Ako "znehybniť" dieťa v postielke?

ah1234
2. kvě 2019

Ahoj, mám polročného syna, ktorý je veľmi aktívny. Obchádza nám nabytok, lezie od 5.5 mesiaca. Od malička potrebuje veľa spánku, v noci spí 10-12 hodín a cez deň potrebuje minimálne 4. Uspať sa nijak nenechá, neznáša byť "v náručí", nezaberá na neho hudba, riekanky, držať za ruku.. proste zaspáva od malička sám a doteraz krásne, rýchlo, bez plaču. Lenže. Naučil sa, že sa mu v postielke dobre stavia a tak je úplne jedno, ako veľmi unavený je, položím ho do hniezda v postielke a on okamžite otočka na brucho, na 4 a už sa stavia o postielku. A samozrejme ani za 1-2 hodiny nezaspí. On tam nie je zlostný, zabáva sa, ale potom sa preťaží a už je mrzutý, plačlivý, nemôže spať, aj keď by veľmi chcel, lebo ho to vždy núti sa pretočiť. Baby mi tu poradili spací pytel, fungovalo to pol dňa, fakt stačilo, že sa nevedel otočil a hneď krásne zaspal, mala som super vysmiate vyspané dieťaťko zase. No, dnes ráno sa naučil otočiť a dať na 4 aj v tom vaku a robí zase len to dokola a potom sa rozčuľuje, že sa ďalej ako na 4 nedostane a zase nie a nie spať. Potrebovala by som ho nejako "znehybniť" v tej postielke, pre jeho vlastné dobro, lebo mi už ho je ľúto, jak vidím, žeby chcel spať a nemôže... Zavinutie neznáša. Nemáte nejaký typ? Ďakujem.

kata267
2. kvě 2019

@ah1234 ja asi bohuzel neporadim ale jen muzu konstatovat ze to je proste vyvoj...moje deti to same, dokonce starsi az mela klasickou postel tak mi z ni neustale odchazela pryc...jedine co.me napada je uspavat ho pripoutaneho v kocarku?

ah1234
autor
2. kvě 2019

@kata267 v kocarku mi nikdy nezaspal bohuzial, max mozno prve dva tyzdne, v nosici tiez nie ☹ On zasadne iba v postielke zaspi, ani v autosedacke nespi poriadne, max na 4-6 hodinovej ceste obcas zdriemne

kata267
2. kvě 2019

@ah1234 hmmm tak u nas asi do 2 let aspon ten kocar fungoval I kdyz se vztekala treba tak tam usnula...a kdyby byl s tebou v posteli velke? A treba cetlas nejaky pohadky? I kdyz je pravda ze tohle u nas funguje az ted a to jsou male skoro 3

hanih
2. kvě 2019

@ah1234 Mě napadá zkusit nějakou tu hračku, co promítá na strop hvězdičky apod. Třeba by ho to zabavilo a zůstal by ležet a usnul při pozorování. Jinak nevím. Já uspávám roční dceru v náručí při kojení, protože jakmile bych ji položila do postýlky nespící, okamžitě by stála a dožadovala by se pozornosti.

g_m
2. kvě 2019

Starší i teď malého jsem prostě držela na boku a nepustila, i když se vztekali. Chce to pár dnů a oba rychle pochopili, že když se jde do postýlky a jsou na boku, tak mají spát. Jsem u postýlky dokud neusne, ale většinou stačí pár minutek a to jsou oba taky velmi aktivní a malý si stoupá, kde může. A ještě doporučím bílý šum a hodně nahlas 😉

ah1234
autor
2. kvě 2019

@hanih hviezdicky mame, aj Phillips farebny ziarovku, aj lampicu tak aby kolotoc premietal tiene na strop ale momentalne nezajem 😂
@g_m stala som pri nom vcera 1.5 hodiny a drzala ho nech sa neotaca a len sa na mna usmieval ale k spanku sa nemal 😂 on sa ani moc nerozculuje, to az ked sa pretazi, tak je taky mrncavy.. len mi je ho proste luto ze nemoze spa chudak :( mame inak Myhummy, doteraz ho to uspavalo neskutocne, ale teraz je to asi vsetko k nicomu no 😞

Baby dik velmi za rady, ono je to asi proste obdobie a budeme to musiet nejako vsetci vydrzat. Ja sa az tak moc netrapim, mam skvele dieta v mnohych ohladoch, len by som mu rada pomohla aby sa mu pekne spinkalo. Ked vidim ze chce spat a nemoze lebo proste musi "vyvadzat" tak ma ide porazit 🤷🏻‍♀️ Snad ho to rychlo prejde lebo sa fakt unavi chudak

zelenaesmolda
2. kvě 2019

@g_m
tobe by se libilo kdyby te nekdo drzel v urcite pozici a ty ses nemohla ani hnout?

jajulin
2. kvě 2019

U nás je teď to samé období, akorát syn má 15 měsíců 🙂 . U nás zabírá, když je v ložnici úplně sám a nemá pozornost, nemá se komu předvádět 🙂. Takže položím do spacího pytle a odcházím, on je spokojený a do 5 minut spí. Když tam jsem s ním, tak z toho má děsnou srandu, sedá, stoupá, směje se... usíná skoro hodinu.
Jinak je to prostě období. Tvůj syn je nadšený, co všechno umí, objevuje svět. Chození je taková novinka, že ho asi jen tak něco jiného nezaujme. Ale až mu to trochu zevšední, vrátí se všechno do starých kolejí. Teď asi nic jiného nepomůže, jen vydržet.

g_m
2. kvě 2019

@zelenaesmolda Já si v posteli nestoupám. Psala jsem autorce, co zabralo u nás, nemíním teď vést debatu o ničem, protože někdo nesouhlasí.

jannym
2. kvě 2019

Já sem naučila syna že mu u usínání broukám, lehnu si k němu vezmu knížku aby nebyl oční kontakt (to ho vždy vybičuje znovu do bdělosti) a broukám, pořád dokola jeden krátký nápěv, už si to spojil se zklidněním a spánkem, že se mi daří ho ubroukat i v kočárku, ale musíme jet pomalým tempem a musí to drncat...testovala jsem to bez broukání neodpadne v kočárku s broukáním jo, ale trénujeme to od jeho 6 měsíců a cca po 1 měsíci, už to měl v mozečku spojený se spánkem, sice si stoupá vyhazuje dudlík a dělá jiné vylomeniny, ale po chvíli se stočí do klubíčka jak pejsek a usne