Uspávání miminka. Jak naučit dítě normálně usínat?

lidija1234
29. srp 2022

Ahoj maminky, je možná nějaká rada ? Malej má 11m. Do 6 měsíce jsem uspávala tak že jsem dala do postýlky odešla a on spinkal. Pak zlom kdy byly hystericke záchvaty pláče, takže uspávání v rukách teď v houpatku. Ale z 5 minutového uspávání je často hodinové uspávání i víc. Je nějaká možnost jak tohle odbourat a naučit dítě normálně usínat ? Nechci jít úplně cestou vyplakani ale přes den s ním nic moc nestíhám a večer přes hodinu uspávat když se mi pak i dost často budí mě už moc nebaví 😄
Mě prostě dítě bez "nuceného" uspání neusne,když podložím do postele hnedka se zvedá a leze pryč i když tam jsem sním. .kolikrát sotva leze ale i tak si prostě nelehne a nezavře si oči.
Dá se nějak dítě naučit aby v klidu večer spinkalo ? Nevadí mi uspat ani v posteli ale ne ho uspavt přes hodinu🤦čím je starší tím je ten spánek horší a horší.😢

vikysek0987
29. srp 2022

@lidija1234 Kéž bych měla....My to s malou měli naopak-nejdříve uspávání hodiny a hodiny,nošení a houpání kolikrát dlouho do noci....Cca od 4.měsíce koupel,jídlo,postýlka a byl klid(prostě z ničehonic)
Teď má bez mála dva roky a neusne sama a neusne,tak taky čekám,kdy to zase odezní....
Asi to chce vše čas a mají sem tam takové období....
Omlouvám se, že jsem neporadila....

lidija1234
autor
29. srp 2022

@vikysek0987 achjoooo ale tak budu doufat že bude mít někdo záhadný recept jak na to 😄mamka mě vždy říká já vykoupala,dala mlíko v postýlce a spaly jste....co já bych za to dala 🤣pak posloucham že jsem si ho tohle naučila ale co jsem měla delta když měl hysteraky a jinak neusnul 🤷a vyrvavat jsem ho nikdy nechtela nechat

emillyhk
29. srp 2022

No, měli jsme to podobně - syn je zvyklý od miminka spinkat v postýlce, jen teda já byla s ním v místnosti, dokud neusnul. Taky jsme měli období, kdy jsem uspávala na rukách, to už měl přes 10 kg, tak nic moc, ale spal do 15min. A taky jsme si prošli obdobím, kdy přesně jak popisuješ, uspávání přes hodinu, pořád si stoupal, na nohou už se únavou neudržel, ale lehnout si nechtěl. Bylo to náročný, ale přešlo to 🙏 Teď má rok a půl a po obědě i večer pomazlím, zazpívám, dám do postýlky a odcházím. Někdy spí za 5 minut, někdy to trvá i půl hodiny, ale nepláče, leží/sedí, něco si povídá a pak usne. Já si mezitím můžu jít vařit, uklidit, apod. Takže mám jedinou radu - vydrž, jednou to přejde 😘

emillyhk
29. srp 2022

@lidija1234 Jo, a na poznámky, že sis ho takhle naučila se vykašli, každé dítě je jiné a v různých obdobích má různé potřeby 😉

alex97
29. srp 2022

@lidija1234 Přesně každé dítě je jiné... Malá vždy usinala v houpatku takže jsme si k ní s přítelem sedli a četla jsem pohádku..Až usnul přítel pak usla malá..A pak jsme předali malou do postýlky.. Teď máme 10kg a 11m a houpatko jen do 9kg..I tak někdy když ji nejde usnout v postýlce dáme do houpatka..Teď naštěstí 1m dáváme malou do postýlky a sama usne ..Ale někdy ne..Každé dítě je jiné.. Ja když byla malá do 1r jsem spala vždy ve vaně nikde jsem prej nemohla usnout.. Tak se vana používala jako postel ... 😁😀

areh
29. srp 2022

@lidija1234 staršího jsem jako malé mimčo uspávala klidně hodinu i dýl. Hrůza. Ale do roka uměl usínat sám a drží to (bude mu 5).
Mladší byl jako mimčo zlatíčko a čím je starší, tím je to horší 😂 kolikrát se mi ho po obědě nepodaří uspat, protože nevydrží chvíli ležet 🤷🏼‍♀️ ale večer vždycky nakonec usne! 🥳😂
Snažím se uklidňovat tím, že to 15 to tak nebude

jjasmina
29. srp 2022

@lidija1234 nepoteším, kdybych to nechavala na malé nejde spat popravdě nikdy a vždy se jí nechce a vždy protestuje a to e jí 2,5 r. Takže chodí spíše spát nuceně, kdy za chvíli usne. Kolikrát denně spí? Mě mala spala od 1r jen 1x denně, ale byl to nespavec od narození

elesse
29. srp 2022

Myslim, ze pohadka o lahvi a hned samo spici dite je oblibena ve vsech rodinach a je dana vypadky pameti🙂 syn do 2,5 roku prosel jak obdobimi, kdy usinal behem par minut sam, tak temi, kdy se musel nosit nebo treba ted, kdy sice lezi v postylce, ale trva mu skoro hodinu nez usne… domaci prace delam s nim, kdyz spi, mam volno pro sebe/nas s manzelem