Chci, aby 15měsíční dcerka chodila pravidelně spát po obědě

kaja2016
15. čer 2017

Spaní po obědě jsem nikdy moc neřešila, buď mě dítě ušlo v kočárku cestou z krámu, nebo jsem ji stoupla no nosítka a uspala a nebo si s ní lehla do postele a počkala až usne(třeba i hoďku). Poslední dobou jsem ale hodně vyčerpaná a pomohlo by mi, kdyby dcerka chodila spát pravidelně napr. ve dve ji lupnout do postele a pockat max 30minut. Takhle to teda mame aspon vecer. Máte to někdo tak? Jde to vůbec?🙂

gnozka
15. čer 2017

Dcera spí od narozeni v podstate dle planu v postýlce . Vim ze to zni blbe 🙂 ale tak nejak jsme meli pevný rezim . A asi se vyplatilo . Dcera ma ted 20 mes a od 10 mes co uz spí jen jednou denne tak po obědě spí 2,5 hodky . Nikdy neprotestuje a nemusím tam byt s ni . Vi ze je cas spánku . Otázka je jwstli to jde naučit uz tak "veliké " dite kdyz na to v podstate neni zvyklé :/ obavám se ze to bude těžší . Ale můžete to zkusit s tou pravidelností . Oběd ve stejny cas a pak se jde spinkat . Nastavit rituál . Ze zacatku tam byt s ditkem nez usne treba . Nebo můžete zkusit před tim neco přečíst a pod . Aby vědělo ze ted je ten "cas"

pajula123
15. čer 2017

Syn 18 m je absolutne nerezimovy uz od miminka. Kdyz vidim,jak nerezimove funguje manzel,neni se co divit. Kdyz se synovi nechce spat,proste neusne,at delam co delam. Chce to vychytat chvili,kdy je unaveny,no bohuzel to je kazdy den malinko jinak-dle toho,jak v noci spal,v kolik rano vstaval,co jsme delali dopoledne,zda neni unaveny z predchoziho dne,... Takze radu nemam,jen jsem te chtela podporit.

gnozka
15. čer 2017

@pajula123 mate pravdu ze je to asi i o povaze . Nam na zacatku hodne pomohla perinka od Kiedronove. Ale
Musím říct ze dcera je opravdu zlata . Ted cekame druhe tak počítám s pořádným masakrem 🙂

msimankova
15. čer 2017

@kaja2016 hele u nás je to podobně, když holčička nechce spát, je lepší jí nechat být, aby se mi ještě nepřitížilo 🙂 Buď usíná u oběda a to jí dám buď do postýlky nebo kočárku, podle toho, jestli máme někam cestu, anebo prostě usne cestou venku v kočárku, přemisťujeme se poměrně hodně. Dneska usnula v parku v půl 3, to už mi ovšem přeskakovalo. Hodně mi pomohlo se smířit s tím, že nemám moc spací dítě, já ani její otec jsme jako děti přes den taky nespali. Večery jsou taky v pohodě... Takže tě taky jen chci podpořit 🙂

jennnyg
15. čer 2017

U nás máme stejný problém..malá 16mesicu nemá absolutně žádný režim ohledně spánku.Dneska například vstávala v osm,chlap jí dal spát v jedenáct a vstávali v půl třetí,akorát jak jsem přišla z práce.hopsala celý den,tak jsem si myslela,že jí nechám bez odpoledního spánku..v osm řev,samozřejmě,že chtěla spát.dala jsem jí na hodinu,teď akorát usnula..a bude spát celou noc až do rána..někdy to prostě vydrží nespat odpoledne,když spí dopoledne třeba dvě hodiny s chlapem.včera spala například s ním hodinu a se mnou 40minut..jinak já si s ní chodím lehnout,máme mezonet a malá spí v posteli,tak aby nevypadla,protože postel je na ní ještě vysoká,aby z ní slezla..postýlku máme akorát jako dekoraci,tu bojkotuje už od narození..hraje si v ní s hračkami než jde spát 😀 jestli máš možnost být doma,tak bych to neřešila,horší to je jako v mém případě,když máš ráno vstávat do práce a dítě ti ještě o půlnoci skáče po hlavě..

syrinxka
16. čer 2017

Dcerka 16. měsíců a spinká jen po obědě, pokud nezlobí zuby tak 2-3h pospí. Usíná mi většinou mezi 11.-12.h a to tak, že ji dám do postele a lehnu si k ní, chvilku děláme blbiny a do hodinky usne. Je tak zvyklá i večer usínat. Akorát jsme teda ustoupili a spává s nama ve velké posteli :D No ale jak zlobí zuby tak usíná buď ještě dřív nebo naopak později a pospí tak hodinku. Jak je od zubů zase chvilku klid tak spinká zase pravidelně. Takhle jsme to nastavili zhruba po tom jednom roce. Nejvíc funguje ji co nejvíc unavit ať je pak míň práce s uspáváním ;) když jsme třeba jen doma tak není dost vyřáděná a usíná hůř.

barumat
16. čer 2017

Jde to, ale musíte prostě režim nastavit a držet. Mně dcera spí jen v postýlce a spí pravidelně. Byly doby, kdy usínala dokonce na minutu přesně 😁 Teď je jí 14 měsíců a spí dvakrát denně, usíná v deset a ve tři, samozřejmě plus / mínus půl hodiny. Když třeba ráno spí dlouho, dám ji spát později.

kaja2016
autor
16. čer 2017

@msimankova díky🙂 no tak aspoň na to nejsem sama. Jinak půl třetí je u nás ještě OK. Včera ušla v půl páté, ale to už je teda extrém. Já myslím, že jsou tak asi prostě naučené, taky jsem pořád někde v trapu, dítě spí většinou na cestě. Jinak já spavá byla a jsem, takže trpím🙂

kaja2016
autor
16. čer 2017

@syrinxka hm, hm, máš pravdu, je to také o únavě. A určitě ten režim, zkusím to teď nějak nastavit. Dcerka mě doposavad spíš usínala venku, když jsem s ní drandila odněkud někam. Děkuju🙂

kaja2016
autor
16. čer 2017

@barumat díky🙂

kaja2016
autor
16. čer 2017

@jennnyg hm,hm, to máte teda perné. To by me houklo. My ty vecery máme OK. Jo, já jsem doma, ani nemám teď žádný přivýdělek, ale taky si moc nepospim🙂 Manžel je v práci víceméně pořád🙂. No dámy, když si to tu čtu, tak to naše spaní až tak problematické není🙂 Spíš jsem asi celkové unavená, takže zkusím líp jíst, relaxovat, no a spát vic to bohužel mi dítě nedovolí😉

syrinxka
16. čer 2017

@kaja2016 jj zkuste vychytat kdy tak bývá nejvíc unavená a udělat z toho usínání rituál, my pustíme vždycky hudbu z medvídka, na posteli si hrajeme s plyšákama apd. a malá ví, že se naobědvá, chvilku pohraje a pak jí řeknu že hned jak si dohraje tady s tou hračkou tak jdem spinkat. Vezme si pití a chodíme už bez problémů. Ale je fakt že vy musíte být v pohodě a nespěchat na prcka. Mám zkušenost že čím víc potřebuju aby co nejdřív usnula, tak tím to jde hůř. 🙂 takže klídek, pohodička :D

kaja2016
autor
16. čer 2017

@syrinxka Mala ji malo, takze ji davam po malych davkach casto, neda se rict, ze bychom meli nejake obedy🙂 Ale dneska jsem ji proste uhoupala v nahradnim kocarku ( ktery si asi necham v byte( okolo pul druhe cca za pet minut. Byl to druhy pokus (prvni byl ve 12), a asi to budu delat dal🙂 dekuju za podporu🙂 Me to vzdycky rozhodi, kdyz me nejaky najety rezim prestane fungovat, ale mala je nastesti docela flexibilni a poslusny dite, takze si snad brzy zvykne🙂

syrinxka
16. čer 2017

@kaja2016 taky jsme s tím bojovali, vždycky jsem nějaký režim nastolila a pak malou bolely zuby nebo měl přítel dovolenou a nějak bylo všechno vzhůru nohama apd. :D co si pamatuju zhruba co 14dní se režim měnil. Teď posledních pár měsíců to díky bohu funguje. Tak snad už u toho zůstanem. Hodně štěstí, ať vám to vyjde taky 🙂