7,5měsíční holčička se večer pořád probouzí

florida2001
6. črc 2016

mam 7 a pul mesicni holcicku a vecer se porad probouzi. Jsem uz unavena, mam praci parkrat do tydne a zacinam byt vycerpana.
takto vypada nas den
19.00 zeleninka s masickem nebo kase s bananem nekdy sni 50g nekdy 120 g
20.00 kojeni
po tom usne
21.00 vzhuru a krici, stoji v postylce - kojeni a mala zase usne
1.00 vzhuru -kojeni
4.30 vzhuru -kojeni
5.30 vzhuru - cekam s kojenim protoze pred hodinou jsem kojila, mala si hraje ale vyzaduje pozornost,
7.00 kojeni
8.00-8.30 100 g prikrm (jogurt s ovocem..to ma moc rada)
9-10 usina nekdy spi jen 30 min
11.00 kojeni
12.00 zacina byt protivna kojeni
12.30-13.00 usina
15.00 zeleninka s masickem 50 g vice nechce, nekdy rohlik do ruky, ktery si jen tak zmoula
19.00 cyklus se opakuje...

mam pocit ze jidla ma dost, ale uz si vazne nevim rady, mala vubec nespi , od kamaradek vim, ze se ditko probudi maximalne 1x za noc tak nevim moje mala nespi ani 6 hodin v kuse.

dekuji

marketaryzi
6. črc 2016

Bohužel nepotěším.... Naše dcerka má 2,5 roku a dodnes nespí celou noc. Nebudí se již na jídlo, ale jen kontroluje, že není sama. A v 5 až 5:30 vstává 🙂 4měsíční miminko nám spí v noci líp než ona. Takže tak, podle pozůstatek z toho, jak jsem ji v noci budila na kojení. Podruhé jsem už tuto chybu neudělala a mimčo chrní i 8 hodin v kuse. Pak se mají a spí dál.

panickatlamicka
6. črc 2016

Mne prijde,ze se ti budi tak nejak "normalne", my to meli podobne. Moc nechapu,proc ji v 5:30 normalne nenakojis,treba by si pak nehrala a nevyzadovala pozornost. Takto se ti budi od kdy? Muze to byt skokem v pm vyvoji ...

panickatlamicka
6. črc 2016

@florida2001 mozna si te pletu,ale nejsi ty ta maminka,co se ptala,jak prezit let do Ameriky s ditetem? 🙂

olga_
6. črc 2016

Podle mě normál. Nakojila bych vždy podle potřeby a nečekala. V tomto věku nám syn v 5:00 (a někdy i 4:30) regulérně vstával. Usínal pak kolem sedmé asi na hoďku.

bonulinka
6. črc 2016

Přes den krmím po 3 - 4 h ( po každém příkrmu ještě dokojím ). Večer kojím ve 20 h, pak v 1 h , ve 4 h a v 5:30 h se vzbudí, ale vezmu si ho do postele a ještě usne i bez kojení. Vstává po 6 h. Přes den spí 1 h dopoledne a 1 h odpoledne.
Klukovi je 8,5 měsíce. Některé měsíce byly lepší ( to se budil jen 1x za noc na kojení ), jiné horší.

karlajasmine
6. črc 2016

@florida2001 Ja myslim ze ti spi uplne normalne... zaklad je neporovnavat s detmi kamaradek :D.. kazde dite je uplne jine... prece I my dospeli mame kazdej jiny spankovy rytmus a jine spankove potreby... Mym kamaradkam teda deti celou noc nespi...

Nas rezim (8 mesicu) je takovyhle:
5h vstavani
6.45 snidane (kase, ovoce, jogurt, jak kdy)
v 7.30 se jde spat, nabidnu prso, trochu se napije, pak spanek do cca 9h
10h svacina (kojeni, pak casem nahradim necim jinym)
11.30 obed (maso, zelenina, vajicko, klasika..jak kdy)
12.30 spanek (30min az hodinu), obcas se predtim taky jeste trochu napije z prsu
15h kojeni a dalsi spanek (30min)
17h vecere (jogurt, ovoce, kase.. jak kdy)
18.30 koupani
19h kojeni a spanek
...
a pak nekdy 20h buzeni s revem, kojeni... , nekdy 21h buzeni a kojeni... nekdy se vzbudi, protoze si potrebuje odrihnout... jindy spi krasne bez preruseni..

Pak vzdycky kolem pulnoci az 1h rano probuzeni a kojeni
3h rano se budi taky naprosto vzdycky, kojeni
a pak 5h rano budicek

Obcas se v ty 3 rano probudi uplne a hodinu a pul zvatla (to je radost ;) ), pak ale zase usne a spi do 6ti az 6.30ti.

Takze velmi podobne jako vase dite.
Ale s tim vubec nic nenadelas, to buzeni nema s hladem nic spolecneho.. deti se vyviji, pracuje jim mozek, zpracovavaji nove dojmy z celeho dne, obcas se jim neco zda (treba vcera mel muj malej chudacek nejaky spatny sen, hrozne brecel, drzela jsem ho pak v naruci a zklidnil se a spal dal, mel celou dobu zavreny oci, ale asi 30min jsem ho nemohla polozit, protoze okamzite strasne plakal a krecovite se me drzel... nakonec se zklidnil tak, ze jsem ho objimala a spinkal dal, a mohla jsem ho pustit az tak za dalsich 30min...)

Proste tohle k vychove deti patri.. pokud se ti nebudi kazdou noc po hodine, tak s tim nic nenadelas.

Maximalne muzes zkusit dat treba vecer o hodku driv spat, jestli neni pretazena, a jit si rovnou lehnout s ni, at mas co nejdelsi spanek I ty, I kdyz preruseny.... Ja s malym chodim spat v 19h cca 3x do tydne a cas s manzelem ozzelim, protoze bych jinak byla taky dost nevyspana.

karlajasmine
6. črc 2016

Jo a ja treba kolem 5h/5.30 nakojit nemuzu, protoze prso nechce... proste chce vstavat :D Tak jak tu nekdo radil jeste najkojit at ti dal usne, tak to jsi uz urcite zkousela..

zmrzlinka
6. črc 2016

Ja myslim ze spi normalne.Nas mal kdyz mu lezli zuby tak spal min.Bylo to narocne.V noci se budil do tri let a pres den nespi od dvou let.

mandala
6. črc 2016

Není zas tolik dětí, kteří prospí byt jen 6 h v kuse. Mě se všechny děti budily v noci po 1,5 - 2 h, přes den to mělo každé jinak, ale zase jsem to měla náročnější u holek, protože jsou jen rok od sebe a když se narodila druhá, ta sterší ještě nebyla schopná v noci pořádně spát, takže jsem měla pocit, že jsem celou noc vzhůru. Zlepšilo se, když jsem přestala kojit. Nesmíš to moc řešit, ale poslouchat pouze své dítě, co potřebuje, já jsem totiž vyzkoušela milion věcí, aby alespon v noci dobře spaly, ale nepomohlo stejně nic, ted u třetího jsem byla už smířená, že s tím stejně nic neudělám a ve finále jsem sice nebyla vyspalá, ale alespon jsem nebyla vynervovaná 😉

florida2001
autor
6. črc 2016

@karlajasmine dekuji za odpoved, muzu se zeptat kolik vase mimi toho sni, vazite to nebo davate jen od oka. dekuji

florida2001
autor
6. črc 2016

@panickatlamicka jo to jsem ja ta maminka co psala jak prezit let do ameriky, ja ho uz prezila pri priletu sem, let byl pres noc tak mala usla na par hodin ale zacatek byl desny, strasne rvala a letusky mi nedovolily s ni chodit tak to bylo desne, hlavne ty pohledy lidi kolem. Nazpatek poletim kdyz bude mit 9 mesicu a let je pres den, tak nevim co s ni budu delat, pac mit kriklouna na kline pres 10 hodin, no budu se modlit haha

kachnicky
6. črc 2016

Tak to jsem mela ted ten sami problem... mala se me proste furt budila,az jsem se nastvala a dala jsem ji UM vecer a svete div se ona spi... Davam ji ho 4 dny a mam doma pohodu a mohu rict ze jsem se po 7 a pul mesici konecne vyspala... A s kojenim rozhodne nekoncim, kojim ve dne a to si myslim ze staci. 😉

jge
6. črc 2016

Me maly vstaval co dve hodiny mezi 6m a rokem, pak vstaval 2x za nic a ted da celou, bohuzel to je nekdy normalni.

astyna
6. črc 2016

Harmonogram jídla a spaní mého syna - čerstvě 8 měsíců, ale praktikuje to tak od 7.měsíce:
- první buzení cca kolem 3:30 = Um
- vstává cca kolem 7-9.h = jogurt nebo UM,
- oběd = 11-12h
- spánek do cca 14.h
- prochajda od cca 14-16h + svačina cca kolem 15.h
- svačina kolem 17:30h, spánek kolem 19-20h.
- večeře kolem 21.hodiny a usínání....

karlajasmine
6. črc 2016

@florida2001 od oka, ale cca jednu skleničku příkrmu u každého jidla, takže cca 200g? Samozřejmě když dělám domácí tak přesně nevím. Ale občas toho sní min.. Když přestane chtít (zavře pusu a odmítá) tak mu už nedávám..

karlajasmine
6. črc 2016

Ale zase - každé dítě je jiné, tak je to úplně jedno, jestli moje dítě sní tolik a tolik.. On taky můj syn měří 75cm a váží 10kg, tak může mít o dost větší žaludek než jiný dítě..

luba41
6. črc 2016

cez den kojit bez omedzenia, hocikedy chce-pred jedlom, po jedle...v noci spat spolu v posteli a kojit zase kedy precitne-po ležiačky sa len natočíš, dieťa sa nevzbudí..jedlo nemeraj, daj kolko zje+dokojit ak chce....

lajla
14. lis 2018

Nevidim nic..ze je spatne.normalni dite.

kittyy17
14. lis 2018

Normální, možná ji budí zuby. Neboj, vyroste z toho do patnácti 😂

kata267
14. lis 2018

@florida2001 necetla jsem prispevky ale moje mladsi 1rok a v noci se budi snad co hodinu, I casteji proste furt..takze bud v klidu...starsi ma 2,5roku a v noci se taky porad nekolikrat budi, nespi v kuse 6hodin ani omylem

luj89
14. lis 2018

Ahojky, vzdyt spinka krasne 🙂. Deti se proste v noci budi, s tim tezko neco nadelas. ydcera do 10 mesicu vstavala 8x za noc. Pak ze dne na den uz jen 3-4x. Od cca 15 mesicu vetsinou 1-2x. Koj na pozadani, je jedno jestli je to po 30 minutach nebo po 3 hodinach. Jo a neni spatny spolecny spanek, tak zkus 🙂