že je bolí hlavně ta noha, po týdnu to nylo ready, já jsem teda ani preventivně nic nedávala