3měsíční miminko přes den nechce spát. Poradíte, prosím?

kristina1505
26. srp 2022

Mam doma 3 měsíčního chlapečka , už od začátku nedokáže spat přes den, u každého uspavani hystericky pláč pak usne . Noční ukládání bez problému , po kazde vykoupu , napapat a položíme do postýlky a spime no přes den hrůza 🙈jen co ho začnu uspavat začne brecet , přestanu a je ticho , příde mi ze neznese uspavani ( uspavam v náruči , v houpatku , v kočárku , v postýlce ) a pokaždé pláč no sám neusne co s tím 🤷‍♀️ Prosim o rady 🙏🏻

palja
26. srp 2022

@kristina1505 a zkoušela jste ho položit do postýlky, zapnout kolotoč nebo nějakou ukolébavku a odejít?

emillyhk
26. srp 2022

@kristina1505 Syn byl taky přes den nespavec, když už usnul, tak na 30min. 🤦‍♀️ Jako zkusili jsme ledasco. Večer byl taky v pohodě, dala jsem do postýlky, seděla u něj a četla si a on bez slzičky během chvilky usnul. Ale ve dne? Uááá 😆 Nakonec jsme neuspávali. Hodně pomohlo, že když jsem viděla, že je unavený, tak jsem ho nechala, kde zrovna byl (v kočárku, v lehátku nebo postýlce), dělala si svoje, stála tak, aby na mě viděl, ale přestala jsem s ním komunikovat, nemluvila jsem na něj, nenavazovala oční kontakt. Není to pro každého, ale nám to funguje víceméně do teď...

kristina1505
autor
26. srp 2022

@emillyhk to jsem už zkoušela no treba po 15 min se začal vztekat , pak začal řev až pokud ho nevezmu do náruče a nezačnu chodit po bytě tak aby se koukal do prostoru bude brecet no kdyz už zacnu uspavat , tak už to je hysterak 🙈, takhle je to cely den , já vlastne doma ani nic neudělám protože bez toho abych ho nosila bude brecet nevydrží víc než 15 min v klidu ležet , nebo sedět v lehatku i kdyz jsem u něho , už jsem opravdu hrozne vyčerpána je to naše vymodleny mimi po 10 letech a namísto radosti pokaždé propadnu v depresi a pláč co dělám spatne 😢

kristina1505
autor
26. srp 2022

@palja ano několik krat pokaždé propadne pláč až pokud ho nevezmu do náruče 🙈

kristina1505
autor
26. srp 2022

@emillyhk dokonce neusne ani v kočárku venku , jen tiše závidím maminkam kterým miminka hezky venku spinkaji v kočárku , muj totiž nevydrží ani v kočárku na procházce pokaždé hysterak

makovice88
26. srp 2022

A zkousela jsi nosit v satku nebo nositku? Mne to tenkrat s dcerou zachranilo nervy. Spala na mne i 3 hodiny.

malymax
26. srp 2022

@kristina1505 zkus šátek nebo ergo nosítko, já vím jak se cítíš - můj syn taky bojkotoval spánek, tak prostě spal na mě na břichu, když chtěl dal si mlíko a spal dál.

emillyhk
26. srp 2022

@kristina1505 No, mě sice v kočárku spal jenom chvilku, ale aspoň neřval 🙏 Tak snad se to u vás brzy zlomí a najdete si něco, co bude fungovat. Co nosítko? Syn nebyl chovací, nosit se chce až teď, ale většina maminek si to chválí a měla bys aspoň volné ruce...

palja
26. srp 2022

@kristina1505 já jsem první dceru uspavala v náručí snad do roka a půl, jinak neusla a rvala a rvala. Když jsme šli ven, tak jsem jí měla v ruce a vezla jsem prázdný kočárek, až usnula, tak jsem jí teprve spící mohla dát do kočárku. Nějak kolem 5 měsíce vzala zavdek nositko, takže jsem uspavala jenom na ruce nebo v nosítku. Pak jsem nositko odepla a dala jsem jí do postýlky. Když si na to vzpomenu tak ani nevím jak jsem to zvládla. Zkuste to nositko.
Jinak dcera rvala snad dva roky a teď jsou jí 4 a je pořád taková vztekava. Malá je to stejné, ale tu vezmu, dám do postýlky a usne si sama.

martulka88
26. srp 2022

@kristina1505 Syn odmítal spinkat v postýlce přes den 0s koncem šestinedělí - jinak nehorázně plakal. Takže jsme ho dvcali na deku nebo do košíku. A nenutila jsem ho - prostě jak usnul, tak usnul. Večer šel do postýlky okolo 22.hodiny (do té doby od nějakých 20.hodiny chtěl být u mě v náručí - tak jsem si ho dávala na kojící polštář, který jsem si dala do klína a byl spokojený). Pak jsme najeli okolo 3.měsíce na systém v 18.30vana a krmení a šup postýlka s vysavačem na youtube. Hned si zvykl. Okolo 4.měsíce jsem si s ním začala po obědě lehat do postele - mazlili jsme se a on u toho usnul a já taky. A od 6.měsíce dáváme po obědě do postýlky + vysavač a spinká mi +-45minut v kuse. Ale jinak přes den je zásadně s námi a nesnese být sám (i jen za roh zajdu a pláče - takže wc jedině s ním, pokud jsme sami dva)- je velmi kontaktní. A co nám pomáhá na uspání, tak mu dávám ručičku a zavřu oči a on se velmi zklidní a nakonec usne - když tam je muž, tak malý víc blbne.

kristina1505
autor
26. srp 2022

@makovice88 ano zkoušela , vydrží max 30 min a chce změnit polohu , začne se vrtet a fňukat opravdu už nevim jak dal 😞

kristina1505
autor
26. srp 2022

Dekuji Vám za odpovědi , moc mi pomohlo víceméně se vypsat a zverit se , hlavne mne uklidnilo , ze nejsme jediný s tímhle problémem , budu skouset vaše rady snad aspon něco zabere 🙏🏻

makovice88
26. srp 2022

@kristina1505 Chapu, je to vysilujici. Musis proste hledat a zkouset. A neboj, navzdy to takhle nebude. ☺️

jjasmina
26. srp 2022

@kristina1505 mě malá zase usinala jen u kojení, ale noci pořád vzhůru, vydržte, chce to bejt v klidu, ale chápu. Naše jediné dítě a teď si říkám, že kdyby spinkala, bylo by to celé fakt krasnejsi všechno

zuzroko
26. srp 2022

@kristina1505 jen pro uklidneni. 😊 30 minutove spanky jsou uplne normalni u miminek, neni to nic divneho 😊 ten plac je vysilujici, ale urcite se to casem zlepsi 🙏

gbp
27. srp 2022

@kristina1505 musela sem presne hlidat cas a zacinat uspavat driv nez zacala projevovat znamky unavy. nepamatuju si uz presne kdy to bylo a kolik hodin to bylo ale to bude mit kazde mimco trochu jinak. myslim si tak 2,5-3 hodiny a uspat. v postylce nespala nikdy, v kocarku se naucila az mnohem pozdeji, tam taky rev. takze mela ruzna obdobi, jak sme to delali. ze zacatku spala na me, pak pri kojeni, pak v nositku za chuze nebo pro skakani na mici 🙈 jo bylo to narocne. a doba spanku se taky menila. nejtezsi bylo to obdobi 4x denne 20-30 minut spanku. to sem fakt jen kojila, prebalovala a uspavala, delala matraci a dudlik a zase dokola a cely den. ale ono se to casem zmeni, staci vydrzet 💪 jo a nema moc cenu nic "vymyslet" 🤣 a "ucit" je jednodussi smirit se s tim ze to tak je 🤷🏼‍♀️

optimistic
27. srp 2022

Náš syn usne jen v posteli se mnou. Ale mám strach vedle něj spát, abych ho nezalehla. Vím, že hodně maminek to takhle dělá. Nevím, zda ho něčím neohradit v té posteli. Máte nějaké rady? Jo a kočár taky nesnese. Jsem s ním pořád na balkoně...

kristina1505
autor
28. srp 2022

@optimistic skuste hnizdecko, nebo kojenecký postar to by se vám hned lépe spalo 😉a nemusela se bát